Pulitzerovy ceny 2009: Jak vypadají vítězné fotografie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Pulitzerovy ceny 2009: Jak vypadají vítězné fotografie

27. dubna 2009, 00.00 | I když má zřejmě většina z nás Pulitzerovy ceny zafixovány jako prestižní ocenění pouze pro psavé novináře, je skutečnost trochu jiná. V rámci těchto uznávaných žurnalistických ocenění se totiž udělují také ceny za fotožurnalistickou fotografii. Více informací a odkaz na oceněné fotografie naleznete uvnitř našeho článku.

Pulitzerovy ceny za rok 2009 byly vyhlášeny minulý týden a i když je má zřejmě většina z nás zafixovány jako pouze prestižní ocenění pro psavé novináře, je tomu trochu jinak. V rámci těchto uznávaných žurnalistických ocenění se totiž udělují také ceny za fotožurnalistickou fotografii. Fotožurnalisté mohou Pulitzerovu cenu obdržet buďto v kategorii nejlepší reportážní fotografie („Feature photography) či v kategorii aktuálních zpravodajských fotografií ("Breaking news photohraphy“).

Nejlepší reportážní snímky měl Damon Winter z NY Times

Letos byly jako nejlepší reportážní fotografie oceněny snímky fotožurnalisty Damona Wintera z deníku NY Times, které se věnují volební kampani a vzestupu současného amerického prezidenta Baracka Obamy. Zvlášť působivé jsou například fotografie Obamy při jeho projevu v dešťi či portréty Obamových příznivců. Na vítězných Winterových snímcích je znát silný smysl pro precisní kompozici a schopnost naplno využívat kreativní možnosti expozice. K vítězným fotografiím Damona Wintera se můžete dostat přes odkaz, který naleznete níže.

Odkaz na cyklus 20 vítězných fotografií Damona Wintera v kategorii nejlepších reportážních fotografií
.

Cenu za nejlepší aktuální fotoreportáž obdržel Patrick Farrell z Miami Herald

Porotci letošních pulitzerových cen jako nejlepší aktuální zpravodajskou fotoreportáž vyhodnotili fotografie Patricka Farrella z floridského deníku Miami Herald. Vítězné fotografie Farrell sugestivním způsobem pořídil na Haiti, postiženém pléjádou ničivých hurikánů. Farrellovy snímky jsou mistrovskou ukázkou práce s černobílou fotografií, zvlášť působivé jsou záběry haitských dětí, ze kterých přímo čiší kontrast mezi okolním utrpením a dětskou nevinností. K vítězným fotografiím Patricka Farrella se můžete dostat přes odkaz, který naleznete níže.

Odkaz na cyklus 19 vítězných fotografií Patricka Farrella v kategorii nejlepší aktuální fotoreportáž
.

Zdroj: Pulitzer.org

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Design  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: