Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Corel PaintShop Pro X4: správa, úpravy a kreativní editace digitálních fotografií

12. září 2011, 00.00 | Novou stěžejní verzi editoru digitálních snímků nám před několika dny naservírovala společnost Corel. PaintShop Pro X4 nově nabízí například nezávislé vrstvy úprav pro úpravy fotografií, rozšířené funkce u spojování a tvorby HDR snímků a několik vylepšených či nových filtrů včetně interaktivního efektu tilt-shift. Mezi další novinky patří především výrazně rozšířená podpora 16 bitových barvových kanálů či mimo jiné i využívání GPU pro zrychlení některých funkcí programu.

 

 

 

Linotype FontExplorer X Pro 2.3: profesionální správce písem

9. září 2011, 00.00 | FontExplorer X Pro je univerzální správce písem, určený profesionálním uživatelům, kterým program nabízí komplexní funkce pro organizaci, třídění, prohlížení a hodnocení písem v knihovnách a navíc i instalaci a automatickou aktivaci zvolených fontů pro systém, nebo pouze pro vybrané grafické či DTP aplikace.

 

 

 

Veletrh Svět reklamy – pro úspěšnou reklamu

9. září 2011, 00.00 | Každá firma potřebuje reklamu a marketingovou komunikaci. A v každé firmě je člověk, který za reklamu zodpovídá – vymýšlí strategii, zadává výrobu, připravuje reklamní kampaně. A právě na tyto manažery cílí 6. ročník prezentačního veletrhu Svět reklamy, který se uskuteční 20.září 2011 v Interhotelu Voroněž v Brně a o 14 dní později 4.října 2011 v hotelu Diplomat v Praze – 4. ročník. 

 

 

 

CINEMA 4D R13: nové funkce a vlastnosti programu (1)

8. září 2011, 00.00 | Je již asi dostatečně opakovanou skutečností, že MAXON, společnost vyvíjející 3D modelovací, animační a renderovací řešení CINEMA 4D, ohlásil již před měsícem novou verzi svého programu. Ta byla právě uvolněna do prodeje, a tak můžeme začít zkoumat, co že je v aplikaci nového. Začneme samozřejmě uživatelským rozhraním a základními modelovacími funkcemi.

 

 

 

Víme, jaké fotografické téma favorizujete na Digiforu

7. září 2011, 00.00 | Srpnová anketa na Fotografování.cz vás vedla k zamyšlení nad otázkou Jaké fotografické téma bych chtěl (-a) vidět na Digiforu? Relativní vyrovnanost, s jakou ti z vás, kteří se naší ankety zúčastnili, rozdělili své hlasy, svědčí o tom, že si především přejete tématickou pestrost.

 

 

 

Maya: realistické texturování (3)

7. září 2011, 00.00 | V dnešním, posledním díle seriálu o texturování vytvoříme bump a specular textury a dokončíme tak texturování ukázkové scény.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie (22. část)

2. září 2011, 00.00 | Doba dovolených pomalu končí, v září nejen Karel Gott už tradičně spíš vyvolává fotky z prázdnin, než že by tou dobou nějaké nové pořizoval. Vy ale nebudete prázdninoví cvakalové. Když čtete tyto řádky, jste zajisté vážní fotografové, pracující systematicky po celý rok. A řada z vás má ještě i tu dovolenou před sebou – v exotických destinacích už bude příjemněji a vy nemusíte na každém kroku zakopávat o hordy turistů. Co kdybychom se tedy tentokrát zkusili vypravit za domorodci?

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – prostorový výkres

2. září 2011, 00.00 | Máme před sebou asi poslední článek, který se bude věnovat CINEMĚ 4D R12 - od příště už jen R13. A tak je asi vhodné se rozloučit něčím, co se měnit rozhodně nebude. A tím je modul Sketch and Toon. Vytvoříme si tedy spolu poměrně pěkný prostorový výkres, který jako by spadl ze stolu konstrukční kanceláře.

 

 

 

Maya: realistické texturování (2)

1. září 2011, 11.00 | Seriál o UV texturování v Maye pokračuje tvorbou vlastních textur.

 

 

 

Final Cut Pro X - 4. Rendering na pozadí a export

31. srpna 2011, 00.00 | Kdykoli se v předchozích verzích použily určité efekty či modifikace, bylo nutné sestavenou sekvenci explicitně vyrenderovat. Při této činnosti nemohl uživatel dělat nic jiného než sledovat progress bar.

 

 

 

Strana výpisu

6 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: