Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Motiv zeměkoule v Adobe Illustratoru

23. listopadu 2010, 00.00 | Vývojáři z Adobe před časem přidali do Illustratoru malou „vychytávku“ v podobě 3D efektu, se kterým můžeme vytvořit a navodit dojem prostorového objektu. V dnešním tutoriálu si vytvoříme vektorový motiv zeměkoule právě pomocí tohoto nástroje.

 

 

 

Prohlédněte si kvanta působivých snímků

22. listopadu 2010, 00.00 | Nadešel čas si opět prohlédnout výběry zajímavých snímků, které by mohly zjitřit váš fotografický zrak.

 

 

 

Autodesk Maya 2011: Budiž světlo! (3)

22. listopadu 2010, 00.00 | V dnešním článku se zaměříme na další metodu nepřímého osvětlení – Environment lighting, tedy „nasvícení pomocí prostředí“, a podíváme se i na možnosti toho, jak v Maye simulovat chování a působení Slunce a oblohy.

 

 

 

Final Cut Express - 6. Videofiltry a generátory

15. listopadu 2010, 00.00 | Videofiltry mohou sloužit k mnoha účelům. Na jedné straně je divák nemusí a ani nemá postřehnout. Jiné naopak výrazně zasahují do původně natočeného materiálu.

 

 

 

Autodesk Maya 2011: Budiž světlo! (2)

12. listopadu 2010, 10.00 | V dnešním pokračování série o světlech v Maye se podíváme na Raytracing, a to jak v podání Maya Software, tak i MentalRay rendereru, a zaměříme se i na základy Indirect Illumination (nepřímého osvětlení) za použití tohoto rendereru.

 

 

 

Inspirujte se desítkami zajímavých snímků

11. listopadu 2010, 10.00 | V našem článku vám opět přinášíme odkazy na výběry působivých snímků, které by vás mohly zaujmout.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Kalendář pro rok 2011

9. listopadu 2010, 00.00 | V dnešním článku se již připravíme na Vánoce a Nový rok, a to kalendářem, který vytvoříme, vygenerujeme v CorelDRAW. Nezapomeňte, nejlepší dárky jsou ty, které darující vyrobil vlastnoručně.

 

 

 

Autodesk SketchBook Pro 2011: nový digitální skicák

8. listopadu 2010, 10.00 | Novou verzi editoru koncipovaného jako profesionální digitální skicák uvolnila do prodeje společnost Autodesk. SketchBook Pro je určený všem kreativním designérům, kteří si často potřebují načrtnout a vizualizovat své myšlenky či nápady v intuitivně ovládaném grafickém programu s nabídkou kreslicích štětců, simulujících běžné kreslicí pomůcky a nástroje, to vše navíc s ovládáním navrženém přímo pro pentablety a dotykové displeje.

 

 

 

Novinky ve světě Blenderu a v animačním systému verze 2.5

8. listopadu 2010, 00.00 | Po delší odmlce vás, vážení čtenáři, vítám u dalšího článku o nové verzi Blenderu. Pokud se k vám ještě nedostaly žádné zprávy o Sintelu – posledním OpenMovie projektu Blender Foundation, vězte, že je již hotový. Kromě letmého seznámení s tímto projektem se tak dnes zaměříme na relevantní téma – prakticky kompletně přepracovaný animační systém "dvapětky". Spíše než praxi se tak budeme věnovat především teorii.

 

 

 

Prohlédněte si několik kolekcí zajímavých snímků

4. listopadu 2010, 00.00 | Přečtěte si náš článek, kde na vás opět čekají odkazy na celou řadu poutavých fotografií.

 

 

 

Strana výpisu

... 24 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: