Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Design

GIMP - 8. Složená scéna

23. července 2008, 00.00 | Vytvoření některých fotografií je velice obtížné, nebezpečné nebo zcela nemožné. V těchto případech si můžeme pomoci složením scény z několika předem připravených snímků. Budoucí výsledek naší ukázky může velice dobře posloužit pro výuku „Bezpečnosti silničního provozu“. Jde o noční můru všech rodičů - malá holčička vbíhá za míčem přímo pod projíždějící auto.

 

 

 

TOP14 nejlepších fotografií v galerii za poslední čtyři týdny

22. července 2008, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr čtrnácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie za poslední čtyři týdny.

 

 

 

Artlandia LivePresets 1.12: interaktivní editace vzorků a symbolů v Adobe Illustratoru

22. července 2008, 00.00 | Cenově dostupný a poměrně užitečný plugin pro Adobe Illustrator nově nabízí společnost Artlandia. Úkolem doplňku LivePresets je zpřístupnit uživatelům Illustratoru pohodlnou interaktivní editaci vzorků a symbolů s možností automatického obnovení aktuálního stavu vzorku, kterým byl v dokumentu Illustratoru vyplněný libovolný 2D či 3D objekt. Na princip funkce LivePresets se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

IETester 0.2.2 pro Windows XP/Vista: testování webových stránek v MS IE 5.5/6/7/8

18. července 2008, 00.00 | Zapomeňte na komplikované odinstalace a opětovné instalace MS Internet Exploreru 6 a 7 pro Windows či virtualizace celého operačního systému. Webové stránky lze pro různé verze MS IE testovat přímo s pomocí utility IETester, což je velmi užitečný program na zkoušení webových stránek, určený pro Windows XP/Vista. Představení tohoto programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Užitečné skripty pro váš InDesign: Rejstříky, navigace, import/export

16. července 2008, 00.00 | Možnost generovat rejstřík ze seznamu slov či na základě textových stylů, přesouvání mezi objekty v dokumentu výlučně s pomocí klávesnice, hromadné načtení stránek z dokumentu InDesignu do jiného dokumentu či možnost uložit vybranou sadu objektů coby PDF soubor. Takové jsou užitečné schopnosti, poskytované nedávno uvedenými bezplatnými skripty InDesignu, které si blíže představíme v tomto článku.

 

 

 

Nik Silver Efex Pro 1.0: profesionální stylizace černobílých fotografií

15. července 2008, 00.00 | Novinka mezi pluginy pro Adobe Photoshop je určena k tvorbě černobílých fotografií s různými doplňkovými efekty. Silver Efex Pro umí nejen konvertovat barevné snímky do černobílých, ale zvládne také realistickou simulaci různých filmových materiálů, podporuje interaktivní technologii U Point a má paletu pro kreslení efektů libovolným štětcem Photoshopu. Představení pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Oblaka v Terragenu 2 do třetice: knihovna oblaků

15. července 2008, 00.00 | Dnes bychom udělali tečku za našim seriálem o obloze a mracích v Terragenu. V tomto článku si vytvoříme knihovnu nejběžnějších typů oblaků.

 

 

 

Perspektiva a kompozice - 6. Kompoziční pravidla II.

14. července 2008, 00.00 | Jedním z důležitých prvků kompozice je schopnost fotografa řízeně upoutat pozornost na nějaký prvek, předmět či objekt neboli aplikovat dominanci hlavního objektu. Pomáhá to oku se zorientovat na snímku a soustředit pozornost diváka tam, kde to fotograf považoval za nejdůležitější.

 

 

 

GUI Design Studio 3.0: navrhněte si svůj program!

14. července 2008, 00.00 | GUI Design Studio patří do kategorie specializovaných grafických nástrojů na tvorbu a skládání grafických rozhraní pro libovolné aplikace Windows. Program nabízí objektový způsob práce, knihovnu mnoha desítek základních prvků GUI a WYSIWYG pracovní prostředí. Podrobnosti o editoru se dočtete v článku.

 

 

 

Jak se rodí CG film: The Chronicles of Narnia - Prince Caspian

9. července 2008, 00.00 | Sedmnáctého června proběhla v Praze slavnostní premiéra pokračování fantasy filmu "The Chronicles of Narnia: Prince Caspian", který i v tomto případě natočil režisér Andrew Adamson. Náplní našeho článku nebude hodnocení hereckých výkonů a uměleckých ambicí filmu, proto ponechme čackého prince Caspiena máchat mečem (nejspíše marně) na obranu proti nelítostným filmovým kritikům a pojďme se raději podívat na výrobu tohoto filmu z hlediska 3D grafiky a speciálních vizuálních efektů.

 

 

 

Strana výpisu

... 52 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: