Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Toon Boom Studio 6.0: skeletální vektorový animátor

29. září 2010, 00.00 | Editor 2D vektorových animací s různými efekty a vestavěnou prostorovou kamerou se ve své aktuální šesté stěžejní verzi zaměřuje mimo jiné na náročnější grafiky a animátory, kterým nestačí běžné animační programy a naopak drahé studiové animátory jsou pro ně zbytečné či cenově nedostupné. Mezi novinky Toon Boom Studia 6.0 patří především skupina nástrojů pro práci s kostmi a obecně se skeletem postav včetně náhledů pohybů kostí, jejich ovládání v časové ose a exportu Bone efektů pro formáty QuickTime a Flash.

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Masky a kanály (5.)

27. září 2010, 00.00 | V rámci tématických článků věnujících se maskování se konečně dotkneme klasických masek, které mají pro řadu méně zkušených uživatelů příchuť jakési exotiky. Bohužel je asi zklamu, neboť maska je jen a pouze o přípravě selekce. Pravdou ovšem je, že onu selekci můžeme připravovat i několik dlouhých desítek minut (ne-li hodin) a docela "exotickými" postupy.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Přehrávač od Apple – snazší než vypadá

24. září 2010, 00.00 | V oblasti elektroniky dnes světu jasně vévodí "aj pody" a "aj founy" a konkurenční značky většinou pouze kopírují tyto designové lahůdky. Plakáty se těmito obdélníkovými předměty hemží a my si tedy takový přístroj zkusíme vytvořit v CorelDRAW.

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Nepřímé maskování, část druhá (4.)

21. září 2010, 00.00 | V předchozí části o nepřímém maskování jsme si vysvětlili, jak pracuje krytí výplně a podstatnou část jsme věnovali základům režimů prolnutí. Dnes si vysvětlíme pokročilejší práci s režimem prolnutí a ukážeme si další vztahy vrstev – vyseknutí a ořezovou masku.

 

 

 

Pohleďte na několik výběrů působivých fotografií!

20. září 2010, 00.00 | Nechte se na pár minut unést závanem fotografické inspirace, kterou můžete načerpat při pohledu na několik kolekcí zajímavých snímků. Více viz náš článek.

 

 

 

Adobe Illustrator CS5 HTML5 Pack: moderní webdesign přímo v Illustratoru?

17. září 2010, 00.00 | O něco lepší schopnosti tvorby webových stránek nově nabízí Adobe Illustrator CS5 prostřednictvím doplňku HTML5 Pack. Podobně jako v Adobe Dreamweaveru CS5 můžete nyní v Illustratoru CS5 například vytvářet ze zvolených objektů kreslící plochy pro webovou stránku, používat speciální přepínače u objektů a exportovat některé jejich základní vlastnosti uvnitř kaskádových stylů.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (2), vyvážení bílé, nové deformátory

16. září 2010, 00.00 | Lineární workflow je něco, co posouvá naše výsledky do reálu. A k tomu možnost vyvážit bílou zejména v případě HDRi map, to také není špatné. V tomto dílu se tedy podíváme na tuto možnost a také se, i když trochu opožděně, podíváme na základní novinky.

 

 

 

Extensis Suitcase Fusion 3 v14.0.3: správce písem s autoaktivačními pluginy a podporou technologie WebINK

15. září 2010, 10.00 | Nová stěžejní verze známého desktopového správce písem Suitcase Fusion přináší slibovanou podporu náhledů fontů v prostředí webových stránek v rámci technologii online doručování písem WebINK, autoaktivační pluginy pro CS5 verze Adobe Illustratoru, InDesignu a Photoshopu, rozšířenou technologii porovnávání písem a mimo jiné i tvorbu jejich grafických snapshotů.

 

 

 

Adobe oznámila obnovení prací na kompilátoru z Flashe do aplikací iOS

14. září 2010, 00.00 | Součást Flashe Professional CS5 tvoří Packager for iPhone, což je křížový kompilátor Flash aplikací do binárních aplikací iOS. Adobe tak chtěla částečně obejít to, že pro iOS není dostupný Flash a asi ani nikdy nebude. Když však Apple v dubnu změnil licenční ujednání pro App Store tak, že v podstatě zakázal užití křížové kompilace, Adobe prohlásila, že Packager už dál rozvíjet nebude. Jenže nové uvolnění podmínek situaci opět změnilo, a tak Adobe oznámila, že práce na Packageru opět obnoví.

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Nepřímé maskování, část první (3.)

14. září 2010, 00.00 | V tomto článku o maskování se podíváme na zoubek vrstvám a jejich vzájemným vztahům. A ukážeme si základy techniky nepřímého maskovaní skrze režimy prolnutí.

 

 

 

Strana výpisu

... 27 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: