Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Photoshop a Ortonův efekt "zasněné" fotografie

31. října 2008, 00.00 | Ortonovův efekt je jednoduchá metoda úpravy fotografie, se kterou prvni přišel kanadský fotograf Michael Orton. Pomocí tohoto efektu můžete vaši fotografii zajímavě změkčit a jakoby "snově" rozostřit. Tato metoda je na světě už několik let, a tak je možné, že ji mnozí z vás už znají. Pokud ovšem patříte mezi ty, kteří o ní slyší poprvé, pak vám ukážeme, jak Ortonův efekt udělat ve Photoshopu a případně tak "okořenit" některý z vašich snímků.

 

 

 

Pohřebiště v luxusu

29. října 2008, 00.00 | Pohřebiště vlaků v Bolívii, kamenný strom v poušti, andské šestitisícovky, ostrůvek kaktusů uprostřed bílých solných plání... Panoramatické fotografie Pepy Středy z Jižní Ameriky vás přenesou do zcela jiného, podmanivého světa. Možná, že dokonce na chvíli zapomenete, že stojíte uprostřed luxusní pražské pasáže Černá růže, kde jsou nainstalovány.

 

 

 

Adobe Flash Player 10 a Microsoft Silverlight 2 nastupují

17. října 2008, 00.00 | Bezesporu nejdůležitějšími novinkami na poli webového publikování jsou v tomto týdnu uvedení ostrých verzí Adobe Flash Playeru 10 a Microsoft Silverlight 2. Co přinášejí uživatelům a vývojářům? A jaké jsou jejich šance ve vzájemném souboji?

 

 

 

Code Line Color Expert: barvy v iPhonu

9. října 2008, 00.00 | Aplikace Color Expert nabízí všem designérům, grafikům, sazečům a dalším uživatelům pracujícím intenzivně s barvami a barvovými paletami velmi zajímavou novou možnost: nosit sebou a vytvářet barvové palety a vzorníky v Apple iPhonu. Co daná aplikace umí a jaká jsou její omezení?

 

 

 

Lightwave, NASA a sedmnáctiletý student: co mají společného?

15. září 2008, 00.00 | Která společnost byla najata na výrobu animací dokumentujících mise NASA na Mars? Byla to Industrial Light & Magic, Sony Picture Imageworks či jiné známé VFX studio? Chyba lávky, přátelé, skutečnost je daleko prozaičtější a tím i zajímavější. Jakou kariéru ve světě 3D grafiky zatím dokázal udělat činorodý student Daniel Maas?

 

 

 

Adobe poodhalila Photoshop CS4

11. září 2008, 00.00 | Implementace technologie seam carving pro nedestruktivní změnu velikosti vybraných obrazových informací, zvýšený výkon při práci s rozsáhlými snímky, rozšířená podpora 3D, včetně možnosti malby na 3D objekty a 3D animací, a tvorba 3D sférických panoramat, výhledově pak drastické urychlení při aplikaci grafických filtrů a možnost tvorby vlastních uživatelských panelů. Takové jsou připravované nové vlastnosti Photoshopu, které Adobe poodhalila v keynote na akci Photoshop World minulý týden. Více naleznete v tomto článku.

 

 

 

Adobe představí 23. 9. Creative Suite 4

5. září 2008, 00.00 | Společnost Adobe oznámila, že dne 23. 9. představí formou webcastu zaregistrovaným zájemcům poprvé vlastnosti připravované nové generace designérských a publikačních aplikací Creative Suite. Co vše lze od Creative Suite 4 očekávat?

 

 

 

Adobe InDesign: Čáry nejsou žádné čáry (2. díl)

29. srpna 2008, 00.00 | V druhém díle našeho přiblížení práce s čarami v InDesignu se přesuneme od teorie k praxi. To jest ukážeme si jak vytvářet efektně (či alespoň dobře) vyhlížející motivy postavené jen a jen na čarách.

 

 

 

Adobe InDesign: Čáry nejsou žádné čáry (1. díl)

26. srpna 2008, 00.00 | Pojďme se podrobně podívat na linky a tahy v InDesignu. Pokud zde využijete naplno vlastnosti tahů, obrysů a čar, objeví se před Vámi velmi silný a kreativní nástroj, jež leckdy dokáže svojí, řekl bych až rafinovaností, velmi příjemně překvapit.

 

 

 

Xara Xtreme (Pro) 4: Grafika v kostce

20. srpna 2008, 00.00 | Když byl v roce 1995 uveden na trh program Xara Xtreme, znamenal revoluci v podobě možnosti kombinovat vektorovou a bitmapovou grafiku v reálném čase. Jaká je jeho nejnovější verze?

 

 

 

Strana výpisu

... 50 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: