Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Prohlédněte si desítky vizuálně působivých fotografií

16. prosince 2009, 00.00 | Na světe se každý den pořídí stovky miliónů fotografií. Ale tato kvantita si příliš „netyká“ s vizuální kvalitou snímků. V našem článku najdete cestu k několika desítkám vybraných snímků, které potěší vaše fotografické smysly. Podíváme se spolu na brilantní snímky přírody, nasajeme kouzlo dokumentárních fotoreportáží, či shlédneme výsledky vybraných fotografických soutěží.

 

 

 

Adobe Photoshop: Poohlédnutí za designem potisku CD

16. prosince 2009, 00.00 | Dnes nečekejte klasický tutoriál, ve kterém se dozvíte, kam máte klikat a co zmáčknout. Vlastně ani nepotřebujete spouštět Photoshop. Místo toho se podíváme na průběh tvorby potisku CD pro hudební skupinu, která jednak neoplývá financemi a zároveň potřebuje potisk do druhého dne, protože přesně za tu dobu se CD křtí. Jak si s tím poradit tak, aby to nikdo nepoznal?

 

 

 

Lightroom je když... (14.): Tisk

14. prosince 2009, 00.00 | Chceme-li tisknout fotografie z naší knihovny snímků, v Lightroomu k tomu najdeme všechny potřebné nástroje. Tisk lze doplnit spoustou dalších ozdůbek: rámečky, grafickými prvky, textem... V tomto článku se budeme tisku z prostředí Lightroomu věnovat podrobněji.

 

 

 

Kytara, akustická a trochu jinak (3)

10. prosince 2009, 00.00 | Máme tělo, sice bez některých detailů, ale krk a hlava chybí. V tomto díle se tedy pustíme do práce na krku, který si rozdělíme na dvě základní části. Na konstrukci krku samotného a na hmatník, který připravíme jako samostatný díl. Po těchto základních modelech před námi zbude jen práce na detailech. To je ale zatím přeci jen ještě daleká budoucnost.

 

 

 

Blender tutoriál: Nereálná kostka

8. prosince 2009, 00.00 | Jistě znáte všelijaké optické klamy a iluze. Jednou z nejznámějších iluzí je iluze nereálné kostky, u které jsou nelogicky zadní hrany před těmi předními. V tomto tutoriálu se naučíme takovouto kostku vytvořit v programu Blender.

 

 

 

Ohlédnutí za prestižní výstavou Paris Photo 2009

7. prosince 2009, 00.00 | Před několika dny proběhl ve Francii velmi významný fotografický veletrh Paris Photo 2009, který se koná každoročně v Paříži od roku 1997. Letošní ročník byl věnován arabské a íránské fotografii. Součástí článku je rovněž internetový odkaz na velké množství vystavených fotografií, které byly vystaveny na Paris Photo 2009. Více informací viz náš článek.

 

 

 

Designová provokace nebo hudba budoucnosti? Podívejte se na originální vzhled Canon DSLR

3. prosince 2009, 00.00 | Americká studentka designu v California College of the Arts Erin Fong se dostala nedávno do pozornosti medií díky svému velmi progresivnímu návrhu designu pro Canon digitální zrcadlovky. Vzhled Canon DSLR v jejím provedení připomíná spíše herní konzoli od Playstation než vzhled zrcadlovky, na který jsme byli dosud zvyklí. Proto neváhejte a podívejte se na tento kontroverzní návrh, který vám přinášíme v našem článku.

 

 

 

Kytara, akustická a trochu jinak (2)

3. prosince 2009, 00.00 | V minulém díle jsme začali s tvorbou kytary, respektive jejího ladného těla. Máme ale zatím jen základní tvar, který potřebuje doladit. Stojí před námi mnoho úkolů, od vytvoření přirozených hran, přípravy segmentace pro jednoduché texturování až po vytvoření vnitřní konstrukce těla, která by mohla být potenciálně viditelná okem diváka.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Nápis

2. prosince 2009, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme jeden ze způsobů, jak udělat poutavý nápis. K danému účelu přitom použijeme jednoduchou kombinací výplně, průhlednosti, stínu a dalších prvků. Tutoriál je zaměřen na úplné začátečníky v CorelDRAW.

 

 

 

Matte painting techniky (2. část): Iluze skutečnosti

24. listopadu 2009, 00.00 | V předchozím článku jsme prošli trnitou cestou vytváření návrhu pro malbu. Dnes si ukážeme, jak jednoduchý náčrt pozvednout na vyšší úroveň, a vykouzlit dojem skutečné scenerie. Bude se jednat především o techniky začleňování fotografických prvků do obrazu.

 

 

 

Strana výpisu

... 39 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: