Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Ohlášena Maya 2012: přehled novinek

14. března 2011, 00.00 | Kolem nové verze hlavních Autodesk programů bylo dlouho – krom oficiálního wishlistu – pouze ticho po pěšině. V úterý však Autodesk oficiálně oznámil nové verze, uvolnil dlouhý přehled novinek a také řadu zajímavých demonstračních videí – pojďme se tedy krátce podívat na to nejzajímavější, co nás čeká.

 

 

 

Inspirativní podívaná jen a jen pro vás...

11. března 2011, 00.00 | Týden se s týdnem sešel, a tak na vás opět čekají pestré skupiny fotografií, které potěší vaši fotografickou mysl. Podíváme se spolu například na nejlepší únorové snímky prestižní agentury Reuters a věhlasného magazínu National Geographic; zasníme se při pohledu do magické hloubky vesmíru; ochutnáme několik skvělých fotoreportáží a na závěr si naservírujeme obrazovou lahůdku v podobě ohlédnutí za slavným karnevalem v Rio de Janeiru.

 

 

 

Za čtyři, a nebo za dva? Wacom Bamboo tváří v tvář

10. března 2011, 00.00 | Grafický tablet patří mezi jeden z ústředních nástrojů práce s grafickými programy. A Wacom je bezesporu takřka synonymem těchto zařízení. Chcete tablet? Berte Wacom - je to skoro fráze, leč pravdivá. Jaké jsou nejlevnější stávající produkty tohoto výrobce? Na dva z nich, protože jejich rodina je poměrně rozvětvená, se podrobně podíváme v tomto testu.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: deformace obálkou

8. března 2011, 00.00 | Dnešní tutoriál ani tak nebude návodem k tvorbě konkrétní grafiky (i když to vlastně trochu taky), ale hlavně se mrkneme na jednu možná méně využívanou funkci programu – deformaci obálkou.

 

 

 

3ds Max: Text animovaný pomocí částicových systémů

4. března 2011, 10.00 | V tomto tutoriálu se zaměříme na tvorbu filmového efektu, jaký jsme mohli vidět například v upoutávce na horror The Wolfman. Vytvoříme nápis, který necháme pomocí částicového systému PCloud proměnit v oblak, jenž se následně působením větru pomalu rozplyne.

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie – pečení textur

3. března 2011, 00.00 | Po díle minulém jsme připraveni na další: vytvoření textur z různých efektů, podílejících se na osvětlení povrchu našeho objektu. Máme UV mapu objektů, a tak opravdu zbývá naučit se péct.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Osvědčení/certifikát

2. března 2011, 00.00 | V dnešním článku si vytvoříme šablonu pro certifikát/osvědčení. Použijeme zkratky Ctrl+D, Ctr+R, Ctrl+J, P, nástroje složitá hvězda, interaktivní deformace, inteligentní výplň, efekt powerclip, text a další.

 

 

 

Kaleidoskop VFX zajímavostí ze světa

28. února 2011, 00.00 | Zahraniční servery, které se zabývají 3D grafikou, animacemi a vizuálními efekty, jsou plné zajímavých a leckdy inspirativních informací, o kterých by byla škoda nevědět. Pojďme si tedy v tomto článku některé z nich připomenout, pobavit se jimi a třeba se díky nim i něco užitečného naučit.

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie – příprava pro prezentaci na webu – UV

24. února 2011, 00.00 | Minule jsme se tak trochu rozloučili, ale ne zcela. S výhradou, že se možná ještě potkáme, protože statický obrázek není jediný, který můžeme v reklamní praxi potřebovat. Můžeme potřebovat i nějakou animaci, například na internetu. A nebo dokonce vyloženě internetovou prezentaci daného objektu. Dnešní seminář tedy načte tuto problematiku.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Halftone efekt

23. února 2011, 00.00 | Nejspíše jste se někdy setkali s texturami podobnými těm z našeho dnešního tutoriálu, nejčastěji coby podklady nějaké grafiky. Pokud Vás zajímá, jak takový vzor rychle a snadno vytvořit, čtěte dále, je to velmi snadné, jen přijít na postup. K vytvoření těchto textur se v CorelDRAW využije efekt halftone (polotón). Původně slouží puntíky k simulaci přechodu pomocí dvou barev – bílé a černé. Daný efekt se ale dá rozvíjet, čímž lze dosahovat velmi působivých výsledků.

 

 

 

Strana výpisu

... 17 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: