Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Podívejte se na výherce 2. ročníku fotosoutěže ÚHEL POHLEDU

18. května 2010, 00.00 | V květnu 2010 proběhlo vyhlášení druhého ročníku fotografické soutěže „Úhel pohledu“, kterou pořádalo občanské sdružení „Ženy50“ ve spolupráci brněnským magistrátem. Odbornou garanci zajišťoval také IDIF. Soutěže se zúčastnilo 30 fotografů, kteří shromáždili celkem 115 soutěžních snímku. Podívejte se na vítězné snímky uvnitř článku.

 

 

 

Adobe Photoshop CS5: střípky z novinek

17. května 2010, 00.00 | Po nějakém čase nám společnost Adobe dala do ruky nové verze svých produktů. Asi nejpopulárnější hračkou z celého balíku je aplikace Adobe Photoshop CS5. V tomto článku nečekejte představení hlavních funkcí a vlastností. Bude to spíše mozaika náhodných dojmů a postřehů. Zásadní novinky si představíme v samostatných článcích později.

 

 

 

Autodesk Maya 2011: co přináší nového?

14. května 2010, 00.00 | Začátkem března společnost Autodesk oznámila vydání nové verze populárního modelovacího a animačního nástroje Maya. Pojďme se podívat, co tato nová verze přináší.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Hodinky (1. část)

12. května 2010, 00.00 | V dnešním tutoriále si vyzkoušíme tvorbu vektorových hodinek. Za vzor nám poslouží výrobek s integrovanou pamětí a USB připojením od nejmenované rakouské společnosti.

 

 

 

Jakub Krompolc, senior rigging TD: pokračování rozhovoru o tvorbě VFX pro filmový průmysl (2. část)

11. května 2010, 00.00 | V předchozím rozhovoru s Jakubem Krompolcem jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku tvorby VFX téměř výhradně pro film Souboj Titánů. Pojďme se tedy nyní věnovat tvorbě vizuálních efektů a postupů s tímto spojených v obecnější rovině.

 

 

 

Jakub Krompolc, senior rigging TD: rozhovor o tvorbě vizuálních efektů pro film Souboj Titánů (1. část)

6. května 2010, 00.00 | S Jakubem Krompolcem jsme měli již v minulém roce při zajímavém rozhovoru možnost nahlédnout pod pokličku tvorby VFX pro známé filmy. Pojďme se tedy nyní opět podívat na jeho pracovní postupy a technologie, které tentokrát využil při vytváření vizuálních efektů v remake filmu Souboj Titánů.

 

 

 

After Effects tutoriál: VU metr

4. května 2010, 00.00 | V tomto tutoriálu si ukážeme, jak v After Effects vytvořit 3D LED indikátor úrovně audio signálu. Postup je možné využít pro After Effects Pro 6.5 a vyšší verze.

 

 

 

Adobe Fireworks CS5: editor pro webovou grafiku a prototypování

3. května 2010, 00.00 | Fireworks je grafický editor specializovaný na webdesign, který umí pracovat s bitmapovými i vektorovými objekty, vrstvami a nabízí spoustu šikovných funkcí především pro vývoj a zpracování webové grafiky. Editor si dále poradí s designem grafických rozhraní a eventuálně i s přípravou grafiky pro Flash prezentace. Přinášíme vám podrobnější souhrn novinek a různých vylepšení, které nabízí aktuální verze Fireworks CS5, prodávaná samostatně nebo jako součást několika edicí balíku Adobe Creative Suite 5.

 

 

 

Microstock fotobanky 5.: Odpovědi na vaše otázky

30. dubna 2010, 00.00 | Původně byl celý seriál zamýšlen a koncipován jako seznamovací úvod pro ty fotografy, kteří s microstockem nemají žádné nebo jen velmi minimální zkušenosti a hledají nějaký ucelený přehled „o co že to vlastně jde“. Vzhledem ke spoustě dotazů z mého okolí jsem se rozhodl tento díl využít k zodpovězení některých nejpalčivějších otázek, které se zde v souvislosti s tématem objevily, a které jsem díky všeobecnosti opomněl. Také bych všem přispívajícím diskutérům rád poděkoval za jejich podněty, upřesnění i kritiku.

 

 

 

Kdo si letos odnesl Pulitzerovu cenu za fotografii?

29. dubna 2010, 00.00 | Není sporu o tom, že prestižní Pulitzerovy ceny si veřejnost po právu spojuje pouze s oceněním za napsané články spadající do kategorie investigativní žurnalistiky. Nicméně dvě z Pulitzerových cen jsou udělovány také za fotožurnalistické práce. Jací fotografové byli v letošním roce poctěni tímto oceněním? Více viz náš článek.

 

 

 

Strana výpisu

... 33 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: