Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Pod nohama křupe sníh, zimní krajina v CINEMĚ 4D (1)

4. listopadu 2010, 00.00 | Je mnoho cest, jak můžeme vytvořit virtuální krajiny. K dispozici jsou speciální generátory, pluginy, pomoci si můžeme externími aplikacemi, ale cestou může být i subpolygonální deformace a shadery samotného programu. A to cestou velmi silnou...

 

 

 

Autodesk SketchBook Designer 2011: profesionální skicák pro kreativní designéry

3. listopadu 2010, 10.00 | V profesionálním digitálním skicáku SketchBook Designer lze využívat systém bitmapových štětců a vektorových objektů v samostatných vrstvách, několik druhů interaktivně definovaných výplní a řadu dalších užitečných editačních a manipulačních funkcí včetně důležitého módu symetrie. Celý editor je přímo navržen pro tlakově citlivé tablety a patří mezi výkonné grafické nástroje určené náročným kreativním grafikům a designérům.

 

 

 

Zajímavé informace pro 3D grafiky: to je 3dexport.com

2. listopadu 2010, 00.00 | Hledáte inspiraci, kvalitní tutoriál, 3D model nebo zajímavou texturu pro váš projekt? V tom případě zcela určitě navštivte stránky 3dexport.com, kde je vše v dostatečné kvalitě a navíc hezky pohromadě.

 

 

 

Rozhýbejte své vektory v Adobe Illustratoru

1. listopadu 2010, 09.00 | Program Adobe Illustrator je primárně určen k vytváření vektorových ilustrací, ale skrývá se v něm i mnoho dalších zajímavých funkcí pro různá řešení. V dnešním tutoriálu nahlédneme do nitra tohoto vektorového profesionála a ukážeme si, jak vytvořit Flash animaci přímo v prostředí programu. Na jednoduchých ukázkách nastíníme jednotlivé postupy a možnosti exportu do finální animace.

 

 

 

FILTERiT 4.4 & Xtream Path 1.4: duplikační/deformační efekty a lepší práce s vektorovými cestami v Adobe Illustratoru

26. října 2010, 09.00 | Dva pluginy pro Adobe Illustrator rozšiřují schopnosti editoru například o různé speciální efekty na bázi duplikování objektů a vylepšují manipulaci s křivkami a jejich segmenty. S pomocí doplňku FILTERiT lze poměrně snadno vytvářet například obrysové či reliéfové živé efekty stejně jako různé motion efekty navozené změnou pozice duplikovaných objektům, nebo provádět specializované 2D a 3D transformace a deformace objektů, Xtream Path pak slouží k sofistikovaným úpravám a editaci vektorových cest včetně práce se symetriíí objektů.

 

 

 

Potěšte své oči pohledem na působivé fotografie!

26. října 2010, 00.00 | Přijměte naše pozvání a prohlédněte si spolu s námi několik zajímavých kolekcí fotografií, o které by bylo škoda přijít.

 

 

 

Makrofotografie: hledejme krásu v detailech

25. října 2010, 00.00 | Bohatý a fascinující „svět ve světě“, který je natolik krásný, že by bylo velkou chybou jej ignorovat. Mnozí z nás již určitě někdy zkoušeli (nebo zkouší) makro fotografovat. Není to však zdaleka tak snadnou disciplínou, jak se možná může na první pohled zdát. Pojďme tedy nyní společně udělat první krůčky do takového světa a nakoukněme pod pokličku makrofotografie.

 

 

 

25 programů od Autodesku pro studenty a učitele zdarma

25. října 2010, 00.00 | Jakkoli může titulek článku zavánět bulvárem nebo PR, není v něm žádný háček. Až donedávna byly Autodesk programy dostupné pro studenty a učitele za sníženou cenu, a to buď jako standalone licence, nebo formou předplatného na určité období, většinou 1 rok. I přes značnou slevu oproti komerční verzi jste však stále potřebovali celkem velkou sumu peněz, což se nyní změnilo. Podrobnosti o novém, výhodnějším licencování pro použití skutečně zdarma naleznete v tomto článku.

 

 

 

Zajímavosti ze světa digitálních vizuálních efektů

20. října 2010, 00.00 | Letošní rok byl ve znamení nejen nových filmových titulů, ale i více či méně úspěšných remaků, ve kterých byly k vidění opět o něco působivější speciální vizuální efekty. V tomto článku si některé z nich přiblížíme a na závěr se můžeme sami pokusit podobné vytvořit podle návodů VFX odborníků.

 

 

 

Pohleďte na fotografie, které vám budou lahodit!

18. října 2010, 00.00 | Nadešel opět čas zavlažit vaše oči podívanou na fotografie, které stojí za to shlédnout. Více viz náš článek.

 

 

 

Strana výpisu

... 25 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: