Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Perspektiva a kompozice - 11. Kompozice prakticky II.

18. srpna 2008, 00.00 | V minulém díle jsme popsali jednoduchá základní a nenáročná pravidla aplikovatelná snadno i začátečníky. V závěrečném díle našeho seriálu se podíváme na složitější problémy kompozice, kde chybují často i pokročilí fotografové.

 

 

 

Lenovo ohlásilo ThinkPad W700, notebook pro fotografy a designéry

15. srpna 2008, 00.00 | Společnost Lenovo představila dne 12. 8. notebook, jenž je velmi vhodný k pokročilému zpracování digitálních fotografií a počítačové 2D i 3D grafiky. Nabídnout může zabudovaný grafický tablet, prostředky pro kalibraci zobrazení barev, 17palcový displej, pokrývající 72 % gamutu prostoru Adobe RGB, a osazení výkonným vícejádrovým Intel procesorem, velkým množstvím RAM či až třemi pevnými disky. Co dalšího ještě tato novinka přináší a kdy bude dostupná zájemcům?

 

 

 

priPrinter 1.1: kvalitní virtuální tiskový ovladač pro Windows

11. srpna 2008, 00.00 | priPrinter je rychlý virtuální tiskový ovladač pro Windows, který umí nejen zobrazovat detailní náhledy tiskových stran a tisknout více stránek na jeden tiskový arch, ale také přidávat do stránek vodoznaky, spojovat jednotlivé tiskové úlohy, vyhledávat v nich texty a mimo jiné také ukládat tištěné stránky na disk jako bitmapovou grafiky. Podrobnosti o programu vám přinášíme v dnešní recenzi.

 

 

 

Matte Painting a jeho uplatnění v CGI filmu

5. srpna 2008, 00.00 | Zdravím všechny čtenáře u dalšího článku pojednávajícího o technikách tvorby a digitální úpravy současného filmu, a to jak plně počítačem generovaného, tak kombinovaného, kde jsou záběry skutečných herců a pozadí doplňovány těmi digitálními. V předcházejících článcích v této souvislosti velice často zazněl termín „matte painting“, jehož význam a úloha v CG filmu nemusí být každému ihned zřejmá. Co se skrývá pod tímto pojmem a kdy se používá, to si nyní ukážeme na několika příkladech ze světa trikového filmu.

 

 

 

Perspektiva a kompozice - 9. Kompoziční pravidla V.

4. srpna 2008, 00.00 | Posledními nástroji kompozice jsou positivní a negativní prostor, rytmus, chaos a jednoduchost. Podívejme se tedy jak tyto nástroje mohou přispět k atraktivitě snímku.

 

 

 

Přímé barvy v aplikacích Adobe CS3 (2. část)

1. srpna 2008, 00.00 | V pokračování článku o přípravě tiskové zakázky obsahující pouze dvě tiskové barvy se v druhém díle zaměříme na InDesign a přípravu dat pro tiskárnu.

 

 

 

Přímé barvy v aplikacích Adobe CS3 (1. část)

31. července 2008, 00.00 | Pracovat s přímými barvami při přípravě tiskových zakázek v aplikacích Adobe CS3 není nic složitého když víte jak na to. V tomto článku se na modelovém příkladě
podíváme na zoubek aplikacím Illustrator, Photoshop a InDesign a řekneme si něco i o přípravě odpovídajících dat pro tiskárnu.

 

 

 

Denní hlídka: VFX na ruský způsob (2. díl)

29. července 2008, 00.00 | Vítám všechny čtenáře u druhého dílu článku věnovaného práci na vizuálních efektech v ruském sci-fi snímku "Denní hlídka". Jestliže jsme se v tom minulém věnovali části, která popisovala boj Dobra se Zlem v dávné minulosti, v tomto díle poodhalíme tajemství výroby VFX z té části filmu, která se odehrává v současnosti. Tvůrci filmovými triky skutečně něšetřili, bylo jich zde použito velké množství, pojďme se tedy podívat alespoň na ty, které byly divácky nejvděčnější a které tento film vlastně proslavily ve světě filmových triků.

 

 

 

Knižní tipy: Ovládněte Ajax a pokročilý JavaScript

25. července 2008, 00.00 | V posledních několika měsících se na českém knižním trhu objevilo několik zajímavých publikací, věnovaných programování pro webovou aplikační platformu Ajax či též pokročilejšímu zvládnutí jazyka JavaScript. Podrobněji vám tyto publikace přiblížíme v následující recenzi.

 

 

 

ConceptDraw Office 1.0: grafické plánování, schémata a komplexní obchodní grafika

24. července 2008, 00.00 | Sada tří aplikací kombinujících vektorových grafický editor s programy na zachycení momentálních nápadů a plánování projektů dává velmi zajímavé možnosti, jak s pomocí grafických schémat, diagramů a obchodní grafiky realizovat a vizualizovat například nejrůznější firemní, programátorské, grafické či reklamní projekty. Stručné představení celého balíku vám dnes nabízíme.

 

 

 

Strana výpisu

... 51 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: