Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Novinky v Blenderu 2.46 (1. část)

4. června 2008, 00.00 | Vážení čtenáři, vítám vás u dalšího článku, který se tentokrát věnuje nové verzi 2.46 programu Blender, uvedené v polovině května. Ta přináší nový částicový systém s novými nástroji pro správu vlasů a chlupů, rychlejší renderování, které konečně využije i více jader, dále pak nástroje na deformaci objektů, simulaci oblečení, rychlejší Ambient Occlusion, nového správce obrázků a mnoho dalšího. Podrobněji vás s novým Blenderem seznámíme v tomto dvoudílném článku.

 

 

 

Anime Studio/Anime Studio Pro 5.6: kvalitní editor 2D vektorových animací

3. června 2008, 00.00 | Se změnou vlastníka přichází nová verze vektorového editoru 2D animací, známého dříve pod názvem Moho. Anime Studio vlastněné nyní společností Smith Micro Software je k dispozici ve dvou cenově i funkčně odlišených variantách pro začínající animátory i profesionální uživatele. Na rozdíly a možnosti obou verzí editoru se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

Volby vrstev objektů v InDesignu: silný nástroj s všestranným využitím

27. května 2008, 00.00 | Možnost zasahovat v InDesignu do zobrazení vrstev nalinkovaných souborů je velice lákavá. Navíc je tato lákavá možnost i velmi praktická a skrývá v sobě
obrovský potenciál v podobě zvýšení výkonu, zlepšení přehledu v souborovém systému či urychlení tvorby variant dokumentu postaveného na stejném základě.
Pojďme si ukázat, jak si InDesign v daném případě poradí s dokumenty Illustratoru či Photoshopu a také soubory v PDF (potažmo i z CorelDRAW)
nebo vloženými dokumenty InDesignu.

 

 

 

Perspektiva a kompozice - 5. Vzdušná perspektiva, zákryt a stíny

26. května 2008, 00.00 | I když lineární perspektiva má na snímek z hlediska prostoru asi největší vliv, není to zdaleka jediný nástroj, jak na 2D fotografii vyjádřit 3D prostor. Pojďme se tedy podívat na další nástroje pro vyjádření prostoru, a sice vzdušnou perspektivu, zákryt a stíny. A se zákrytem možná překvapivě souvisí i téma panoramatické fotografie.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Design webu - sdílení obrázků, 3. díl

26. května 2008, 00.00 | Poslední díl seriálu o tvorbě WWW grafiky zakončíme přidáním
nezbytných detailů, které průměrnou grafiku pozvednou o úroveň výš. Začneme
přidáním realistického stínu a dojem položeného listu papíru navíc podpoříme
přidáním poloprůhledných fotografických rohů. Nezapomeneme ani na místo pro
reklamu.

 

 

 

Úvod k animovaní v 3ds Max (2. část): Koule a hydraulický pavouk

23. května 2008, 00.00 | Vítám vás v druhé části seriálu o animování charakterů. V dnešním díle si ukážeme první postupy animování charakterů.
Probereme si nácvik některých operací pro případné budoucí animování a samozřejmě animace charakteru a vytvoření funkčního systému.

 

 

 

Photoshop tutoriá: Design webu - sdílení obrázků, 2. díl

22. května 2008, 00.00 | V prvním díle seriálu o tvorbě designu WWW stránek jsme si vytvořili
pozadí, hlavičku i patičku, proto je dnes na řadě obsah. Ten se bude skládat
pouze z pár komponent, a tak nám zbude místo i na jednoduchou animaci, která
se bude zobrazovat během načítání obrázku na server.

 

 

 

Úvod k animování v 3ds Max (1. část): Základy

21. května 2008, 00.00 | Vítejte u dalšího mého článku. Tentokrát se budeme věnovat animacím v prostředí 3ds Max, a to hned v několika článcích.
Dnes se podíváme na samotné základy, nakousneme některé možnosti a
úpravy animace. V dalších dílech se pak dostaneme k animování charakterů, představíme si přitom několik zajímavých modelů.

 

 

 

Adobe Flash Player 10: přehrávač interaktivních animací a multimediálního obsahu

21. května 2008, 00.00 | Na světě je betaverze známého a významně rozšířeného přehrávače online interaktivního multimediálního obsahu. Jubilejní desátá verze Flash Playeru přináší celou řadu zajímavých novinek včetně podpory P2P, hardwarové akcelerace zobrazování 2D/3D objektů, image processingových efektů a několika jiných užitečných funkcí. Přehled novinek přehrávače a popis některých jeho nových technologií vám dnes nabízíme.

 

 

 

TOP12 nejlepších fotografií v galerii za poslední týden

20. května 2008, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie za poslední týden.

 

 

 

Strana výpisu

... 55 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: