Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Historie tvorby speciálních filmových efektů

12. října 2009, 00.00 | V předchozích článcích o tvorbě VFX jsme se zaměřovali především na současné umělecké a technologické postupy, které se již neobejdou bez výkonných počítačů a speciálních 3D aplikací. Ale jak je to vlastně s historií tvorby těchto efektů a kdo patřil k jejím průkopníkům? Vraťme se tedy až ke kořenům tohoto filmového odvětví a připomeňme si některé důležité momenty především z oblasti animace.

 

 

 

Lightroom je když... (5. část): Prohlížení a porovnávání snímků

9. října 2009, 00.00 | V další části našeho seriálu o zpracování digitálních fotografií v programu Adobe Lightroom se budeme podrobněji věnovat práci v zobrazení Lupa, porovnávání fotografií a volbě Přehled.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Uzly a práce s nimi

7. října 2009, 00.00 | Dnes si ukážeme, jak v CorelDRAW tvarovat křivky i celé objekty pomocí uzlů. Jde o nepostradatelnou součást práce ve vektorových programech, bez které se neobejdeme ani při tvorbě jednoduchého loga. Tutoriál je zaměřen především na úplné začátečníky v CorelDRAW.

 

 

 

Zvětšujeme hloubku ostrosti ve Photoshopu CS4

6. října 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si ukážeme, jak lze vytvořit fotografii s velkou hloubkou ostrosti pomocí montáže několika dílčích fotografií s různou mírou proostření. Neváhejte a přečtěte si náš tutoriál.

 

 

 

Adobe posiluje významně Flash Platform: Flash Professional CS5 dovolí tvorbu nativních iPhone aplikací, Flash Player 10.1 bude k dispozici pro mnoho platforem

6. října 2009, 00.00 | Při příležitosti konference Adobe MAX 2009, jenž probíhá v těchto dnech v Los Angeles, oznámila společnost Adobe několik zásadních novinek spojených s platformou Flash. Konkrétně bude ve Flashi Professional CS5 možno snadno vyvíjet aplikace pro iPhone, Flash Player 10.1 pak nabídne nejen zásadní zvýšení výkonu a rozšíření o mnohé nové technologie, ale bude rovněž použitelný na mnoha mobilních zařízeních. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

District 9: strhující triky za drobný peníz

2. října 2009, 00.00 | Jeden z nejlépe hodnocených sci-fi filmů tohoto roku sklízí ovace nejen za svůj poměrně originální námět, ale zároveň i za vizuální efekty, které se svou kvalitou dají v mnohém srovnat s Transformers 2 či novým Terminátorem. Rozdíl je jediný – byly pořízeny za desetkrát nižší cenu. Chcete vědět víc? Čtěte náš dnešní článek.

 

 

 

Anomalia organizuje podzimní setkání 3D animátorů: prezentujte své 3D portfolio

30. září 2009, 00.00 | Na přelomu října a listopadu se v Praze díky iniciativě Anomalia uskuteční dvě zajímavé akce věnované tvorbě 3D animací. Ve dnech 29. 10.-2. 11. to bude třídenní kreativní workshop „Storytelling“ s režisérem Isaacem Kerlowem (10 let působení ve Walt Disney Studios), na něj pak naváže 3. 11. konference „Making of 3D Animation Projects“, série projekcí krátkých 3D filmů a reklamních spotů s moderovanou diskuzí za účasti tvůrců evropských animovaných 3D projektů. Zájemci mohou na konferenci prezentovat své 3D portfolio. Více viz tento článek.

 

 

 

Pantone přichází s vlastní aplikací pro práci s paletami barev na iPhonu

23. září 2009, 00.00 | Společnost Pantone uvedla na trh aplikaci pro Apple iPhone, dovolující na daném telefonu pracovat se vzorníky Pantone a dále též extrahovat barvy z obrázků a fotografií či též vytvářet harmonické palety barev. Více informací o této aplikaci a jejich možnostech naleznete v našem článku.

 

 

 

Mobilní kreslení aneb malujeme si na iPhonu

21. září 2009, 00.00 | Také jste se z různých zdrojů dozvěděli, že se prý na iPhonu či iPod Touch díky jejich kapacitním displejům nedají rozumně vytvářet grafické poznámky, nebo dokonce kreslit či malovat takovým způsobem, jako je to běžně možné se stylusem například na tlakově citlivých displejích zařízení s Windows Mobile? Nesmíte všemu věřit. Nabízíme vám čtyři kreslicí programy pro iPhone/iPod Touch, které vás možná překvapí nejen nízkou cenou, ale především svými zajímavými funkcemi.

 

 

 

Sothink Quicker for Silverlight 3.0: editor Silverlight animací

18. září 2009, 00.00 | Autorizačních nástrojů na tvorbu Silverlight animací, prezentací, slideshow či obecných Silverlight aplikací je zatím jako šafránu a každý přírůstek do rodiny Silverlight editorů je proto vřele vítaný. Quicker for Silverlight je relativně jednoduchý, zato však poměrně levný a především snadno ovladatelný editor Silverlight aplikací a animací pro web, který nabízí typickou práci s objekty a přehlednou časovou osu.

 

 

 

Strana výpisu

... 41 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: