Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Autodesk 3ds Max tutoriál: Základy riggingu lidské postavy

18. března 2010, 00.00 | Vítejte u tutoriálu, jehož úkolem je popsat mírně pokročilým uživatelům softwaru 3ds Max základní kroky potřebné pro nastavení animovatelné postavy a její propojení se skeletárním systémem Biped tak, aby byl model dostatečně připraven pro animaci.

 

 

 

Kdo letos obdržel prestižní ocenění Osobnost české fotografie 2009?

16. března 2010, 06.00 | Již po sedmé udělovala Asociace profesionálních fotografů České republiky prestižní ocenění „Osobnost české fotografie 2009“. Letos tuto cenu obdrželi Jiří Všetečka a Jan Reich (In memoriam). IDIF se uvedené akce zúčastnil jako jeden z jejich hlavních mediální partnerů, a tak můžete v našem článku rovněž naleznout exkluzivní mini rozhovor, který jsme pořídili s oceněným fotografem Jiří Všetečkou.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Pozadí a podklad

15. března 2010, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak udělat zajímavý a dobře použitelný podklad pod naši ilustraci. V několika krocích, se zapojením panelu transformací takto vytvoříme různá pozadí.

 

 

 

ArtRage 3 Studio: pohodové malování

12. března 2010, 00.00 | Kvalitní digitální skicák pro běžné skicování i kreativní kreslení nabízí systém štětců a malířských nástrojů, se kterými se můžete vyřádit nejen při vlastní tvorbě, ale také při úpravách náčrtků či překreslování skenovaných předloh. Třetí stěžejní verze editoru přináší celou řadu nových funkcí, mezi které patří neomezený počet vrstev, spousta blending módů, práce s objektovými grafickými prvky, volitelné klávesové zkratky a především nové kreslicí a efektové nástroje.

 

 

 

ePageWiz: interaktivní PDF Flash dokumenty

10. března 2010, 00.00 | Prohlížení PDF dokumentů na webu není nijak složité ani náročné, nezbytnou podmínkou je však vhodný plugin pro používaný web browser, který propojí web browser na PDF prohlížeč. ePageWiz používá malý trik - umí PDF dokumenty převést do Flashe, díky jehož rozšířenosti lze zkonvertované PDF dokumenty prohlížet prakticky všude včetně některých mobilních zařízení a navíc s bez nutnosti zdlouhavě spouštět či instalovat PDF reader.

 

 

 

3ds MAX tutoriál: Megafon (2/2)

9. března 2010, 00.00 | Tak jsme zde opět u modelování našeho megafonu v 3ds MAX. Co nás čeká? Začneme otexturováním celého modelu, ne však obrázkovou texturou. Půjde spíše o vytvoření tzv. Texture Shaderu (povrch s parametry jako průhlednost, lesk, zvlnění atd...). Dále se podíváme na vytvoření modelu, který nám bude tvořit pozadí renderovací scény a bude se od něj odrážet světlo, aby scéna vypadala věrohodněji. Potom vytvoříme světla a podíváme se na nastavení renderu.

 

 

 

Corel PHOTO-PAINT X5: design, bitmapová grafika a zpracování fotografií

5. března 2010, 00.00 | V druhém dílu článku o CorelDRAW Graphics Suite X5 si blíže představíme novinky v bitmapovém grafickém editoru PHOTO-PAINT, krátkou zmínku si pak zaslouží i zbývající doplňkové utility. PHOTO-PAINT X5 přináší mimo přepracované správy barev například nové efekty pro zpracování digitálních fotografií, sofistikovanou konverzi snímků do odstínů šedi, vyšší počet uměleckých kreslicích štětců a několik jiných vylepšení.

 

 

 

3ds MAX tutoriál: Megafon (1/2)

3. března 2010, 00.00 | Tak jsme tu opět po delší době zpět u dalšího tutoriálu o 3ds max. Dlouho sem přemýšlel o tématu, které by čtenáři z funkcí 3ds MAX ukázalo něco nového. Nakonec jsem se rozhodl, že budeme probírat tvorbu megafonu. Při tvorbě totiž použijeme funkce z roletky Modifier List, ve které, jak jsme zjistili v minulých tutoriálech, je mnoho šikovných a užitečných modifikátorů, neboli funkcí. Tutoriál je vhodný i pro začátečníky.

 

 

 

CorelDRAW Graphics Suite X5: grafika, ilustrace, web i tvorba publikací

2. března 2010, 00.00 | Úvodní představení patnácté stěžejní verze grafického balíku CorelDRAW Graphics Suite máme již za sebou a je tedy čas podívat se na ni trochu podrobněji. Dnes se budeme zabývat většinou nových či vylepšených funkcí, které nabízí vektorový grafický editor CorelDRAW X5. Jedná se například o přepracovanou správu a manipulaci s barvami, rozšířené exportní funkce, organizér Corel CONNECT, vylepšený modul PowerTRACE a jiné zajímavé novinky.

 

 

 

Corel uvedl CorelDRAW Graphics Suite X5

25. února 2010, 00.00 | Společnost Corel uvedla v tomto týdnu na trh novou podobu svého balíku kreativních aplikací (CorelDRAW a PHOTO-PAINT spolu s dalšími komponentami), snažícího se funkční výbavou i cenou oslovit jak profesionály, tak amatéry. V nové Sute uživatelé mimo jiné naleznou lepší podporu formátů Adobe aplikací, nový nástroj CONNECT pro práci se zdroji, přepracovaný engine správy barev a řadu drobnějších vylepšení mnoha nástrojů. Pojďme si uvedené novinky – předtím, než vám přineseme jejich podrobné recenze – alespoň ve stručnosti shrnout.

 

 

 

Strana výpisu

... 36 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: