Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Microsoft Silverlight 3: ve znamení multimédií, HD videa a 3D grafiky

26. března 2009, 00.00 | Rich Internet aplikace jsou doménou technologie Silverlight, kterou společnost Microsoft prosazuje nejen jako náhradu Flashe, ale také jako cílové runtime prostředí pro prakticky libovolné webové aplikace. Třetí stěžejní verze Silverlightu přináší celou řadu zajímavých novinek například v oblasti videa a 3D grafiky, svou roli v Silverlight 3 ale hrají i jiné nově integrované funkce a technologie. Vlastnosti Silverlight 3 si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Microsoft Expression Blend 3 Preview: design a sestavování interaktivních desktopových a webových aplikací

25. března 2009, 00.00 | Dvě stěžejní novinky představené na konferenci MIX09 reprezentuje třetí verze technologie Microsoft Silverlight a s ní úzce svázaný editor XAML a Silverlight interaktivních aplikací Expression Blend. Mimo řady interních změn a nových funkcí najdeme v Expression Blend 3 také podporu importu AI souborů Adobe Illustratoru a PSD souborů Photoshopu včetně vrstev, to však zdaleka nejsou jediné důležité novinky. Popis aktuálního preview editoru vám nyní nabízíme.

 

 

 

Rozhovor: Webdesigner a grafik Daniel "AGARWAEN" Střelec

24. března 2009, 00.00 | World Wide Web se neustále rozrůstá o obrovský počet nových stránek, bannerů, obrázků a videí. Coby reklamní medium je Internet v dnešní době již na třetím místě za televizí a tiskem, z důvodu přilákání zákazníka se hlavně komerční stránky stávají stále dokonalejšími a to jak po stránce grafické, tak po té programátorské. Tento vývoj ovšem nevyhnutelně přináší neustále se zvyšující požadavky na jejich tvorbu a provoz, což může potvrdit i webdesigner a grafik Daniel AGARWAEN Střelec, o jehož zkušenostech se dočtete v tomto článku.

 

 

 

FotoSketcher 1.85: freeware na překreslení obrázků a fotografií

24. března 2009, 00.00 | Líbí se vám efekty ručně malovaných kreseb či přemalovaných fotografií, ale nechce se vám platit za komerční pluginy či programy, které jejich tvorbu nabízí? FotoSketcher může být zajímavou alternativou různých efektových doplňků, narozdíl od nich je však kompletně zdarma.

 

 

 

MediaChance Photo-Brush 5: malování i retuše fotografií

23. března 2009, 00.00 | Bitmapových grafických editorů na bázi kreslicích, retušovacích a efektových štětců není zase tolik, aby jich nemohlo být ještě o jeden víc. Photo-Brush je nenáročný kreslicí nástroj nejen na rychlé skicování kreseb, ale také pro detailnější tvorbu ilustrací, navíc s různými korekčními funkcemi na zpracování obrázků a digitálních fotografií.

 

 

 

Adobe Illustrator CS4 zblízka: Barevné přechody

20. března 2009, 00.00 | Nová verze programu Adobe Illustrator, určeného pro vektorovou grafiku, přichází s mnohými novými nebo upravenými funkcemi, které by měly zvýšit komfort a šetřit čas při práci. V případě barevných přechodů CS4 přináší zásadní (chce se zvolat konečně!) úpravu a to možnosti volby krytí jednotlivých barev v gradientu. V praxi to znamená řešení problému „přechod do ztracena“. Ale pojďme se podívat na přechody zevrubně nejen z pohledu novinek.

 

 

 

Jak vytvořit s pomocí Lega slavné fotografie?

19. března 2009, 00.00 | Na světě každý den vzniknou miliony různých fotografií. Fotografuje se kdeco a je tedy čím dál těžší na sebe upozornit nějakým opravdu originálním nápadem a zároveň přitom dokázat i pobavit. Proto to, co vytvořil fotograf Mike Balakov, určitě stojí za zhlédnutí, neboť tento tvůrce se rozhodl pomocí postaviček ze světoznámé stavebnice Lego znovuvytvořit některé slavné snímky z dějin světové fotografie. Neváhejte a seznamte se s nimi v našem článku.

 

 

 

Google SketchUp: Rotační modely pomocí Follow Me

10. března 2009, 00.00 | Pokud budete chtít v bezplatném 3D modelovacím programu Google SketchUp modelovat jakékoliv rotační předměty, bude nejlepší použít funkci Follow Me. Díky tomuto mocnému nástroji můžete chytnout jakýkoliv povrch a podle vyznačené “cesty“ ho vést kam potřebujete. Praktické ukázky použití daného  nástroje přinášíme v tomto tutoriálu, zaměřeném především na začínající uživatele.

 

 

 

Fotografujeme na koncertech II.

9. března 2009, 00.00 | V minulém díle jsme otevřeli téma fotografování na koncertech, divadelních představeních, baletech atd. Diskutovali jsme blesk, expoziční čas, objektivy i typické světlo na podobných akcích. Dnes se podíváme na veledůležitou expozici a způsoby jejího měření.

 

 

 

Interview s 3D animátorem: Jakub Krompolc (2. část)

3. března 2009, 00.00 | Jestliže jsme se v první části rozhovoru s panem Jakubem Krompolcem vrátili do samých počátků jeho působení v oblasti 3D grafiky a animace a to jak u nás, tak ve Velké Británii, v této druhé části se budeme věnovat jeho působení v londýnském studiu MPC, kde se do současné doby věnoval mimo jiné i práci na známých filmových projektech, které byly k vidění rovněž v našich kinech.

 

 

 

Strana výpisu

... 47 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: