Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Tři tipy pro Adobe Illustrator

27. dubna 2011, 00.00 | V dnešním článku nebudeme kreslit, ale ukážeme si tři malé tipy pro práci v Illustratoru. Zkušený uživatel je bude zřejmě znát, ale začínajícím nebo mírně pokročilým uživatelům mohou pomoci v práci. Oč půjde? Vytvoříme si vlastní zkosení pro 3D efekt, trochu si pohrajeme s vodítky a také se naučíme přidávat tah pro importované obrázky. Tipy jsou ukázány pro Illustrator CS4.

 

 

 

Fotografujeme s DSLR: Expozice (díl 2.)

26. dubna 2011, 00.00 | Jste nadšeným začínajícím fotografem? Pořídili jste si právě digitální zrcadlovku (DSLR), nebo její koupi teprve zvažujete? Pro všechny podobně „naladěné“ je zde pokračování našeho komplexního seriálu, zabývající se tímto současným trendem. Na pořadu dne je tentokrát Expozice – základní stavební kámen fotografie jako takové.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – alespoň jednou Xpresso

22. dubna 2011, 00.00 | Od doby co pracujeme především s výukovými videi jsme vlastně ani jednou nezavítali do Xpressa, mého oblíbeného zákoutí CINEMY 4D. Navíc vstoupíme do stejné řeky. Před mnoha lety jsem připravil chování na tvorbu plně automatických hodin. Dnes si připravíme vlastně shodné zadání, i když přeci jen sofistikovaněji a elegantněji. Navíc jej došperkujeme o několik vtipných možností.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie – 3. Odstraňte vše nepotřebné

22. dubna 2011, 00.00 | Po dvoudílném obecném úvodu můžeme konečně přistoupit k probírání jednotlivých rad a doporučení. Začínám radami obecnými, využitelnými bez ohledu na žánr, kterému se věnujete. Poté zmíním nejoblíbenější fotografické žánry a jejich specifické problémy. Následovat budou formální a technické možnosti během fotografování a nakonec i vyzkoušené postupy v postprodukci, tisku, adjustování, vystavování, publikování a dalším možném využití hotových fotografií.

 

 

 

FontLab TypeTool 3.0: levný editor vektorových písem

20. dubna 2011, 00.00 | Editor vektorových fontů známé společnosti FontLab je určený typografickým nadšencům a méně náročným uživatelům, kteří nevyužijí schopnosti drahého profesionálního FontLab Studia, oproti kterému nabízí TypeTool výrazně nižší cenu 99 USD a celkově zjednodušené funkce pro tvorbu, úpravy a export vektorových písem ve formátech Adobe Type 1, TrueType a OpenType.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Hodiny

19. dubna 2011, 00.00 | Hodiny v jakékoliv podobě jsou častým grafickým prvkem a jejich použití může být velmi různorodé. V tomhle tutoriálu si jedny takové hodiny vytvoříme, procvičíte si práci s gradienty, mřížkou přechodů, cestářem či nástrojem Otáčení. A na závěr možnost využití vytvořené grafiky v imaginárním vizuálu.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Fotoaparát (2/2)

18. dubna 2011, 00.00 | Dnes navážeme na první část tohoto tutoriálu, ve které jsme s pomocí CorelDRAW vytvořili zadní stranu fotoaparátu. Nyní je na řadě tvorba přední části, kterou bude naše ilustrace dokončena.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie – 2. Co budeme potřebovat

15. dubna 2011, 00.00 | Minule jsme si na úplný úvod ujasnili, o čem se budeme bavit, komu jsou naše rady určeny, a hlavně jsme troufale tvrdili, že navzdory všemožné mediální masáži není nejnovější technické vybavení tolik důležité jako nápady, přemýšlení a znalosti, umožňující na maximum využít, co je k dispozici. Přesto alespoň nějaký fotoaparát a další vybavení potřebovat budeme. Rovnou se tedy můžete zeptat: Který je nejlepší?

 

 

 

Photoshop Touch SDK: aplikace na mobilních zařízeních spolupracující s Photoshopem CS5

14. dubna 2011, 00.00 | V pondělí Adobe představila novou „meziverzi“ 5.5 svého programového balíku Creative Suite. Vedle povýšení některých aplikací balíku na verzi CS 5.5 uvolnila také novou vývojářskou sadu Photoshop Touch Software Development Kit (SDK). Sada umožní vývoj aplikací pro nejběžnější současné mobilní platformy, jež budou schopné interaktivně spolupracovat s Photoshopem CS5. Jakými způsoby je možno zařízení typu iPadu či Android tabletu použít ke kreativní práci v Photoshopu? A jak vypadají již existující aplikace z dílny Adobe i dalších vývojářů?

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Fotoaparát (1/2)

12. dubna 2011, 00.00 | Tento tutoriál bude věnován tvorbě kompletně vektorového fotoaparátu (kromě obrázku na displeji). Vytvoříme nejprve jeho zadní část a v dalším navazujícím článku dotvoříme část přední. Z dnešního výsledku tedy budeme příště vycházet.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: