Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Kytara, akustická a trochu jinak (9)

25. února 2010, 00.00 | V prvé řadě omluva. Náš návod se v oblasti modelování velmi protáhnul, pravda, ale je také velmi komplexní a množství technik, které jsme si mohli vyzkoušet, je, při zpětném pohledu, bezprecedentní. Dnešní opravdu olbřímím dílem si modelování dokončíme. Délkou dílu to budou vlastně díly tři, ale nemůžeme stále okupovat s jedním tématem, i když rozsáhlým. Dnešní heslo tedy zní, kytara, model naposledy!

 

 

 

Tisková zpráva: Programu Adobe Photoshop je dvacet

19. února 2010, 00.00 | Komunita kolem programu oslavuje software, který změnil způsob, jak vnímáme svět

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Popsaný zkroucený list

18. února 2010, 00.00 | V tomto článku si vytvoříme list papíru, který bude mít ohnutý roh, stín a bude nalinkován a popsán. Může sloužit jako pozvánka, leták nebo jen coby originální způsob, jak si doma zvýraznit důležité povinnosti.

 

 

 

Blender 2.5: velký krok vpřed (část 1.)

17. února 2010, 00.00 | Ať už se to uživatelům Blenderu líbí nebo ne, 24. 11. 2009 vyšla přelomová verze Blenderu 2.5 Alpha 0 a přináší s sebou spoustu změn, na které si můžeme buď zvyknout, nebo přestoupit na jinou loď. Dnes se podíváme na některé z novinek a zároveň započneme sérii článků týkajících se Blenderu 2.5.

 

 

 

Blender tutoriál: Animace mimiky obličeje v Blenderu (2. část)

15. února 2010, 00.00 | Z minulého dílu máme základ vytvořen, nyní se pustíme do zbytku obličeje, který se na výrazu ve tváři podílí nejvíce. Vymodelujeme čelo a s ním pohyb obočí, tváře, potažmo koutky úst, a horní i spodní ret. Samozřejmě bychom mohli vytvořit i možnost krčit nos a podobně, ale věřím, že po dokončení tohoto tutoriálu by to každý zvládl i sám. Tolik tedy k úvodu a nyní se dejme do toho!

 

 

 

Avatar a Run for the Artefact: Goliáš a David počítačové animace

8. února 2010, 00.00 | Současný filmový hit za stovky milionů dolarů a krátká 3d animace, vytvořená talentovaným animátorem ve volném čase. Tvorba těchto dvou projektů se většině případů diametrálně odlišuje, zároveň ale vykazuje leckdy překvapivě podobný pracovní postup, o čemž pojednává tento článek.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: LCD televize

3. února 2010, 00.00 | V tomto tutoriálu si ukážeme, jak vytvořit pěkně vyhlížející televizi. K vydařenému výsledku přitom postačí několik málo kroků. Vytvořenou ilustraci můžeme využít při vizualizacích místností, jako poutač pro umístění reklamy na WWW atd. Návod je vhodný zejména pro začínající uživatele CorelDRAW.

 

 

 

Poohlédnutí za výběry nejlepších snímků roku 2009 (2. část)

2. února 2010, 00.00 | Rok 2009 je již skoro měsíc minulostí a žije jen v našich vzpomínkách. Během roku 2009 byly sice pořízeny miliony fotografií, ale těch elitních snímků, které fotografa vizuálně ohromí, vzniklo jen pár stovek. Pojďme se spolu v závěrečném díle našeho dvoudílného seriálu podívat další výběry těch nejlepších snímků, které byly v loňském roce pořízeny. Celkem můžete v uvedených výběrech shlédnout několik set jedinečných snímků. Neváhejte a přečtěte si náš článek, který vám k daným fotografiím ukáže cestu.

 

 

 

Adobe Illustrator: Scriptographer 2.5 pro Adobe CS4

29. ledna 2010, 00.00 | Pravděpodobnost, že naleznete vhodný plugin či skript na celou řadu operací pro Adobe Photoshop, je velmi vysoká. Oproti tomu je situace u aplikace Adobe Illustrator znatelně horší – k dispozici je citelně méně produktů a o to více jsou obecná řešení cennější. Jedním z takových pokusů – a lze rovnou prozradit, že velmi zdařilý – je Scriptographer.

 

 

 

Kytara, akustická a trochu jinak (8)

28. ledna 2010, 00.00 | Před námi je další díl věnovaný modelování. Čeká nás takřka kompletní mechanismus napínání struny složený z několika samostatných objektů, a tak bude tato a příští část víceméně separátním modelovacím návodem.

 

 

 

Strana výpisu

... 37 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: