Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Online služby pro identifikaci fontů: Přehled

31. července 2009, 00.00 | Stává se vám, že pro svůj publikační či designérský projekt potřebujete font, jehož vzorek je vám k dispozici pouze v tištěné podobě či na bitmapovém obrázku? Nebo byste rádi použili vám zatím neznámé písmo, u kterého máte konkrétní představu o některých jeho parametrech? V těchto i dalších případech vám budou významně nápomocny online služby, které blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Užitečné pluginy pro Adobe InDesign: Rorohiko

28. července 2009, 00.00 | Ve skutečně bohaté nabídce pluginů InDesignu z dílny společnosti Rorohiko naleznete nástroje pro všestranné zpracování textu, obrázků, objektů i layoutu. Mnohé z těchto bezesporu užitečných a nápaditých pluginů jsou přitom k dispozici zcela zdarma. Celou nabídku vám blíže představíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe uvolnila Flash frameworky pro pokročilou typografii a video přehrávače jako open source

27. července 2009, 00.00 | V minulém týdnu uvolnila společnost Adobe coby open source dva vývojářské frameworky pro platformu Flash. Text Layout Framework dovoluje ve Flash prezentacích používat pokročilou typografii obdobnou v mnohém Adobe InDesignu. Open Source Media Framework zase poskytuje rozsáhlé možnosti tvorby video přehrávačů na bázi Flash. Rámcové přiblížení možností daných frameworků naleznete v tomto článku.

 

 

 

Reference shader 2.1, povedená aktualizace

24. července 2009, 00.00 | Při nedávno zveřejněné recenzi referenčního pluginu shaderů CINEMY 4D jsem byl do značné míry kritický, protože nástroj je to vcelku efektní, ale přesto zejména podpora v oblasti VRayforC4D nebyla taková, jakou bych předpokládal. Právě vydaná aktualizace je ale velmi povedená a v zásadě eliminuje mé dřívější výtky...

 

 

 

Hard-surface Modeling v 3ds Max: Část první

23. července 2009, 00.00 | V tomto tutoriálu se podíváme na základy modelovací techniky zvané hard-surface modeling, kterou využijete především při tvorbě hi-poly modelů. Každý, kdo to myslí s 3D grafikou alespoň trochu vážně, by měl tuto techniku dříve či později zvládnout. V tomto tutoriálu se můžete dozvědět cenné základy, které v dalších dílech seriálu dále rozšíříme.

 

 

 

Podívejte se na vítěze prestižní fotografické soutěže „Px3“ 2009

8. července 2009, 00.00 | Francie vždy byla a je kolébkou moderní umělecké fotografie. Různé fotografické festivaly a soutěže, které se ve Francii pořádají mají bez diskuze prestižní nádech. Ne jinak je to v případě věhlasné soutěže fotografie „Px3“ (Prix de la Photographie, Paris), která se koná každoročně v Paříži. Jací fotografové se stali jejími hlavními vítězi v tomto roce? Více viz náš článek.

 

 

 

Knižní tip: Velká kniha digitální grafiky a designu

7. července 2009, 00.00 | Jste amatérským, či profesionálním, počítačovým grafikem a chcete si výrazněji uspořádat a prohloubit své dosavadní znalosti a dovednosti ve vazbě na Adobe Illustrator a Photoshop? Nebo hodláte do dané oblasti teprve vstoupit? V těchto i dalších případech pro vás může být užitečná publikace Alana Hashimota „Velká kniha digitální grafiky a designu“, kterou vám blíže představíme v této recenzi.

 

 

 

Toon Boom Studio 5.0: Stop-motion animace a další novinky

1. července 2009, 00.00 | Podporu stop-motion animací pro bitmapové objekty a jednotlivé video snímky přináší pátá stěžejní verze editoru Toon Boom Studio, určeného na tvorbu vektorových 2D cartoon animací včetně pohybu kamery v simulovaném 3D prostoru. Toon Boom Studio 5.0 se momentálně prodává za sníženou zaváděcí cenu, a proto vám ještě zatepla přinášíme přehled všech důležitých novinek editoru.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: 3D efekt

24. června 2009, 00.00 | V dnešním tutoriálu si předvedeme a vyzkoušíme použití "3D efektu". Budeme se zabývat přidáním a úpravou výplně, a dále též stínováním, tedy postupy, kterými dosáhneme jakoby nasvíceného prostorového objektu s vrženým stínem.

 

 

 

Artlandia SymmetryWorks 5.13: komfortní tvorba symetrických vzorů v Adobe Illustratoru

19. června 2009, 00.00 | Plugin na snadné kreslení, skládání a editaci symetrických vzorů v prostředí Adobe Illustratoru přináší ve své páté stěžejní verzi vylepšené funkce pro editaci vzorů, přímou integraci s pluginem LivePresets, nové manipulační funkce a mimo jiné také nativní podporu symbolů Adobe Illustratoru. Představení nových funkcí SymmetryWorks 5 najdete v článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 44 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: