Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

V-Ray 2.0 RT CPU

30. května 2011, 00.00 | Chaos Group na konci minulého roku vydal dlouho očekávanou druhou verzi oblíbeného rendereru V-Ray pro 3ds Max. Spolu s ní dodává i V-Ray RT, na který se v dnešním díle podíváme.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie (8. část)

27. května 2011, 00.00 | Jedním z nejčastějších objektů nejen na amatérských fotografiích jsou lidé, ať už kamarádi či příbuzní na rodinných snímcích, nebo náhodní kolemjdoucí na záběrech z dovolené. Sem tam vidíme dokonce známé osobnosti, zachycené na koncertech, sportovních utkáních a veřejných akcích. Bohužel typický průměrný výsledek málokdy odpovídá záměru či očekávání. Kromě mnoha technických znalostí se hodí i předvídavost a postřeh.

 

 

 

CINEMA 4D - Sketch and Toon

26. května 2011, 00.00 | Dlouhá léta má CINEMA 4D k dispozici vynikající modul pro nefotorealistický rendering, Sketch and Toon. Modul, který dokáže vašim vizualizacím vdechnout úplně jinou notu. A osobnost. Při tom jsou všechna nastavení a možnosti podstatně snazší, než vytvoření skutečně reálného klasického výsledku.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Knoflík hlasitosti

25. května 2011, 00.00 | Pomocí několika odsazených cest, jednoduché textury a pár přechodů si vytvoříme knoflík hlasitosti, známý z různých audio přístrojů. Tutoriál, určený převážně začínajícím uživatelům, procvičuje práci s odsazenými cestami, gradienty, dotkneme se i deformace obálkou, otáčení či automatických vodítek.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Sportovní vůz (3/3)

23. května 2011, 00.00 | Vítejte u třetí, závěrečné části tutoriálu o tvorbě sportovního vozu. Článek zakončíme doděláním kol. Práci si na závěr usnadníme tím, že zadní kolo bude pouze kopií předního, na výsledku to patrné není.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie (7. část)

20. května 2011, 00.00 | Pokud jde o prostředí a pozadí záběru, u momentky a nalezeného zajímavého objektu to bývá jasné – s jejich okolím manipulovat většinou nemůžeme, nebo jen omezeně. Naopak v rámci vědomě vytvářené a konstruované, tedy aranžované fotografie, máme téměř vždy dvě možnosti.

 

 

 

CINEMA 4D, opravdová i polovičatá retopologizace

19. května 2011, 00.00 | V dnešním semináři vyzkoušíme několik technik a také jeden skript. To vše s jedním cílem: na stávající objekt, mající například ne úplně ideální topologii, připravit topologii korektní. Takové zadání není problém pro některé další aplikace, například 3D-Coat či Topogun zvládají tento problém bravurně. CINEMA 4D však přímo integrované nástroje nemá. Nemá?

 

 

 

Corel Painter 12: dokonalá umělecká digitální malba

18. května 2011, 00.00 | Špičkové možnosti skicování a obecně libovolné digitální malby a především slušnou porci novinek přináší dvanáctá verze známého bitmapového kreslicího programu Corel Painter. Mezi novinky editoru patří rozšířený grafický obsah s jeho organizace v knihovnách, přepracované grafické rozhraní Painteru, nový panel navigátoru, malování v režimech zrcadla či kaleidoskopu a mimo jiné také nové štětce a jejich kreslicí či kalibrační vlastnosti.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Sportovní vůz (2/3)

17. května 2011, 00.00 | Vítejte u u druhé části tutoriálu o tvorbě sportovního vozu. Dnešní díl budeme věnovat všem detailům vozu kromě kol, která si ponecháme na závěrečný třetí díl.

 

 

 

Adobe uvolnila ostrou verzi Flash Playeru 10.3

16. května 2011, 00.00 | Počátkem března se objevila první beta verze Flash Playeru 10.3 a minulý čtvrtek již Adobe uvedla jeho ostrou verzi pro osobní počítače a také pro mobilní platformu Android. Ovšem narozdíl od verze 10.2, jež dorazila v únoru, Flash Player 10.3 přináší jen menší vylepšení.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: