Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Lightroom je když... (11. část): Tónová křivka, zostření, šum a úpravy barev

23. listopadu 2009, 00.00 | Navážeme na předchozí část panelu Vyvolávání a budeme pokračovat v úpravách našich snímků dalšími nástroji z tohoto modulu. Konkrétně se budeme věnovat kontrastu, šumu, vinětaci a individuální úpravě barev.

 

 

 

Adobe zveřejnila prerelease podoby Flash Playeru 10.1 a AIR 2.0

23. listopadu 2009, 00.00 | Společnost Adobe zveřejnila v minulém týdnu na serveru Adobe Labs prerelease verze svých klíčových runtime nástrojů, tedy Flash Playeru 10.1 a AIR 2.0. Koncoví uživatelé i vývojáři takto nyní mohou otestovat řadu zásadních vylepšení, které dané prostředky přinášejí. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Podívejte se na fotografie, které stojí za to vidět

20. listopadu 2009, 00.00 | V duchu rčení „nejen fototechnikou je fotograf živ“ vám přinášíme několik odkazů na výběry fotografií z poslední doby, které podle nás stojí za shlédnutí. Proto neváhejte a nahlédněte do našeho článku.

 

 

 

Adobe After Effects tutoriál: Blesky ze Star Wars

17. listopadu 2009, 00.00 | Jedním z nejpopulárnějších efektů Hvězdných válek jsou mimo světelných mečů i Force Lightning - tedy blesky, které rytíři Sith pouštějí ze svých prstů. Dnes si je pokusíme vytvořit sami v programu Adobe After Effects.

 

 

 

Making of: Glenda

12. listopadu 2009, 00.00 | V dnešním článku se zaměříme převážně na digitální malbu za pomoci tabletu, částečně si vypomůžeme ve 3D prostředí a nakonec vše doladíme v postprocesu - výsledkem bude žena la(ho)dných tvarů a hejno Satanových veverek.

 

 

 

Lightroom je když... (9. část): Vyvolávání a výběr

9. listopadu 2009, 00.00 | Konečně se tedy dostáváme k tomu, že budeme nějakým způsobem upravovat naše fotografie. Umělé světlo, nečekané podmínky pro fotografování, případně třeba chybná expozice, to všechno jsou věci, které se mohou negativně odrazit na výsledku našeho fotografického snažení.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Kopírování a klonování efektů

5. listopadu 2009, 00.00 | Dnes si ukážeme, jak si usnadnit práci při vytváření efektů. Předvedeme takto zejména rozdíl mezi kopírováním a klonováním efektů. Tutoriál je zaměřen především na úplné začátečníky v CorelDRAW.

 

 

 

Matte painting techniky (1. část): Vytváření návrhu – sketchování

3. listopadu 2009, 00.00 | Ve svém dříve publikovaném článku jsem se zaměřil na matte painting poněkud obecněji. Avšak nyní nastal čas ukázat si tvorbu matte malby od začátku až do konce formou seriálu. Jeho první, dnešní díl je věnován první fázi procesu, kterou je vytváření návrhu.

 

 

 

Fotografujeme padající kapky vody

2. listopadu 2009, 00.00 | Dnes volně navážeme na náš předchozí článek „Pár užitečných tipů pro fotografování v dešti“, i když tak trochu z jiného úhlu pohledu. Ukážeme si totiž, jak lze snadno fotografovat dopady padajících kapek do vody, které vytvářejí na snímcích působivou vizuální podívanou. Více viz náš článek.

 

 

 

Concept-art a jeho úloha ve filmu

2. listopadu 2009, 00.00 | V článcích o tvorbě speciálních filmových efektů jsme se výhradně věnovali jak produkční, tak postprodukční fázi CG snímků, jež jsou z hlediska technologických a uměleckých postupů jistě nejzajímavější. Pravdou ovšem je, že jsme při tom opomíjeli tu část, bez které by nevznikl ani ten nejjednodušší projekt – a tou jsou koncepční návrhy. Pojďme se tedy podívat na ty, které stály u zrodu některých zajímavých projektů, například slavného Vetřelce.

 

 

 

Strana výpisu

... 40 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: