Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Hot Door CADtools 6: technické výkresy v Adobe Illustratoru

26. ledna 2009, 00.00 | CADtools je plugin pro Adobe Illustrator na pohodlné interaktivní kótování objektů pro klasické a také pro izometrické objekty, které lze prostřednictvím CADtools také vytvářet a editovat. Plugin nabízí i řadu dalších funkci souvisejících s měřením objektů, jejich měřítkem a dělením na části. Popis aktuální šesté verze CADtools vám nyní nabízíme.

 

 

 

Stromy v Blenderu (2. část)

14. ledna 2009, 00.00 | Vítám vás u pokračování minisérie o tvorbě rostlin v 3D modelovacím programu Blender. V předchozím článku jsme se naučili, co jsou to alfa kanály, jak s nimi pracovat a co všechno je schopen Blender vytvořit při jejich použití. V dnešním článku byste se měli seznámit s integrovaným Python skriptem, díky němuž lze velice snadno vytvořit model stromu z křivek. Článek je psán pro verzi 2.47.

 

 

 

Agentura Reuters zveřejnila výběr nejzajímavějších snímků za prosinec 2008

6. ledna 2009, 00.00 | Agentura Reuters na svých stránkách představila kolekci 53 nejzajímavějších snímků, které pořídili její fotografové během prosince 2008. Uvnitř článku naleznete přímý odkaz na jejich slideshow.

 

 

 

Nejlepší fotografie roku 2008, ze kterých se vám možná bude tajit dech

19. prosince 2008, 00.00 | Blíží se kvapně konec roku a tak nastává pomalu čas pro bilancování všeho, co nám „letošek nadělil“. Na světě byly jistě zhotoveny miliardy fotografií a tak je zajímavé se poohlédnout po těch nejzdařilejších z nich. Proto vám přinášíme tipy na přehledy několika renomovaných agentur, ve kterých se nachází retrospektivní výběr těch údajně nejlepších fotografií pořízených v roce 2008.

 

 

 

Metal Gear Solid 4: Než se vydáte zachránit svět

5. prosince 2008, 00.00 | Jestliže jsme se v předchozích článcích věnovali tvorbě CG filmů, bylo by velkou chybou opomenout pohled na vývoj a tvorbu současné počítačové hry. Herní průmysl totiž - jak známo - již delší dobu není chudý příbuzný toho filmového, ba právě naopak. Pojďme se tedy nyní blíže podívat na vývoj a tvorbu hry z produkce Konami Digital Entertianment, kterou je čtvrté pokračování akce Metal Gear Solid 4 s názvem Guns of the Patriots, určenou pro Playstation 3.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Technologie „SUPERrozlišení“ ve Photoshopu

3. prosince 2008, 00.00 | V dnešním tutoriálu si osvojíme jednoduchou techniku, pomocí které lze dosáhnout lepších výsledků interpolace, než jaké nabízejí nativní nástroje ve Photoshopu. Tato technika je sice použitelná pouze pro statické fotografie bez pohybu, nicméně jejím vedlejším příjemným efektem je i výkonná redukce šumu v obraze, což jí značně přidává na atraktivnosti. Více se dovíte v našem článku.

 

 

 

Adobe MAX 2008: Dýchejte AIR a buďte FLEX

2. prosince 2008, 00.00 | Adobe MAX otevřela své brány a my vám přinášíme první reportáž přímo z Milána. Na co sází vývojáři Adobe a jak vnímají budoucnost Internetu? Jaký je rozdíl mezi vývojářskými konferencemi MAX od Adobe a MIX Microsoftu?

 

 

 

Adobe MAX 2008 Europe startuje příští pondělí v Milánu

25. listopadu 2008, 00.00 | Konference Adobe MAX představuje již po několik let nevšední příležitost pro vývojáře, kreativce i další uživatele produktů společnosti Adobe, aby se blíže seznámili se současnými i budoucími technologiemi daného výrobce. I letos tato akce proběhne nejen v USA, ale i v Evropě, tentokrát italském Milánu, a to ve dnech 1-4. 12. 2008. Co vše zde čeká na její návštěvníky?

 

 

 

Pixel Bender a Configurator na Adobe Labs: nové technologie pro Photoshop přicházejí

24. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Adobe nabídla nedávno na serveru Adobe Labs pre-release podobu technologie Pixel Bender pro efektové zpracování obrázků a videa pomocí velmi rychlých, uživatelem definovaných grafických filtrů, použitelnou nyní i s Adobe Photoshopem CS4. A spolu s tím přichází i pre-release utility Configurator, dovolující uživatelům vytvářet vlastní ovládací panely pro Photohop CS4. Blíže se oběma daným novinkám věnujeme v tomto článku.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Zesvětlujeme stíny aneb digitální „blesk“ snadno a rychle

5. listopadu 2008, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si názorně představíme pár vybraných technik na prosvětlování tmavých partií na snímku s minimálním ovlivněním úrovně ostatních jasů v obraze. Na konci článku si budete moci stáhnout hotové Photoshop akce pro aplikování daných technik.

 

 

 

Strana výpisu

... 49 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: