Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Tučňák

21. února 2011, 10.00 | Dnešní tutoriál by mohl potěšit uživatele Linuxu :o) Na ledové kře právě připlouvá tučňák Alfons a při jeho „výrobě“ si opět můžou převážně začátečníci procvičit práci s perem, cestářem, a dojde i na nějaké využití efektů.

 

 

 

onOne Free Templates & Backgrounds: šablony a pozadí pro fotoalaba a grafické projekty

21. února 2011, 10.00 | Společnost onOne Software nově nabízí všem uživatelům Adobe Photoshopu různá bezplatná pozadí a šablony grafických projektů, určené k libovolným účelům například v oblasti zpracování digitálních fotografií, designu nebo pro tiskové účely. Sad zdarma nabízených PSD souborů je celá řada a jsou navíc dostupné v poměrně vysokém rozlišení.

 

 

 

Nenechte si ujít inspirativní snímky

18. února 2011, 00.00 | Nabízíme vám možnost zpříjemnit si páteční čekání na příchod vytouženého víkendu pohledem na působivé fotografie různých žánrů. Zdroji našich pravidelných inspirativních obrazových tipů jsou tentokrát vybrané fotografické soutěže a světově proslulý časopis.

 

 

 

Blender 2.49b tutoriál: Luxusní dům

16. února 2011, 10.00 | Dobrý den, vítám vás u nového tutoriálu. Dnes si v Blenderu verze 2.49 vytvoříme vstupní halu luxusního domu. V dalších dílech do ní doplníme různé objekty.

 

 

 

Vektorová sklenice v Adobe Illustratoru

15. února 2011, 00.00 | Sklo, běžná věc, se kterou se setkáváme všichni každý den. Také se říká, že střepy přinášejí štěstí. Ale dnes tu žádné střepy lítat nebudou. Dnešní tutoriál bude věnovaný kreslení sklenice, tedy té vektorové.

 

 

 

GuideGuide 1.0: hromadná tvorba vodicích linek v Adobe Photoshopu

10. února 2011, 00.00 | Užitečný plugin v podobě nového nástrojového panelu pro Adobe Photoshop CS4/CS5 umožňuje pohodlně vytvořit skupiny vertikálních a horizontálních vodicích linek s přesně zadanými odstupy pro různé grafické a designérské účely. GuideGuide v podstatě doplňuje Photoshop o chybějící funkci vodicí mřížky a umí navíc vyrábět centrované vodicí linky pro libovolné rozlišení grafického dokumentu.

 

 

 

Tutoriál pro Illustrator – „přesýpací hodiny“

9. února 2011, 10.00 | V tomto tutoriálu si vytvoříme stylizovanou grafiku přesýpacích hodin s náhledem možného začlenění do jednoduchého info letáku. Procvičíte si práci s přechodem, cestářem, režimy krytí, mřížkou přechodů, perem ad.

 

 

 

TypeDNA 2.0: inteligentní správce písem pro Adobe CS5

8. února 2011, 00.00 | Trochu netradiční správce písem s označením TypeDNA pracuje jako samostatná aplikace nebo jako plugin ve stěžejních aplikacích balíku Adobe Creative Suite 5 (Photoshop, Illustrator, InDesign), kde můžete manipulovat s fonty včetně jejich rychlé aktivace/deaktivace a také fonty inteligentně filtrovat a vyhledávat příbuzná písma podle jejich vizuální podobnosti a několika nastavených vlastnostech.

 

 

 

CINEMA 4D – tipy, triky, ukázky (1)

7. února 2011, 00.00 | Měli jsme ideu, že mimo klasických návodů a recenzí bychom sem tam mohli přijít i s něčím poněkud odlišným. Prezentovat na jednoduchých příkladech různé technologie a případně algoritmy, které se používají denně, ale ne vždy jsou plně doceněné či užívané efektivně. Jednoduše knihovnu triků a návodů pro všední den.

 

 

 

Adobe Illustrator tutoriál: „Mudrybruk“

4. února 2011, 10.00 | Ne, nezbláznil jsem se, ani mi nezešílela klávesnice :o) Jen jsem si vzpomněl na dávný rozhovor s kámoškou od Ostravy, která pronesla větu „…byl tam taky mudrybruk…“ a já si lámal hlavu nad tím, kdo nebo co je mudrybruk a proč tam byl taky. Po následné konzultaci jsem pochopil, že „…tam byl takový modrý brouk“ :o))) Ostravština je prostě bohovská! Pojďme si jednoho stylizovaného modrého brouka vytvořit v Illustratoru a procvičit si při tom práci s cestářem, přechody a trošku i mřížkou přechodů…

 

 

 

Strana výpisu

... 18 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: