Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

After Effects: Efekty – neonová reklama, hořící sirka a světelný had

30. června 2010, 00.00 | V tomto tutoriále si ukážeme tvorbu několika zajímavých, a přitom rychle zvládnutelných efektů v After Effects (Pro 6.5 a vyšší), které mohou obohatit nejedno video. Konkrétně půjde o efekty neonové reklamy, hořící sirky a světelného hada.

 

 

 

Aperture 3 – master vs verze

29. června 2010, 00.00 | V dnešním dílu seriálu o Apple Aperture 3 si vysvětlíme, jakým způsobem program pracuje s fotografiemi a jak přesně fungují nedestruktivní úpravy. Na závěr nepřehlédněte doporučení pro zrychlení práce s Aperture.

 

 

 

Autodesk Maya 2011: Skákací žabka, díl třetí – materiály, textury, nasvícení a animace

29. června 2010, 00.00 | Minule jsme dokončili modelování naší žabky a dnes je na čase ji oživit. Prvním krokem bude přidání materiálů a textur, přičemž se seznámíme se základy Hypershade editoru. Poté vytvoříme a nasvítíme jednoduché prostředí, ve kterém se bude žabka pohybovat v závěrečné části tohoto článku, kdy se naučíme, jak vytvořit jednoduchou animaci.

 

 

 

Serif DrawPlus Starter Edition: vektorový grafický editor zdarma!

28. června 2010, 00.00 | Bezplatný grafický editor je zjednodušenou verzí poměrně kvalitního grafického programu DrawPlus, jehož aktuální čtvrtou stěžejní verzi pro Windows najdeme v softwarovém portfoliu společnosti Serif. DrawPlus Starter Edition nabízí několik desítek kreslicích a malovacích štětců, snadno se používá a je relativně rychlý i u složitějších ilustrací, které obsahují vektorové i bitmapové grafické prvky.

 

 

 

FontLab Fontographer 5.0: návrat legendy

25. června 2010, 00.00 | Zbrusu nová stěžejní verze kdysi velmi známého editoru vektorových písem přináší přepracované grafické rozhraní, vyhlazené zobrazování vektorových cest, inovovaný dialog vlastností písem, rychlé vyhledání glyfů v Unicode fontech, vylepšené funkce pro práci s metrikou i kerningem a především podporu aktuálních formátů vektorových písem v různých formátech.

 

 

 

MakeHuman: generátor 3D postav

24. června 2010, 00.00 | Pokud se pohybujete v oblasti 3D grafiky, jistě jste se setkali s potřebou přidat do scény postavu. Tuto problematiku (kromě toho, že si postavu sami vymodelujete) řeší několik softwarů, které jsou však většinou poměrně drahé. Naštěstí ale existuje i projekt MakeHuman, který dokáže generovat postavy zcela zdarma. Bližší představení daného softwaru přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Microsoft Expression Studio 4: webové stránky, grafická rozhraní, Silverlight a RIA aplikace

22. června 2010, 00.00 | Sadu několika aplikací pro přípravu a návrhy grafiky, tvorbu webových stránek, vývoj RIA aplikací a dalších interaktivních multimediálních či animačních projektů na bázi Silverlightu, .NET a WPF nabízí aktuální čtvrtá stěžejní verze balíku Microsoft Expression Studio. Pojďme se podívat, co všechno si pro nás Microsoft připravil nového, k čemu jsou jednotlivé aplikace určeny a na co se zaměřují.

 

 

 

Autodesk Maya 2011: Skákací žabka díl druhý: modelování – dokončení

21. června 2010, 00.00 | Vítejte u dalšího dílu našeho tutoriálu o modelování skákací žabky v programu Autodesk Maya 2011. Minule jsme vymodelovali horní část naší žabky, dnes model dokončíme.

 

 

 

Microsoft Expression Blend 4: vývoj Silverlight a WPF aplikací

18. června 2010, 00.00 | Desktopové a především RIA aplikace se stále více uplatňují jako řešení různých webových i vnitropodnikových systémů. Expression Blend slouží jako prostředník k vývoji grafického řešení a celé kostry Silverlight a WPF aplikací či her, jejichž obsahem je mimo grafiky, videa nebo animací také nezbytná programovatelná část starající se o samotnou funkčnost dané aplikace. Nedávno dokončená čtvrtá stěžejní verze editoru Expression Blend přináší řadu novinek, které si teď ve zkratce představíme.

 

 

 

3D-Coat 3.3 a rendering

17. června 2010, 00.00 | 3D-Coat nám opět pokročil do další verze, tentokráte s označením 3.3 a plnou podporou ultramoderní technologie Ptex. Tu si ale necháme někdy na příště, dnes se budeme věnovat přeci jen něčemu jinému. A to renderingu. 3D-Coat  totiž již delší dobu obsahuje docela zajímavý, i když jednoduchý, renderovací systém a ten jsme si prozatím neprozkoumali. Chybu napravíme...

 

 

 

Strana výpisu

... 31 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: