Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

Matte Painting: Umění moderní krajinomalby

24. srpna 2009, 00.00 | Viděli jste v poslední době nějaký film, který vás svou vizuální stránkou zaujal a ohromil? Téměř jistě v něm velkou roli sehrál právě matte painting. Zkrátka, ať už se jedná o fantaskní sci-fi výjevy nebo okouzlující světy fantasy se svými tajemnými hrady a osobitou atmosférou, současní filmaři se bez této techniky neobejdou. Pojďme odhalit její triky a podívat se pod pokličku hollywoodských trháků.

 

 

 

Filter Forge prakticky: Ortonův efekt

21. srpna 2009, 00.00 | Filter Forge je plugin pro Adobe Photoshop a zároveň samostatně spustitelný program pro práci s filtry. Kromě více než 6000 filtrů nabízí i možnost tvorby filtrů vlastních, což je tématem tohoto článku. Předvedeme si, jak vytvořit filtr, který simuluje Ortonův efekt, sloužící pro tvorbu zasněných fotografií. A také vám poradíme, jak daný nesporně zajímavý produkt získat za sníženou cenu či dokonce zdarma.

 

 

 

Knižní novinka: Adobe Flash CS4 Professional – 100 nejlepších postupů

19. srpna 2009, 00.00 | Rádi byste pronikli do tajů tvorby animací v programu Adobe Flash CS4 Professional? Nebo jste již zkušenými uživateli některé z předchozích verzí daného programu, ale na CS4 podobu přecházíte až nyní a chcete rychle zvládnout její nové funkce? V těchto a dalších případech vám cenným pomocníkem bude kniha „Adobe Flash CS4 Professional: 100 nejlepších postupů“ M. Schaeffera, kterou vám blíže představíme v této recenzi.

 

 

 

Adobe After Effects tutoriál: Stavba stylizovaného města

18. srpna 2009, 00.00 | I tentokrát zavítáme v Adobe After Effects do 3D prostoru, abychom si ukázali, jak snadno se dají vytvořit komplexní animace jen za pomoci několika jednoduchých animovaných prvků. Stavění nikdy nebylo tak snadné.

 

 

 

Smith Micro Poser 8.0: postavte si vlastního člověka

17. srpna 2009, 00.00 | Animace a vizualizace pro web, tisk a video produkci spojené především s vytvářením animovaných postav jsou úkolem 3D modeleru Poser, který existuje ještě v rozšířené profesionálně orientované verzi Poser Pro. V obou případech se jedná o komplexní řešení na tvorbu virtuálních lidských postav, které lze na scéně zkombinovat například se zvířecími figurami a dalšími 3D objekty. Popis stěžejních funkcí i novinek v obou verzích aplikace najdete v článku.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Semafor

12. srpna 2009, 00.00 | V tomto začátečnickém návodu si ukážeme, jak v CorelDRAW vytvořit semafor. Hezky, rychle, přesně. Použijeme kombinaci lineární výplně a interaktivní průhlednosti, čímž dosáhneme na jednotlivých světlech semaforu zajímavého efektu. Tento efekt je samozřejmě použitelný v mnoha dalších případech, něco podobného můžete znát například i z obalů bonbónů Strepsils. Pusťme se do práce...

 

 

 

Podívejte se na výsledky fotosoutěže „SPORT AMATÉR FOTO 2009“

10. srpna 2009, 00.00 | V dubnu 2009 byla pod záštitou Českého olympijského výboru vyhlášena atraktivní fotografická soutěž, určená pro všechny fotoamatéry, kteří se věnují žánru sportovní fotografie. Vítěz si odnesl hlavní cenu v podobě fotoaparátu za cca 25 000 Kč. Podrobnosti o soutěži a pohled na pět vítězných fotografií přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Splashup: Tvoříme grafiku pro blog bez Photoshopu

10. srpna 2009, 00.00 | Podnět pro napsání dnešního článku vzešel z prosté věty "já ale nemám Photoshop". Ukážeme si proto, že pro tvorbu grafiky není vždy třeba specializovaný software za desetitisíce, ale mnohdy postačí i jednodušší nástroje. A abychom to dotáhli úplně do extrému, využijeme online editor, který není třeba ani instalovat ale spouští se přímo v internetovém prohlížeči.

 

 

 

Aperture: Lupa, jak ji neznáte

7. srpna 2009, 00.00 | Nástroj lupy patří mezi jednu z často vyzdvihovaných předností Apple Aperture 2. Pojďme se podrobně podívat, co všechno nám může nabídnout a v čem se liší přístup Apple k zvětšovacímu sklu ve srovnání s konkurencí.

 

 

 

Microsoft Expression Web 3: moderní WYSIWYG HTML editor s bonusovými aplikacemi

3. srpna 2009, 00.00 | Jen pár dní stará je třetí verze balíku Expression Web, který obsahuje tři hlavní aplikace Web, Design a Encoder, jejichž propojením získáte univerzální sadu programů na editaci, vývoj a tvorbu webových stránek a také vektorové grafiky a video obsahu využitelného nejen v Silverlightu, ale také v jiných aplikacích. Představení třetí stěžejní verze balíku Expression Web a jeho novinek vám nyní nabízíme.

 

 

 

Strana výpisu

... 43 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: