Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Novinky pro váš InDesign: Active Tables a ID2Office

8. června 2011, 00.00 | Společnost DTP Tools přišla na trh s ostrou verzí svého pluginu Active Tables, jenž dovoluje v rámci Adobe InDesignu provádět různé typy výpočtů ve stylu tabulkových procesorů. Společnost Recosoft pak pro InDesign začala nabízet plugin ID2Office, jenž dovoluje převádět dokumenty InDesignu do podoby dokumentů Wordu či PowerPointu.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Autoklíče (2/2)

7. června 2011, 00.00 | V této druhé části tutoriálu na tvorbu autoklíče se budeme věnovat zbývající straně, tedy té, která je vybavena třemi tlačítky a vystřelovací funkci samotného klíče.

 

 

 

Xara Designer Pro 7: nová verze vektorového grafického editoru

7. června 2011, 00.00 | Společnost Xara aktualizovala svůj vlajkový grafický produkt, jehož součástí jsou i funkce pro zpracování bitmapové grafiky. Sedmá stěžejní verze programu nabízí mimo nových témat, šablon a speciálních widgetů i řadu jiných užitečných novinek – například chytré vyřezávání objektů na bitmapových fotografiích, rozšířené funkce související s tvorbou webových stránek, magnetické usazování objektů, nové varianty operace Paste a vylepšené kotvení grafiky a textových objektů.

 

 

 

CorelDRAW Graphics Suite X5: Service Pack 3 je tu!

6. června 2011, 00.00 | Společnost Corel nedávno uvolnila třetí servisní balík oprav a vylepšení svého stěžejního produktu CorelDRAW Graphics Suite X5. Jedná se poměrně významnou aktualizaci (s novými RAW filtry), která řeší relativně dost zjištěných problémů nejen se samotným CorelDRAWem, nýbrž i s PHOTO-PAINTem a dalšími doplňkovými aplikacemi v celém balíku CorelDRAW Graphics Suite X5. Přehled všech oprav v SP3 najdete v článku.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie (9. část)

3. června 2011, 00.00 | Celkové záběry mohou být nesporně monumentální a zvlášť na zvětšeninách velkých rozměrů nás snadno ohromí množstvím detailů nebo rozlehlostí celků. Jde-li nám ale o konkrétní jednotlivé objekty, stavby, předměty, zejména pak o živé bytosti, většinou platí jednoznačně: čím větší detail nebo alespoň méně rušivého okolí, tím lépe. A ruku v ruce se začátkem června vám tento díl přináší druhý praktický úkol a současně i druhé soutěžní téma.

 

 

 

Inspirujte se fish-eye fotografiemi

2. června 2011, 10.00 | Dnes vám přinášíme speciální vydání našeho fotohledáčku: celý je věnován fotografiím pořízeným skrze objektivy typu „rybí oko“. Odkazy na desítky inspirativních snímků vám napomohou při hledání vhodných objektů pro fotografování s uvedeným typem objektivu. Neváhejte a objevte uvnitř našeho článku půvaby fish-eye fotografií.

 

 

 

Autodesk SketchBook Designer 2012: digitální skicování a vektorové ilustrace

1. června 2011, 00.00 | Kombinace bitmapového digitálního skicáku vybaveného kvalitními kreslicími štětci s vektorovým grafickým editorem je výborný nápad, a pokud ji navíc ještě zrealizuje Autodesk, má takový editor hodně vysoké ambice. SketchBook Designer 2012 vylepšuje a rozšiřuje funkce předchozí verze programu, který patří mezi nejzajímavější hybridní grafické editory se zaměřením na design a skicování grafických návrhů.

 

 

 

E-On Software uvedla osvětlovací software LumenRT Review

31. května 2011, 00.00 | Firma e-on Software, známá především svými programy pro generování a animaci realistických 3D krajin, rozšířila svou nabídku o další nový nástroj LumenRT Review for Sketchup. Bližší podrobnosti o daném softwaru přinášíme v tomto článku.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Autoklíče (1/2)

31. května 2011, 00.00 | Předchozí tutoriál jsme věnovali tvorbě sportovního vozu. Ke každému vozu patří klíče a právě těm budeme věnovat následující tutoriál, skládající se ze dvou částí. Autoklíče jsou mnohdy slabinou krásných designových objektů, ke kterým ovšem patří, a podle mého názoru je to případ i vozu, který jsme kreslili, tedy Koenigsegg Agera. Právě proto jsem tedy jako další téma tutoriálu vybral autoklíč, který je dle mého názoru velmi dobrým výsledkem designérské činnosti po stránce vzhledové, funkční i ergonomické.

 

 

 

Dva tipy pro InDesign: zaoblený obdélník a mnohoúhelník

30. května 2011, 00.00 | Dva drobné tipy, které možná někteří z vás neznají, a které vám třeba usnadní práci s oblíbeným sázecím programem.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: