Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Matte painting techniky (3. část): Život v pohybu – Adobe After Effects

22. ledna 2010, 00.00 | V předešlých dvou článcích se nám podařilo vytvořit návrh a posléze i finální podobu realistické krajinné matte malby. Pro použití například do filmu to však nestačí. K tomu, abychom iluzi skutečnosti dobře prodali, musíme scéně vdechnout život. A to přidáním různých pohyblivých prvků. Protože život vězí v pohybu.

 

 

 

ColoRotate: prostorové barvy na webu i v Adobe Photoshopu

20. ledna 2010, 00.00 | Barvy a jejich případné harmonie či kontrasty jsou velmi důležitou částí lidského vnímání, která ovlivňuje například umělecký dojem z daného díla, prezentace, předmětu či z celého prostoru. Informace o barvách a jejich vzorcích lze získat mnoha způsoby a ještě více způsoby je lze upravovat. Dnes si představíme unikátní nástroj v podobě speciální prostorové barvové palety, kterou můžete používat online na webu či offline v Adobe Photoshopu.

 

 

 

Blender: Making Of Steve's morning – modelování (část 1.)

19. ledna 2010, 00.00 | Vítám vás po delší odmlce u dalšího článku, dnešní a příští díl se ponese v duchu Making Of studie, přičemž budeme rozebírat tvorbu animace příhodně nazvané Steve's morning. Všechno bude opět vytvořeno v Blenderu a hlavním hrdinou nebude nikdo jiný, než Steve, kterého jsme vymodelovali a zakostili v několika minulých dílech.

 

 

 

Kytara, akustická a trochu jinak (6)

14. ledna 2010, 00.00 | Práce na struníku a kobylce, tak by se mohl jmenovat dnešní díl. Pomocí polygonových nástrojů si vytvříme všechny objekty nutné k ukotvení strun na těle kytary.

 

 

 

Aplikace Inklet změní trackpad MacBooků v kreslicí tablet

13. ledna 2010, 00.00 | Software firmy Ten One Design rozšiřuje možnosti multi-touch trackpadů, ovšem naplno se využije až v kombinaci s jejím perem Pogo Sketch.

 

 

 

MyFonts: nejúspěšnější písma roku 2009

8. ledna 2010, 00.00 | Jeden z největších online prodejců počítačových písem, server MyFonts, zveřejnil nedávno seznam deseti písem, která se loni na jeho stránkách nejlépe prodávala. Jejich kategorie, resp. účely, jsou skutečně rozmanité a podání zdařilé a mnohdy inspirativní, a tak jejich přehled stojí určitě za pozornost. Naleznete jej v našem článku.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Vektorové oko

6. ledna 2010, 00.00 | V předchozích tutoriálech jsme si přiblížili mnohé základní funkce CorelDRAW. Nyní pokročíme o něco dále a vyzkoušíme si tvorbu složitějšího objektu, kterým bude kompletně vektorové oko.

 

 

 

Kaleidoskop zajímavostí ze světa speciálních vizuálních efektů

30. prosince 2009, 00.00 | Rok 2009 byl opět bohatší na zajímavé projekty, filmy a videa, jejichž společným jmenovatelem jsou speciální vizuální efekty. Pojďme se tedy alespoň v krátkosti ohlédnout za některými z nich. Co zde přinesly filmy jako This Is It, Avatar či Zombieland?

 

 

 

Knižní novinka: Layout – Velký průvodce grafickou úpravou

21. prosince 2009, 00.00 | Hodláte vstoupit do světa designu tiskovin, tedy například časopisů, knih, plakátů či obalů? Nebo se v dané oblasti již pohybujete, ale vaše činnost je zde stále založena spíše na intuici nežli prověřených designérských koncepcích? V těchto a dalších případech byste neměli přehlédnout publikaci „Layout – Velký průvodce grafickou úpravou“ G. Ambrose a P. Harrise, která se nedávno objevila na českém knižním trhu.

 

 

 

Adobe Illustrator: Vánoční přání

21. prosince 2009, 00.00 | Pojďme společně trochu porušit vánoční tradice a zkusme místo tvorby vánočního přání v Photoshopu použít vektorového brášku – program Adobe Illustrator. V článku názorně uvidíte, že to zas tak velký rozdíl není, a alespoň si během těch svátku klidů a pohody opět malinko rozšíříte své grafické obzory.

 

 

 

Strana výpisu

... 38 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: