Adobe uvolnila ostrou verzi Flash Playeru 10.3 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Adobe uvolnila ostrou verzi Flash Playeru 10.3

16. května 2011, 00.00 | Počátkem března se objevila první beta verze Flash Playeru 10.3 a minulý čtvrtek již Adobe uvedla jeho ostrou verzi pro osobní počítače a také pro mobilní platformu Android. Ovšem narozdíl od verze 10.2, jež dorazila v únoru, Flash Player 10.3 přináší jen menší vylepšení.

Počátkem března se objevila první beta verze Flash Playeru 10.3 a tento čtvrtek již Adobe uvedla jeho ostrou verzi pro osobní počítače a také pro mobilní platformu Android (viz oznámení na blogu Adobe). Ovšem narozdíl od verze 10.2, jež dorazila v únoru, Flash Player 10.3 přináší jen menší vylepšení (ta se podrobněji popisují tady).

Zásuvné moduly pro osobní počítače usnadní měření sledovanosti videa s pomocí nástroje SiteCatalyst (ten Adobe získala převzetím firmy Omniture v roce 2009), vývojářům k tomu budou stačit pouhé dvě řádky kódu.

Pro kooperativní služby pracující v reálném času (jako jsou VoIP aplikace, hlasové konverzace ve hrách či telekonferenční aplikace) nabízí Flash Player 10.3 na osobních počítačích nové funkce zvyšující kvalitu zvuku, díky nim půjde využívat potlačení echa, omezování šumu, detekce hlasu a automatického vyrovnávání hlasitosti pro různé mikrofony, ovšem až poté, co vývojáři tyto funkce začlení do příslušných Flash aplikací.

Nejviditelnější změnu na všech podporovaných platformách tak představuje to, že globální nastavení Flash Playeru, jež dosud obstarávala webová stránka, byla nyní integrována do předvoleb hostitelského operačního systému. Pod Mac OS X tak přibyl nový panel Flash Player v Systémových předvolbách, pod Windows jde o stejnojmenný nový ovládací panel. Mělo by to zlepšit ochranu soukromí a nastavování Flash Playeru teď bude lépe odpovídat zvyklostem daného operačního systému.

Varianta Flash Playeru 10.3 pro Mac OS X navíc konečně získala možnost automatického oznamování dostupnosti nových verzí (pod Windows tohle už funguje delší dobu), což uživatelům usnadní získávání nejnovějších verzí (vzhledem k častému vydávání nových verzí s bezpečnostními opravami docela důležitá změna).

Požadavky Flash Playeru 10.3 pro Mac OS X, Windows a Linux se proti verzi 10.2 v podstatě nezměnily (včetně možností hardwarové akcelerace videa), jejich podrobný popis najdete zde.

Pro osobní počítače si lze novou verzi Flash Playeru stáhnout odtud, pro Android se nabízí v Android Marketu (vyžaduje přinejmenším Android 2.2, ale pro tablety provozující Android 3 doporučuje Adobe přejít na nový Android 3.1).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: