Quark uvedl QuarkXPress 8.02 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Quark uvedl QuarkXPress 8.02

2. února 2009, 00.00 | Sázecí programu QuarkXPress se minulý týden dočkal setinkového updatu na verzi 8.02. Update je důležitý pro tuzemské uživatele tím, že nabízí české rozhraní. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

Sázecí program QuarkXPress se v loňském roce dočkal významného updatu na verzi 8 (poprvé byl takto představen u příležitosti veletrhu Drupa). Nová verze sice nepřinesla tak zásadní změny koncepčního charakteru jako podoba 7, ale zaměřila se na takové inovace v rozhraní a funkcích, které mají zvýšit efektivitu a pohodlí práce uživatele. K novinkám patří nový design rozhraní, efektivnější organizace nástrojů, podpora jednopísmenných kláves shodných s Adobe produkty, vylepšení typografických funkcí (styly účaří a zavěšených znaků) či též integrace některých funkcí, poskytovaných dříve prostřednictvím samostatných extenzí (např. objektové styly či export do Flashe). Nový XPress byl navíc doprovázen rychlým následným uvedením inovaci s ním souvisejících produktů (CopyDesk, Quark Publishing System aj.) upgradovaných rovněž na podobu 8, čímž došlo ke sjednocení daného produktového portfolia. Souhrnně jsme QuarkXPress 8 představili již při jeho uvedení na Drupě, v nejbližší době bychom jej rádi našim čtenářům přiblížili podrobněji formou seriálu.

Nyní byla uvedena verze 8.02 daného produktu. Tento setinkový update má pro tuzemské uživatele význam zejména proto, že díky němu verze 8 získává české rozhraní (již verze 8 každopádně podporovala české dělení slov). Přidána byla jinak lokalizace i pro další čtyři jazyky (dánština, norština, portugalština, finština), vylepšen byl proces instalace (tzv. „tichá“ instalace v síti; vhodná zejména pro velké pracovní skupiny) a k dispozici je nyní podpora pro nejnovější knihovny přímých barev Pantone Goe Bridge Coated. Update pak přináší i opravy chyb referovaných zákazníky.

QuarkXPress 8.02 si stávající vlastníci verze 8 mohou stáhnout zdarma. Ostatní zájemci mohou tento download využít coby trial verzi fungující po dobu 60 dní. Další podrobnosti jsou uvedeny v následující tiskové zprávě.

Quark oznamuje dostupnost nové verze QuarkXPress 8.02

Aktualizace programu QuarkXPress 8 obsahuje kompletní české uživatelské rozhraní a je poskytována zdarma

28. ledna 2009, Denver USA — Společnost Quark Inc. dnes uvedla aktualizaci QuarkXPress 8.02, která je k dispozici k okamžitému stažení pro stávající zákazníky nebo jako 60ti denní testovací verze zdarma. Novinka rozšiřuje počet lokalizovaných uživatelských rozhraní o pět jazyků, včetně češtiny, a zlepšuje proces instalace. Staví na solidním výkonu a spolehlivosti aplikace QuarkXPress 8 prověřených uživateli, obojí ještě vylepšuje v reakci na nejzávažnější problémy hlášené zákazníky. Jako přídavek novinka přináší podporu pro nejnovější knihovny barev společnosti Pantone Inc. - PANTONE Goe.

»Jsme nadšeni z kladných ohlasů, se kterými byl v průběhu minulého roku QuarkXPress 8 po svém uvedení v oboru zákazníky i médii přijat,« řekl Terry Welty, senior vice president společnosti Quark pro firemní marketing. »Jsme v těsném kontaktu s uživateli programu QuarkXPress 8 a aktuální vydání je odpovědí na některé klíčové problémy, se kterými se na nás obrátili. Nová verze rovněž zjednodušuje proces instalace aplikace, zejména ve velkých pracovních skupinách. A k 12ti jazykům uživatelského rozhraní programu QuarkXPress 8 s potěšením přidáváme nativní uživatelská rozhraní pro česky, dánsky, norsky, portugalsky a finsky hovořící uživatele.«

Úspěch aplikace QuarkXPress 8

QuarkXPress 8 byl vydán v srpnu loňského roku a prostřednictvím nového intuitivního rozhraní nabízí jedinečnou kreativní sílu. Jeho vývoj měl jasné cíle - umožnit špičkovou sazbu a zlom klasické tiskové stránky, dokonalý design webu a Flash prezentací, typografii řízenou designem, a nabídnout možnost globálního publikování. Zákazníci po celém světě jednohlasně potvrzují, že je upgrade na verzi 8 jedním z nejvýznamnějších - a že zvýšil jejich produktivitu ode dne, kdy jej začali používat.

»Jako dlouholetí uživatelé programu QuarkXPress jsme chtěli novou verzi nasadit co nejdříve, zejména když se nám z okolí doneslo tolik pozitivních ohlasů,« řekl Steve Long, Creative Director, The AGA Group. »A nebyli jsme zklamáni: QuarkXPress 8 je perfektní kombinace známého prostředí a nových funkcí. Naši kreativci si opravdu oblíbili nové uživatelské rozhraní, protože je intuitivní a velmi dobře sladěné s postupy, které denně používají. Je-li řeč o výkonu, nelze mít žádné připomínky; QuarkXPress 8 je extrémně stabilní a spolehlivý. Jako globální organizace pracujeme s klienty po celém světě. Opravdu oceňujeme výhody, které přináší fakt, že uživatelského rozhraní programu QuarkXPress 8 nabízí další jazyky. Toto je skutečně globální publikování.«

Podpora dalších jazyků

Aktualizace QuarkXPress 8.02 představuje lokalizaci uživatelského rozhraní pro dalších pět jazyků: češtinu, dánštinu, norštinu, portugalštinu (evropskou) a finštinu. Podpora nových jazyků byla vyvinuta a implementována v těsné spolupráci s klíčovými partnery a zákazníky z jednotlivých trhů.

Vždy aktuální podpora knihoven barev PANTONE

Quark i nadále nabízí svým zákazníkům snadný, plně integrovaný přístup k nejaktuálnějším standardům barev zařazením podpory pro nejnovější systém barev společnosti Pantone (PANTONE Goe Bridge Coated).

»Jako dlouhodobý klíčový partner byla společnost Quark jednou z prvních, která přijala PANTONE Goe System,« řekl Andy Hatkoff, vice president pro OEM a licencování technologie Pantone. »Začleněním podpory pro PANTONE Goe a PANTONE MATCHING SYSTEM Libraries do programu QuarkXPress 8 poskytuje tento program profesionálním návrhářům všechny základní barvy PANTONE, které potřebují pro grafický design a publikování.«

Zjednodušená instalace

QuarkXPress 8.02 přichází s novou funkcí »tiché instalace«, která uživatelům umožňuje snadněji instalovat software v síti. Kromě toho byl zjednodušen proces aktivace, který nově zahrnuje i možnost přejít z 60ti denní testovací verze na plnou verzi softwaru bez nutnosti aplikaci znovu instalovat.

Cena a dostupnost

Současní uživatelé programu QuarkXPress 8 mohou stáhnout aktualizaci QuarkXPress 8.02 zdarma z webové stránky Quark na adrese: 8.quark.com/evaluation.html.

QuarkXPress 8 je dostupný prostřednictvím autorizovaných prodejců Quark Authorized Resellers. Nejbližšího autorizovaného prodejce Quark naleznete na adrese www.quark.com/sales/desktop/resellers.cfm nebo quentin.cz/quark/skoleni.php.

60ti denní testovací verze

Kromě možnosti koupě je na adrese 8.quark.com/evaluation.html k dispozici ke stažení i plně funkční 60ti denní testovací verze. Chcete-li se dozvědět více o programu QuarkXPress 8, navštivte 8.quark.com.

Kompletní seznam problémů vyřešených ve verzi QuarkXPress 8 najdete na webových stránkách společnosti Quark 8.quark.com.

QuarkXPress 8 podporuje dělení slov a kontrolu pravopisu pro více než 30 jazyků ve vydáních pro všechny regiony. QuarkXPress 8 rovněž podporuje vícejazykové uživatelské rozhraní, které je možné přepínat podle aktuální potřeby. Pět doplňkových jazyků uživatelského rozhraní je dostupných pouze pro edice určené pro západoevropský a východoevropský trh a verzi Global Plus.

O společnosti Quark

Quark Inc., poskytuje softwarová řešení pro sazbu a zlom a pro dynamické publikování, která zákazníkům pomáhají vytvářet a publikovat graficky bohaté návrhy napříč celým spektrem médií. Před dvěma desetiletími změnil náš vlajkový produkt — QuarkXPress — vývoj tradičního publikování. Dnes, prostřednictvím aplikace QuarkXPress, nerozvíjíme pouze oblast DTP — společnost Quark rozdmýchává další revoluci v publikování se svým řešením dynamického publikování. To zákazníkům pomáhá efektivně se vypořádat s novými výzvami v publikování s využitím výhod pokročilých technologií v celém procesu publikování. Společnost Quark Inc. pochází z Denveru a je v soukromém vlastnictví.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: