Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

CorelDRAW tutoriál: Pracujeme s přesností

12. června 2009, 00.00 | Na internetu, a v jiných zdrojích, se dá najít řada návodů, radících, jak v CorelDRAW vytvořit hezké ilustrace. Oproti tomu ale nenalezneme příliš mnoho informací o tom, jak pracovat s vysokou přesností. CorelDRAW přitom pro daný účel nabízí nemalé množství nástrojů a nastavení. Blíže vás s nimi seznámíme v tomto tutoriálu, určeném zejména těm, kdo s CorelDRAW začínají.

 

 

 

Adobe Flash Catalyst: interaktivní designér Flash projektů

12. června 2009, 00.00 | Zbrusu nový nástroj na tvorbu webových prezentací, RIA aplikací a obecně libovolných interaktivních Flash projektů, včetně sestavování grafických rozhraní pro Flash aplikace, připravuje vývojářům společnost Adobe. Flash Catalyst nabízí vizuální editor Flash projektů s jednoduchým zpracováním bitmapové grafiky ve vrstvách PSD souborů Adobe Photoshopu, či vektorových ilustrací Adobe Illustratoru, a jejich vzájemné propojení s různými naprogramovanými vztahy a přechodovými efekty. Obecné představení první veřejné betaverze editoru najd

 

 

 

3ds Max tutoriál: Modelování kytary (2. díl)

10. června 2009, 00.00 | Vítejte u druhého dílu tutoriálu o tvorbě elektrické kytary. Vytvoříme hlavu a začneme pomalu přidávat doplňky. Věřte, že i u tohoto postupu, tvorby hlavy kytary, jsem vyzkoušel mnoho způsobů, ale tento je asi nejjednodušší a hlavně nám zaručí dokonalý tvar...

 

 

 

Profesionální tisk velkoplošných fotografií

3. června 2009, 00.00 | Každý fotograf dříve či později zatouží po opravdu důstojné prezentaci svých fotografií. A co naplat, jediná skutečně důstojná metoda, jak předvést fotografie více divákům po delší dobu, je velkoplošná fotografie. Navštívili jsme proto pro vás jednu takovou profi fotolaboratoř - firmu Fotonova - a podíváme se velkoplošnému tisku tzv. pod sukně.

 

 

 

Smashing Magazine, aneb centralizace, která potěší

19. května 2009, 00.00 | Zná to každý, kdo se zajímá o počítačovou grafiku a nejen o ni. Ať už pro rozvoj svých dovedností nebo pracovní povinnosti vůči klientům je třeba hledat a pátrat na internetu. Je nutné najít správné informace, inspiraci pro další práci, dobré tutoriály, freewarové soubory, které by vám ušetřily čas a práci. Jistě, je zde vševědoucí Google, se kterým najdete téměř vše, co potřebujete. Ovšem musíte mít k dispozici devizu, které se říká čas. Takže by možná stálo za to zkusit něco jiného – například portál Smashing Magazine.

 

 

 

Toon Boom Animate 7.6 & Animate PRO: 2D animační profík

19. května 2009, 00.00 | Náročným či profesionálním animátorům je určen animační editor Animate eventuálně jeho rozšířená verze Animate PRO, která má poměrně rozsáhlé spektrum kreslicích, retušovacích a především kompozičních funkcí včetně práce v 3D prostředí. Animate je defacto zdokonalená verze populárního Toon Boom Studia a protože nabízí podobný způsob práce, může s editorem pracovat v podstatě každý uživatel Toon Boom Studia. Souhrnné představení schopností Animate i jeho verze Animate PRO vám nyní přinášíme.

 

 

 

Tip na výstavu v Leica Gallery Praha: Vladimír Birgus „55“

11. května 2009, 00.00 | Navštívili jsme výstavu „55“ známého nestora české fotografie Vladimíra Birguse, která probíhá v malebném prostředí pražské galerie Leica. Vystavovaný soubor barevných a černobílých fotografií pochází z tvůrčího cyklu „Cosi nevyslovitelného“, na kterém autor systematicky pracuje od roku 1973. Více informací najděte v našem článku.

 

 

 

Červený trpaslík: Zpátky na zemi - a digitálně

5. května 2009, 00.00 | Kultovní seriál Červený trpaslík se po dlouhých deseti letech vrátil zpět na televizní obrazovky, britská soukromá televizní stanice Dave jeho tři díly, jež shlédlo rekordních 2,6 milionu diváků, odvysílala právě na velikonoce. Jak se projevilo oněch deset let na počítačové realizaci seriálu, kde kromě pověstných hlášek členů posádky Červeného trpaslíka hrály velkou roli i sci-fi kulisy a rekvizity?

 

 

 

Autodesk SketchBook Pro 2010: design a komfortní skicování

5. května 2009, 00.00 | Po relativně nedávném představení aktuální verze kreativního softwarového grafického skicáku z produkce společnosti Autodesk přichází opět nová verze, která dále vylepšuje funkce pro kreslení a především rozšiřuje možnosti konfigurace prostředí a jednotlivých pracovních nástrojů SketchBok Pro. Podrobný přehled novinek tohoto velmi zajímavého grafického programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Sato Hiroyuki: balíček skriptů pro Adobe Illustrator

4. května 2009, 00.00 | Balíček se šťastným počtem 13 skriptů pro Adobe Illustrator nabízí japonský tvůrce Sato Hiroyuki na svých stránkách S.H’s Page. A nutno uznat, že ač se často jedná o drobné pomůcky, mnohé z nich jsou nadmíru užitečné. V následujícím článku se podíváme na obsah tohoto balíčku.

 

 

 

Strana výpisu

... 45 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: