Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Adobe Ideas: kreslení na Apple iPadu zdarma

6. dubna 2010, 00.00 | Apple iPad nalezne evidentně i v kreativním sektoru velmi různorodé využití. Svědčí o tom nová kreslicí aplikace Ideas společnosti Adobe, která byla uvedena spolu s příchodem iPadu na trh, a to zcela zdarma. Co vše Ideas umí a jaké další obdobné aplikace jsou k dispozici?

 

 

 

Photoshop tutoriál: Napodobujeme sněžení

6. dubna 2010, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si ukážeme postup, jakým lze napodobit padání sněhu na fotografii. Více viz náš článek.

 

 

 

Microstock fotobanky (I.): Bohatým a uznávaným fotografem za pár minut?

2. dubna 2010, 00.00 | Vítejte u seriálu o microstock fotobankách, velkému fenoménu posledních let. Jedná se o pravděpodobně nejvíce diskutovaný obchodní model mezi fotografy vůbec. Není možné o něm nevědět, není možné se mu vyhnout. Konkurence na trhu s fotografiemi ale každým dnem stoupá a každý možný distribuční kanál je proto vhodné a nutné prozkoumat a pokud možno využít. Také se množí zvěsti o možnostech vydělat tímto způsobem spoustu peněz, státi se úspěšným a nezávislým. Proto bychom se rádi blíže podívali, co je na tom pravdy.

 

 

 

Blender 2.48 tutoriál: Plachetnice

31. března 2010, 00.00 | V tomto tutoriálu pro program Blender si ukážeme, jak modelovat člun s plachtou a vodní hladinou. Výklad je vhodný i pro úplné začátečníky v Blenderu.

 

 

 

3DVIA: bezplatné 3D modely nejen pro Adobe Photoshop

26. března 2010, 00.00 | Bezplatné uživatelské i komerční modely nejrůznějších 3D objektů najdeme na webovém serveru 3DVIA, který lze mimo jiné propojit s Adobe Photoshopem prostřednictvím specializovaného pluginu a importovat tak 3D objekty přímo do vrstev grafických dokumentů Photoshopu. Popis pluginu i některých základních služeb serveru 3DVIA najdete v článku.

 

 

 

Prohlédněte si vítězné fotografie amatérské části prestižní soutěže Sony World Photo 2010

24. března 2010, 06.00 | Porota prestižní fotografické soutěže Sony World Photo 2010 vyhlásila 9 vítězů, kteří zabodovali se svými snímky v amatérské části uvedené soutěže. Jací amatérští fotografové a za jaké fotografie si uvedené ocenění odnesli? Více viz náš článek.

 

 

 

Blender tutoriál: Animace mimiky pomocí Shape Keys

23. března 2010, 00.00 | Morfing (morphing) je metoda animace, při níž dojde k plynulé záměně jednoho objektu za druhý. V různých programech je morfing řešen různě, v Blenderu pomocí Shape Keys. Tento způsob animace spočívá v modifikaci objektu tak, abychom získali jeho nový tvar a je velice oblíbenou technikou při animaci mimiky obličeje. V tomto tutoriálu si ukážeme možnosti této techniky na celkem jednoduchém modelu, a to opičí hlavě.

 

 

 

Knižní novinka: Zpracování digitální fotografie v GIMPu

19. března 2010, 00.00 | Open source bitmapový editor GIMP lze mimo jiné použít i k rozmanitým, mnohdy pokročilým úpravám digitálních fotografií. Pro všechny, kdo hodlají tento program daný způsobem využít, vyšla nedávno velmi pěkně zpracovaná kniha návodů, jejímž autorem je Lubomír Čevela, jehož články o GIMPu znají dobře i čtenáři našeho serveru. Co vše se čtenář v dané publikaci dozví?

 

 

 

IconCool Studio 7: soubor nástrojů na tvorbu ikon pro Windows

19. března 2010, 00.00 | Nejen ilustrace či fotografické kompozice, nýbrž i relativně drobné grafické prvky mohou tvořit portfolio grafika. Kvalitních editorů ikon pro Windows přitom není nijak mnoho a občas se tento typ grafického nástroje může hodit. IconCool Studio 7 přináší například nový nástroj pro výběr, editor animovaných ikon a kurzorů, deset nových efektů a mimo jiné i zajímavou funkci na testování hotových ikon.

 

 

 

onOne PhotoTools 2.5 a PhotoFrame 4.5 Free Edition: pluginy Photoshopu zdarma v nové verzi

18. března 2010, 00.00 | Známý výrobce pluginů Adobe Photoshopu, společnost onOne, uvedl nedávno nové verze svých bezplatných pluginů PhotoTools (efektové úpravy) a PhotoFrame (rámečky, pozadí a textury pro fotografie). Co dané novinky nabízí?

 

 

 

Strana výpisu

... 35 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: