Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Typekit: freewarová i komerční písma pro web

10. září 2010, 10.00 | Typekit je poměrně nadějná a svým způsobem jednoduchá softwarová technologie online písem pro webové stránky a dokumenty, která se může pochlubit partnerstvím s řadou písmolijen včetně prestižní účasti společnosti Adobe Systems. Nabízíme vám představení Typekitu a jeho možností.

 

 

 

3D pro 2D grafiky – videoseriál (2)

9. září 2010, 00.00 | Sice již vyšla nová CINEMA 4D R12, ale to neznamená, že vám neposkytneme videa, která máme pro vás připravená. A je jich poměrně hodně. Věnovat se totiž tentokrát budeme modelování pomocí polygonů, nastavení scény i renderování. Tedy všemu, co je spojené s produkcí statického obrázku...

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Tvary (2.)

7. září 2010, 00.00 | Dnešním tématem bude maskování pomocí takzvané cesty. Tuto techniku mají zvládnutou především staří pardové – byla hojně využívána při sazbě, kdy starší verze DTP aplikací neuměly pracovat s průhledností v TIFFu a nedokázaly linkovat PSD soubor. Nicméně i dnes má tato metoda své platné místo ve výzbroji grafiky a rozhodně stojí za to ji znát.

 

 

 

Zajímavá aplikace na tisk digitálních negativů od HP

6. září 2010, 06.00 | Společnost HP přibližně před měsícem představila exkluzivní software pro umělecké fotografy, který na HP tiskárně Designjet Z3200 dovolí tisknout průhledné velkoformátové negativy. Dnes již tato zpráva samozřejmě není žádnou novinkou, přesto si podle nás speciální aplikace od společnosti HP zaslouží, abychom o ní napsali několik řádek.

 

 

 

Adobe vydala Photoshop Lightroom 3.2 a modul Camera Raw 6.2

1. září 2010, 00.00 | Ostré verze programu Lightroom 3.2 a zásuvného modulu Camera Raw 6.2 přinášejí podporu 16 nových fotoaparátů a profily dalších 120 objektivů, Lightroom navíc nyní umí publikovat fotografie přímo na Facebook.

 

 

 

Pomozte změnit tvář Grafiky.cz

1. září 2010, 00.00 | Server Grafika.cz získá v nejbližší době novou tvář. Chcete se seznámit s náhledem nového layoutu a případně se k němu i vyjádřit? Pak nahlédněte do tohoto článku.

 

 

 

Maskování v Photoshopu

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Teorie a příprava (1.)

31. srpna 2010, 00.00 | Potřeba oddělit obrázek od pozadí, prolnout dva obrázky, zkombinovat obrázky, kreslit a upravovat obrázek v konkrétní oblasti, bezešvé navazování obrazu – to vše a mnohé další má společného jmenovatele – maskování. Bez něj by počítačoví grafici, retušéři a nám podobní spadli do pravěku úpravy počítačového obrazu. Lze říci, že zvládnutá technika maskování je základem a vstupní branou do světa profesionálů.

 

 

 

Materiály v Autodesk Maya (3.)

31. srpna 2010, 00.00 | V pořadí třetím díle seriálu o materiálech se ponoříme do práce s dalšími typy nodů a ukážeme si, jak si ulehčit práci použitím Mental Ray nodů. A tímto náš výklad uzavřeme.

 

 

 

Materiály v Autodesk Maya (2)

26. srpna 2010, 00.00 | Dnes budeme pokračovat v prozkoumávání vlastností materiálů v Maye, probereme si specifické vlastnosti dalších shaderů ze skupiny Surface a podíváme se také na texturování, a to jak pomocí procedurálních textur, které obsahuje Maya sama, tak pomocí obrazových textur.

 

 

 

Strana výpisu

... 28 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: