Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Adobe Photoshop Lightroom 3.2 CZ: česká lokalizace správce a editoru RAW snímků

18. října 2010, 00.00 | České prostředí editoru RAW fotografií Adobe Photoshop Lightroom je konečně na světě. Přinášíme vám obrazový přehled české lokalizace programu v jeho aktuální verzi 3.2, dokumentující různé importní, katalogizační, editační, publikační a tiskové funkce Photoshop Lightroom.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Disco scéna

15. října 2010, 00.00 | V dnešním CorelDRAW tutoriálu si vytvoříme disco kouli, kterou zakomponujeme do sálu s tančícími lidmi. Celý postup vyžaduje pouze několik dobře použitých kroků a zvládnou jej tedy i málo zkušení uživatelé.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (5) – nové OpenGL a shadery

14. října 2010, 00.00 | Pomalinku si uzavíráme vše mimo nové dynamiky a já jsem velmi rád, že jsem se také konečně díky nové grafické kartě dostal k prezentaci nového OpenGL. Je totiž poměrně rychlé a jeho možnosti jsou širší než dříve. Například nám umí zobrazit i IES světla. V druhém videu se zaměříme na nové shadery CINEMY 4D. Ty sice nebourají hranice, ale přesto jsou zásadním přínosem...

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Laborování (7.)

13. října 2010, 00.00 | V tomto závěrečném díle seriálu o problematice maskování se malinko rozhlédneme po náročnějších způsobech přípravy selekcí. Rozhodnutí, zda jsou výhodnější oproti jiným či nikoliv, ponechám na každém z vás.

 

 

 

Kdo se stal evropským profi fotografem roku?

11. října 2010, 00.00 | Před několika dny byly vyhlášeny výsledky prestižní fotografické soutěže FEP European Professional Photographer of the Year Awards 2010, kterou pořádá Federace evropských fotografů. Chcete se dozvědět, kteří profesionální fotografové si letos odnesli vavříny vítězů?

 

 

 

Autodesk Maya: Modelujeme telefon s pomocí NURBS (2.)

11. října 2010, 00.00 | Tímto článkem dokončíme dvoudílný miniseriál o modelování pomocí NURBS křivek a povrchů v Maye. Navážeme tam, kde jsme minule skončili, a domodelujeme telefon s použitím dalších NURBS nástrojů a technik.

 

 

 

Vektorové hrací kostky v Adobe Illustrator

8. října 2010, 02.00 | Na Internetu dnes najdeme mnoho vektorových ilustrací či různých symbolů a znaků v tzv. free galeriích či placených fotobankách. Avšak při troše snažení nebo pomocí malého návodu si můžeme bez větších problémů zkusit nakreslit nějakou tu ilustraci sami. V dnešním cvičení si v Adobe Illustratoru vytvoříme vektorové hrací kostky se zaoblenými rohy.

 

 

 

Autodesk Maya: modelujeme telefon s pomocí NURBS (1.)

5. října 2010, 10.00 | Dnešním článkem začneme dvoudílný miniseriál o modelování pomocí NURBS křivek a povrchů v Maye. Nejprve zabrousíme do teorie, povíme si něco o výhodách NURBS modelování a poté si ukážeme běžné nástroje a techniky, které Maya pro tento způsob modelování nabízí.

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Selekce (6.)

5. října 2010, 00.00 | Minule jsme na závěr článku o maskách a kanálech otevřeli téma selekcí neboli výběrů. V dnešním povídání se zaměříme především na ně a ukážeme si další známé i méně známé postupy při jejich vytváření. Předem však musím říci, že si zde zdaleka nelze ukázat vše a opět se omezíme jen na základní seznámení.

 

 

 

Několik výběrů snímků, které by se vám mohly líbit

29. září 2010, 00.00 | Přinášíme vám opět několik tipů na výběry zajímavých fotografií, které stojí za to vidět. Více viz náš článek.

 

 

 

Strana výpisu

... 26 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: