Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

TVP Animation 9: 2D animace pro profíky

26. února 2009, 00.00 | Jedna z legend v oblasti ručně kreslených či sestavovaných animací je na trhu už velmi dlouho a jen těžko budeme hledat jiný animační nástroj s tak bohatou historií. Zajímavá vás, jak vlastně v současné době TVPaint respektive jeho současná verze TVP Animation vypadá a co všechno umí? Nabízíme vám představení aktuální deváté stěžejní verze tohoto profesionálního animačního balíku.

 

 

 

Interview s 3D animátorem: Jakub Krompolc (1. část)

25. února 2009, 00.00 | Mnoho českých 3D grafiků a animátorů, kteří se snaží prosadit mezi početnou tuzemskou i zahraniční konkurencí, mají leckdy jeden společný životní cíl - být uznáváným odborníkem ve svém oboru a dále získat angažmá u světoznámého zahraničního studia, ve kterém vznikají vizuální efekty pro trikové filmy. Že při dostatečně silné vůli a ochotě tvrdě pracovat nemusí jít pouze o nesplněné přání, dokládá tento rozhovor s panem Jakubem Krompolcem, který již několik let pracuje u předního evropského VFX studia Moving Picture Company v Londýně.

 

 

 

Corel Painter Sketch Pad 1.0: tak trochu jiný grafický editor

23. února 2009, 00.00 | Nepříliš typický bitmapový grafický editor je novinkou společnosti Corel a stejně jako Autodesk SketchBook se specializuje na ručně malované ilustrace a především na rychlé skicování libovolných nákresů a kreseb. Popis možností a dalších podrobností o programu najdete v článku.

 

 

 

Autodesk SketchBook Pro 2009: rychlý grafický skicák pro pentablety a dotykové displeje

18. února 2009, 00.00 | Společnost Autodesk oprášila svůj bitmapový grafický editor pro rychlé skicování různých nápadů v oblasti designu či všeobecně libovolných ručních kreseb. Nově uvedená verze 2009 R1 zachovává zajímavě koncipované ovládání prostřednictvím tahů perem na tabletech a dotykových displejích a upravuje několik drobných vlastností editoru a jeho importních funkcí.

 

 

 

Axialis IconWorkshop 6.33: profesionální editor ikon

17. února 2009, 00.00 | IconWorkshop kandiduje na zřejmě nejlépe funkčně vybavený editor ikon pro Windows, ve kterém můžete navíc vytvářet také ikony pro Macintosh! Na celkové možnosti a funkce programu se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

Deset nejlepších 3D modelovacích a animačních nástrojů roku 2008

3. února 2009, 00.00 | Loňský rok 2008 byl velice bohatý na tvorbu jak nových 3D animovaných snímků, tak na produkci filmů obsahujících vizuální efekty. Pojďme se proto ještě ohlédnout zpět a popišme si v krátkosti hlavní nástroje společností, jenž se tímto odvětvím filmového a herního průmyslu zabývají.

 

 

 

Quark uvedl QuarkXPress 8.02

2. února 2009, 00.00 | Sázecí programu QuarkXPress se minulý týden dočkal setinkového updatu na verzi 8.02. Update je důležitý pro tuzemské uživatele tím, že nabízí české rozhraní. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Google SketchUp: 3D lehce a rychle

2. února 2009, 00.00 | Jak jistě mnozí z vás vědí, naučit se modelovat 3D objekty ve většině programů není nic lehkého. S freewarovým programem Google Sketchup a dalšími nástroji od společnosti Google to však nemusí být tak úplně pravda. Tento zaujímavý CAD software má tak jednoduché a intuitivní ovládání, že se v něm naučíte základy práce s trojdimenzionálnímy objekty za pár minut. Zároveň je ale Google SketchUp natolik výkonným modelerem, že není problém v něm dělat i větší projekty. Blíže vás s daným programem seznámíme v tomto článku.

 

 

 

CorelDRAW X4 Service Pack 2: aktualizace grafického editoru

28. ledna 2009, 00.00 | Společnost Corel před časem vydala druhý servisní balíček ke svému stěžejnímu produktu CorelDRAW. Najdete v něm podporu aktuálních RAW formátů digitálních fotoaparátů, několik drobných inovací a především slušnou řádku oprav stávajících funkcí editoru. Oficiální přehled změn a novinek v balíku CorelDRAW X4 SP2 najdete v článku.

 

 

 

Chtěli byste vidět fotografii s rozlišením 14 gigapixelů?

28. ledna 2009, 00.00 | Google nedávno představil zajímavý projekt, kdy ve vysokém rozlišení 14 gigapixelů digitálně nasnímal světoznámé obrazy ze španělského muzea El Prado. Z technického hlediska je zajímavé to, že při snímání byla použita standardní digitální zrcadlovka s rozlišení 10 Mpix, každý obraz jí byl nasnímán 1 400krát, aby poté vše bylo zkompletováno do jednoho výsledného snímku.

 

 

 

Strana výpisu

... 48 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: