Adobe Photoshop III: Tipy a triky pro pokročilé - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Adobe Photoshop III: Tipy a triky pro pokročilé

12. června 2012, 14.38 | Nahlédněte pod povrch profesionálního fotoeditoru. Seznamte se s profesionálními technikami a odhalte nevídané možnosti, které posunou vaši práci do dalšího levelu! Dostane se vám spousta tipů, jak vylepšit své fotografie, a naučíte se triky, které vám pomohou ušetřit drahocenný čas. Vzhledem k větší náročnosti témat bude pro účastníky připraven vytištěný návod na jednotlivé prezentované postupy.

 

Co vše se na kurzu probere?

 

Problematické maskování „tmavé na tmavém, aneb bruneta v tunelu“ … Profesionální barevné korekce na základě vrstev úprav v barevném prostoru RGB. Zkusíme hledání barev i tam, kde zdánlivě žádné rozdíly v odstínech nejsou – zapomeňte na RGB, CMYK a doplňkové barvy. LAB, to je prostor, který „vidí“ jako naše sítnice.

 

Jak na šum ve fotografii bude další zajímavé téma (kdy modrá není dobrá). Přidání detailů a kontrastu bez poškození barev? Budete se divit, ale opravdu to je možné (LAB, channel mixer), navíc – v RGB jste s tímhle nápadem naprosto bez šance. Techniky kolorování, odbarvení předmětů v RGB a LABu – za 10 minut nebo také za 10 vteřin, stačí si správně vybrat. Předvedeme si barevné a tonální úpravy v LAB prostoru – odhalíme nové, netušené možnosti Photoshopu. 

 

Vyzkoušíme kolorování v LAB, úpravy odstínů tam, kde RGB nestačí v porovnání s okem, ale pořád se pohybujeme v tisknutelných barvách. Tonální masky – maskujeme možné někdy i naprosto nemožné objekty, učíme se využívat funkcí jako Aplikovat obraz nebo Výpočty. Pochopíme, co se stane když filtry nebo nástroje pro úpravu tonality aplikujeme záměrně namísto na obrázek na masku.

 

Vyzkoušíme si  aspoň trochu co to znamená vytvářet High Dynamic Range obrázek. No.... a stále omílané a opakované úpravy pleti. Samozřejmě bude prostor pro vaše dotazy a řešení složitých otázek ve Photoshopu. Po absolvování tohoto kurzu již nebudete mít bílá (nebo černá?) místa v tomto celosvětově uznávaném softwaru!

 

Komu je seminář určen?

 

Uživatelům, kteří nemají problém s pojmy maska, vrstva, barevné korekce, výběry, ... a dokáží s nimi ve Photoshopu pracovat. Případně uživatelům, kteří absolvovali semináře Photoshop I a Photshop II, a mají zájem pokračovat v získávání nových vědomostí a chuť absolvovat další „úroveň obtížnosti“.

 

Zde můžete přejít na stránku s tímto kurzem na serveru IDIF.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: