Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Pulitzerovy ceny 2009: Jak vypadají vítězné fotografie

27. dubna 2009, 00.00 | I když má zřejmě většina z nás Pulitzerovy ceny zafixovány jako prestižní ocenění pouze pro psavé novináře, je skutečnost trochu jiná. V rámci těchto uznávaných žurnalistických ocenění se totiž udělují také ceny za fotožurnalistickou fotografii. Více informací a odkaz na oceněné fotografie naleznete uvnitř našeho článku.

 

 

 

Adobe Illustrator CS4: Tahy a stopy (2. díl)

27. dubna 2009, 00.00 | V předchozím díle jsme si ukázali úplné základy, jak ovlivňovat vzhled křivky a trošku jsme nastínili možnost upravovat vzhled i pomocí takzvaných stop štetce. Tyto stopy budou hlavním tématem dnešního povídaní.

 

 

 

Fotíte do RAWu, vylepšujete své snímky ve Photoshopu a pak s nimi soutěžíte? Dejte pozor, v některé fotosoutěži vás za to mohou diskvalifikovat!

23. dubna 2009, 00.00 | Zdá se vám to skandální a neuvěřitelné? Ne nejedná se o nějaký vyfabulovaný bulvární titulek, protože něco takového se opravdu událo. „Obětí“ se stal dánský profesionální fotožurnalista Klavs Bo Christensen, jehož snímky byly diskvalifikovány z dánské obdoby fotosoutěže „Czech press photo“. Soutěžní porotě se totiž nelíbilo, že některé Christensenovi snímky byly příliš vylepšeny ve Photoshopu. Více informací plus ukázky inkriminovaných snímků naleznete v našem článku.

 

 

 

Zhoog.com: Toplist 50 projektů z oblasti 3D grafiky (a mnoho dalšího)

21. dubna 2009, 00.00 | Pokud hledáte inspiraci pro realizaci vašich projektů a nebo si jen chcete prohlédnout perfektní práce umělců z celého světa, zkuste navštívit stránky Zhoog.com. Naleznete na nich mnoho směrů digitálního umění na jednom místě.

 

 

 

Adobe Illustrator CS4 zblízka: Tahy a stopy (1. díl)

20. dubna 2009, 00.00 | Aby křivka byla vidět, je nutné u ní nastavit různé atributy. Minimálně její tloušťku (či jinak řečeno sílu) a barvu. Nicméně atributů je více a navíc nám Adobe Illustrator nabízí velmi pestrou paletu možností, jak vzhled křivky ovlivňovat. Pojďme se podívat postupně na různé nástroje a postupy, dovolující vzhled křivky měnit.

 

 

 

Adobe Illustrator CS4 zblízka: Symboly

15. dubna 2009, 00.00 | Použití symbolů v Adobe Illustratoru jsem dlouhá léta úspěšně ignoroval. Bohužel ke své škodě. Až ve chvíli, kdy jsem potřeboval pracovat s mapami jsem začal se symboly pracovat. A posléze zjistil, že jejich možnosti v kreativní oblasti také nejsou k zahození. Pojďme se tedy symbolům podívat tak trochu na zoubek.

 

 

 

PhotoLine 15: od všeho trochu

14. dubna 2009, 00.00 | Multifunkční grafický editor pro Windows a Mac OS X je relativně levný a nabízí zpracování jak bitmapové, tak i vektorové grafiky včetně vícestránkových publikací, úprav fotografií a návrhů designu webových stránek. Podrobnosti o novinkách patnácté stěžejní verze programu najdete v článku.

 

 

 

Spiral Graphics Genetica 3.0: profesionální generátor textur

10. dubna 2009, 00.00 | Generátor textur pro Windows je k dispozici ve třech cenových variantách, přičemž ta nejdokonalejší nabízí podporu textu s rozlišením až 6 000 x 6 000 bodů, export HDR obrazů, vestavěné funkce pro manipulaci s osvětlením plochy textur, kreslicí nástroje, tvorbu animovaných textur a především výborný Node editor pro sestavování textur z jednotlivých segmentů. Představení hlavních vlastností programu a jeho jednotlivých variant najdete v článku.

 

 

 

Photoshop tutorial: Propadáme kouzlu impresionismu

9. dubna 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si představíme kreativní techniku výtvarného post-processingu, pomocí které si přeměníme vybranou fotografii v impresionistický obraz. Mimo podrobně popsaného postupu přinášíme i odkazy na další webové zdroje spojené s danou technikou.

 

 

 

JLG•Labels 4.5: štítky s popisky v Adobe Illustratoru

31. března 2009, 00.00 | Plugin JLG•Labels na pohodlnou tvorbu štítků různými tvarů s automaticky číslovanými popiskami obsahuje také editory tvarů štítků a typů šipek u zakončení čar jednotlivých štítků. Popis pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Strana výpisu

... 46 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: