Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Adobe Photoshop CS5 zblízka: Content Fill

16. června 2010, 00.00 | Retuše a drobné úpravy obrazu jsou nedílnou součástí valné většiny úloh řešených s pomocí Photoshopu. S přibývajícími verzemi tohoto stěžejního produktu společnosti Adobe jsme mohli sledovat i nástup specifických nástrojů určených k danému účelu. Ať už se jednalo o „záplatování“ či „odstranění nečistot“ v CameraRaw, vždy se jednalo o nástroje zaměřené spíše na drobnější úpravy. Ve verzi CS5 přišel na scénu poněkud vyspělejší bratříček a snad možná proto se nejedná o nástroj, ale rovnou o funkci vyplnění obsahem, neboli content fill.

 

 

 

Autodesk Maya 2011: Skákací žabka, díl první – modelování

15. června 2010, 00.00 | Minule jsme si představili novinky v programu Autodesk Maya 2011, dnes si tentýž nástroj vyzkoušíme v praxi. Začneme krátký seriál, určený především začátečníkům, ve kterém probereme základy ze všech hlavních oblastí Mayi, od modelování po animaci.

 

 

 

Topaz Labs Plug-In Bundle: sada drahokamů pro digitální fotografie

11. června 2010, 00.00 | Sada sedmi pluginů společnosti Topaz Labs pro Adobe Photoshop, Adobe Lightroom a Apple Aperture je určena ke zpracování a efektovým úpravám digitálních fotografií, které můžete s pomocí jednotlivých pluginů například zbavit digitálního šumu, vyhladit JPEG artefakty, dodat snímkům melodramatický nádech, zvýraznit jejich prokreslení, kontrast, barevně i strukturálně fotografie zjednodušit a aplikovat na snímky řadu dalších zajímavých efektů. Představení celého balíku Plug-In Bundle vám nyní nabízíme.

 

 

 

3ds Max: Světelné a kamerové efekty v noční scéně

8. června 2010, 00.00 | Vítejte u tutoriálu, který se pokusí mírně pokročilým uživatelům programu 3ds Max přiblížit možnosti, jakým způsobem nastavit standartní světla a jak rozšířit jejich vlastnosti o efekty typu Volume Light, Projector Map nebo o efekt kamerové čočky Glow při osvětlování tajemné noční místnosti.

 

 

 

Eizo SX2262W, na hranici profesionality

4. června 2010, 00.00 | Známý výrobce profesionálních monitorů Eizo doplnil svou produktovou řadu o velmi zajímavý přírůstek. O 22“ palcový monitor s vlastnostmi monitoru 24 palců. A navíc vybaveného technologiemi, které jsou jinak určené skutečně jen profesionálním nástrojům. Na hranici profesionality není jen technologická specifikace, ale i samotná kvalita panelu. Otázka zní, dokáže tuto hranici překročit?

 

 

 

Adobe After Effects tutoriál: 3D tráva s možností simulace chování

1. června 2010, 00.00 | V tomto návodu si popíšeme, jak vytvořit 3D trávu (list, trs, trávník), včetně napodobení různého vzrůstu, velikosti ohybu a síly a rychlosti větru. Tento způsob může být náročnější na rendering.

 

 

 

Vyšel časopis Wired jako aplikace pro iPad

28. května 2010, 00.00 | Známý časopis Wired se poprvé objevil v rozšířené elektronické podobě jako aplikace iPadu. Obsah sice byl připraven nástroji Adobe, ale nová omezení Applu si vynutila přepracování užité technologie. A první údaje o počtu stažení vypadají docela nadějně.

 

 

 

Tečeme v Blenderu 2.5 Alpha 2

27. května 2010, 00.00 | Vážení čtenáři, vzhledem k množícím se dotazům na simulaci kapalin v Blenderu se v dnešním článku zaměříme na toto ožehavé téma a vše si přitom budeme předvádět ve verzi 2.5, byť Blenderovský simulátor kapaliny je jednou z oblastí, která zatím od verze 2.49 neprodělala žádné výrazné změny. Dnes se ostatně přesvědčíme o tom, že z kvalitativního hlediska není příliš nutno něco měnit.

 

 

 

Wacom Intuos4 Wireless: dokonale bezdrátových 5 080 lpi

25. května 2010, 00.00 | Tlakově citlivé pentablety nejvyšší výkonnostní kategorie nabízí společnost Wacom v modelové řadě Intuos4, která zastupuje několik tabletů s různými rozměry a doslova přepychovým ovládáním. Nejnovějším přírůstkem v řadě Intuos4 je bezdrátový model prozaicky pojmenovaný Intuos4 Wireless, který využívá rozhraní Bluetooth, disponuje rozlišením těsně nad hranicí 5 000 lpi a nabízí vysoký komfort používání pentabletu s různými polohovacími nástroji.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Hodinky (2. část)

19. května 2010, 00.00 | Druhou částí dokončíme náš tutoriál tvorby hodinek v CorelDRAW. Po minulé části, ve které jsme téměř dokončili ciferník, budeme pokračovat tvorbou ukazatele datumu, nastavením barev a dotvořením těla hodinek.

 

 

 

Strana výpisu

... 32 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: