Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Drobný tip pro Adobe Photoshop: Posun textu

11. dubna 2011, 00.00 | Opět jedna z drobností, které nejsou nijak převratné, ale přesto vám mohou malinko zpříjemnit a zefektivnit práci… Jak manipulovat s textovými rámečky snadno a rychle?

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Kovový číselník s kódem

5. dubna 2011, 00.00 | V tomto tutoriálu si celkem jednoduše vytvoříme kovový číselník s volitelným kódem, který určitě znáte např. z kufříků na dokumenty apod. Půjde víceméně pouze o práci s Cestářem a přechody, přesto může výsledek vypadat poměrně realisticky…

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Řada linií

4. dubna 2011, 00.00 | V dnešním článku vytvoříme řadu linií, kterou můžeme použít pro wallpaper, poster, potisk např. snowboardu anebo vhodný doplněk libovolné grafiky. Použijeme zkratky Ctrl+K, Ctr+Shift+Q, nástroje interaktivní kontura, interaktivní stín, tvar, text a další. Budeme také kopírovat interaktivní efekty.

 

 

 

Pixlr Editor: unikátní online grafický editor

1. dubna 2011, 00.00 | Grafický editor Pixlr je jedním z online nástrojů z nastupující generace cloudových služeb v podobě webových aplikací, určených obecně pro design a především ke zpracování či úpravám obrázků a digitálních fotografií. Editor nabízí různé kreslicí a retušovací funkce, sofistikovanou manipulaci s barvami, řadu běžných efektových filtrů a mimo jiné i sdílení grafických souborů s několika populárními online službami.

 

 

 

VRayforC4D – rychlý start (2)

31. března 2011, 00.00 | Po instalaci a prvním oťukání přijdou jistě otázky. Jak si nastavit scénu, jak připravit kameru, osvětlení, jak na slunce, fyzikální oblohu. Prostě otázky všedního dne. Dnešní seminář by měl na tyto a také další otázky dát stručnou odpověď.

 

 

 

Vektorová tuba na krém v Adobe Illustratoru

30. března 2011, 00.00 | Jak už samotný titulek naznačuje, tento tutoriál pro Adobe Illustrator budeme věnovat kreslení tuby, ať už na krém či na zubní pastu nebo na jinou kosmetickou potřebu. Vytvořená tuba se může hodit do nějakého katalogu, prospektu, popř. i jako ikonka symbolizující krémy.

 

 

 

Drobný tip na hromadnou změnu stejných textů v Illustratoru

28. března 2011, 00.00 | Možná tuhle drobnost nevyužijete nějak extrémně často, ale myslím, že je dobré o ní vědět. Jak rychle a automaticky provést hromadnou záměnu stejného textu v Illustratoru se dozvíte v tomto krátkém příspěvku s doprovodným videem…

 

 

 

Edward Weston – fotograf, který dokázal zachytit víc než lidské oko

25. března 2011, 00.00 | V dnešním článku si připomeneme život a dílo famózního fotografa Edwarda Westona, jehož velkoformátové fotografie krajin, běžných předmětů i aktů jsou dnes právem řazeny mezi vrcholná díla fotografického umění.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: webová stránka „V rekonstrukci“

22. března 2011, 00.00 | Při zásadnější přestavbě nebo redesignu webových stránek je vhodné na to v mezičase před umístěním nové prezentace potenciální návštěvníky upozornit. Stránka napodobující „práce na silnici“ je oblíbeným tématem a v tomhle tutoriálu si jednu takovou vyrobíme v Illustratoru.

 

 

 

Phantasm CS 2 pro Adobe Illustrator: barvy pod kontrolou

15. března 2011, 00.00 | Profesionální doplněk pro Adobe Illustrator obsahuje celkem dvanáct obrazových a především color processingových filtrů, které nabízí manuální nastavení a manipulaci s barvami a několik speciálních efektů. Plugin existuje ve třech edicích a umožňuje detailně korigovat barvy u vektorových i bitmapových objektů podobně jako to lze v Adobe Photoshopu, vytvářet polotónové vektorové rastry, prohazovat barvové kanály, rychle desaturovat obrázky či pracovat s úrovněmi a křivkami barev.

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: