Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Autodesk Maya tutorial: Cartoon animace (1)

28. prosince 2010, 00.00 | Vítejte u dalšího seriálu věnovaného práci s 3D softwarem Autodesk Maya, který bude tentokrát zaměřen na cartoon animaci. V dnešním díle se budeme věnovat návrhům aktérů animace a modelování.

 

 

 

Rekonstrukce 3D elementu z fotografie

23. prosince 2010, 00.00 | Jedním z hlavních běžných užití 3D grafiky může být implementace nějakého vytvořeného 3D prvku do fotografie skutečného prostředí. Nové stylové vázy na stůl, přístřešku k domu, zaplnění proluky mezi několika domy a podobně. Vyzkoušíme si základní cestu, jak připravit 3D objekt ze zdrojové fotografie. Pomocí základních objektů CINEMY 4D.

 

 

 

QuarkXPress 8 je do 31. prosince k dispozici za velmi výhodnou cenu

21. prosince 2010, 00.00 | Společnost Quark nabízí do konce letošního roku svůj sázecí program QuarkXPress 8 za cenu sníženou o více než čtyřicet procent. QuarkXPress 8 lze takto získat za 14 700 Kč bez DPH, přičemž spolu s ním se v rámci tzv. magických bundlů nabízí i 1 000 písem OpenType a dále extenze společnosti Markzware či též dvanáctiměsíční podpora, garantující v daném období upgrade na nové verze zdarma. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Fimfárum: Do třetice všeho dobrého 3D. Klasická animace a revoluční digitální technologie na jednom plátně.

21. prosince 2010, 00.00 | Je vůbec možné skloubit klasické pojetí loutkové animace s nejmodernějšími digitálními produkčními a postprodukčními technologickými postupy? Ano, v případě třetího pokračování Fimfára tomu tak je a tato symbioza tradice a novátorství se zde projevila v tom nejlepším světle.

 

 

 

FOTOhistorie: Pokochejte se dílem legendárního fotografa Ansela Adamse

20. prosince 2010, 00.00 | Pojďme si pár slovy připomenout osobnost vynikajícího krajinářského fotografa Ansela Adamse. V našem článku můžete najít odkazy na několik mistrovských fotografií od této legendy, která i dnes zůstává vzorem pro většinu fotografů zaměřených na žánr krajinářské fotografie.

 

 

 

Koule, míč nebo balón v Adobe Illustratoru?

20. prosince 2010, 00.00 | Dnešní tutoriál věnujeme tak trochu sportovní tématice a ukážeme si další příklady tvorby kulových předmětů vytvořených pomocí 3D efektu, který je nám znám již z předchozího cvičení. Nakreslíme si tenisový míček, basketbalový míč, dětský balón a na závěr přidáme malý tip.

 

 

 

Redesign Grafiky.cz jde do finále: přispějte svými připomínkami

17. prosince 2010, 00.00 | Před časem jsme vás již informovali o záměru změnit tvář serveru Grafika.cz. Nyní se práce na redesignu chýlí ke konci a my bychom tímto rádi naše čtenáře opět požádali o připomínky k novému designu, včetně postřehů týkajících se kompatibility s jednotlivými webovými prohlížeči. Odkazy na testovací stránky naleznete v tomto článku.

 

 

 

Tutoriály s vánoční a zimní tématikou: Digitální fotografie, ilustrace, animace

16. prosince 2010, 00.00 | V druhé části našeho přehledu tutoriálů ze serveru Grafika se zimní a sváteční tématikou se podíváme na odkazy spojené s oblastí digitální fotografie, ilustračních a 3D programů a animací. Mimo jiné vás odkážeme na PDF suplement věnovaný focení v zimě, sérii tutoriálů o focení ohňostrojů, tutoriál o tvorbě zimní krajiny v CINEMĚ 4D a návody pro tvorbu vánočních a novoročních přání či kalendářů v Adobe Illustratoru, CorelDRAW a Adobe After Effects.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (8) – „ragdoll“ panenka a reálné autíčko

16. prosince 2010, 00.00 | Dnešní díl by měl být, zdá se, asi posledním dílem popisujícím novinky CINEMY 4D R 12. Ona totiž není už také tak úplně nová a jistě jste už zaznamenali několik servisních aktualizací. Je tedy načase vše uzavřít. A čím jiným, než dvěma opravdu demonstrativními aplikacemi. Panenkou „ragdoll“, jejíž údy se postupně lámou při pádech na další a další překážky, a autíčkem, které je poháněno mechanickým motorem.

 

 

 

Tutoriály s vánoční, novoroční a zimní tématikou: Photoshop

15. prosince 2010, 00.00 | Hledáte ještě stále inspiraci a vhodný postup pro tvorbu vánoční pohlednice, „PFka“ či ilustrace nebo animace se zimní či sváteční tématikou? V těchto i dalších případech můžete na Grafice sáhnout po mnoha starších i novějších tutoriálech s danou tématikou. V tomto článku vám přinášíme odpovídající přehled pro Adobe Photoshop, s jehož pomocí lze vytvořit skutečně rozmanitý obsah daného typu.

 

 

 

Strana výpisu

... 22 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: