Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

SWiSH Max3: WYSIWYG editor flash animací

16. září 2009, 00.00 | WYSIWYG editor flash animací a obecně libovolných flash projektů s podporou ActionScriptu se momentálně prodává pouze za 100 USD a ve své třetí stěžejní verzi přináší mimo nových šablon a rychlého publikování projektů například vylepšené kreslicí a editační nástroje, práci s více než 250 předdefinovanými komponentami a vektorovými tvary, rozšířený editor animačních křivek a podporu ActionScriptu.

 

 

 

Typefi AutoFit: dynamický layout v Adobe InDesignu snadno, rychle a zdarma

15. září 2009, 00.00 | Sázíte v InDesignu složitěji členěné layouty s řadou navzájem se ovlivňujících rámečků? Pak určitě nepřehlédněte plugin Typefi AutoFit, dostupný zcela zdarma, který vám dovolí zpracování daného typu layoutů významně automatizovat. Podrobnosti přinášíme v této recenzi.

 

 

 

Adobe After Effects tutoriál: Tvorba světelného meče - díl druhý

9. září 2009, 00.00 | Tentokrát si ukážeme novou, mnohem pokročilejší metodu na vytváření světelných mečů, povíme si, jak pracovat rychleji, doplníme naše znalosti rotoscopingu o mnoho užitečných tipů a vylepšíme vzhled našich čepelí pomocí několika speciálních postupů.

 

 

 

Tipy pro webdesign: tlačítka, ikonky, komprese CSS, desktopová analýza návštěvnosti, SEO aj.

9. září 2009, 00.00 | Sháníte atraktivní grafická tlačítka a ikonky pro webovou grafiku, zredukovat kaskádové styly, pravidelně monitorovat funkčnost webového serveru, nebo potřebujete z desktopu či notebooku přehledně analyzovat vše, co souvisí s návštěvností a SEO optimalizací webových stránek? Nabízíme vám několik tipů, jak uvedené věci či nástroje získat většinou zcela zdarma.

 

 

 

Elpical Claro Layout 6.0.3: automatizované konverze a úpravy obrázků a fotografií v Adobe InDesignu

7. září 2009, 00.00 | Profesionální workflow plugin pro Adobe InDesign na zpracování vložené bitmapové grafiky nabízí mimo přepočtů DPI především konverze a manipulaci s barvovými profily grafických objektů a také úpravy jasu, kontrastu, saturace, vyvážení barev, redukci šumu a ostření fotografií. Popis pluginu najdete v článku.

 

 

 

Adobe After Effects tutoriál: Tvorba světelného meče - díl první

4. září 2009, 00.00 | Efekt světelného meče je mnohdy tím prvním, co nováčky přiláká k programu Adobe After Effects. Jedná se zároveň také o jeden z efektů, na nějž již byl sepsán nespočet tutoriálů. Dnes se vám proto pokusím vysvětlit nejenom základní a nejpoužívanější metody, ale rovněž se s vámi podělím i o řadu triků, které jsem během tvorby mnoha videí se Star Wars tematikou nasbíral.

 

 

 

Harry Potter a Princ dvojí krve: vizuální efekty pro dospělé

2. září 2009, 00.00 | Šestý díl Harryho Pottera, který byl nedávno uveden i v našich kinech, odhalil zajímavou skutečnost. Společně s tím, jak dospívá filmový představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe, přesouvá se i pojetí vizuálních efektů série směrem k naturalismu, který je spíše typický pro fantastické příběhy určené dospělým. Jakým způsobem VFX studia převedla tuto vizi režiséra Davida Yatese na filmová plátna?

 

 

 

Fotografická agentura Gamma nedávno ohlásila bankrot: Neslavný konec slavné legendy

26. srpna 2009, 00.00 | Co spojuje jména jako například Reuters, AFP, Magnum či GAMMA? Odpověď je nasnadě; jedná se o dnes již legendární fotografické agentury, které výrazně určovaly a stále značně ovlivňují tok moderní fotožurnalistiky. Nedávno však jedna z nich, francouzká fotoagentura Gamma, která na trhu působí více než 40 let, ohlásila bankrot . Je pád jmenované prestižní agentury důsledkem špatného managementu či konec této legendy způsobila probíhající ekonomická krize? Podrobnosti naleznete v článku.

 

 

 

Hard-surface Modeling v 3ds Max: Část třetí (Dalekohled – Texturování a nastavení scény)

25. srpna 2009, 00.00 | Vítám vás u třetí a poslední části seriálu zabývajícího se hard-surface modelingem, potažmo tvorbou dalekohledu s pomocí toho, co jsme se naučili v první části. Dnes se podíváme, jak náš model natexturovat pomocí procedurálních map. Co to znamená? A jak to bude vypadat? Hned uvidíte...

 

 

 

MattePainting

 

 

 

Strana výpisu

... 42 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: