GuideGuide 1.0: hromadná tvorba vodicích linek v Adobe Photoshopu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

GuideGuide 1.0: hromadná tvorba vodicích linek v Adobe Photoshopu

10. února 2011, 00.00 | Užitečný plugin v podobě nového nástrojového panelu pro Adobe Photoshop CS4/CS5 umožňuje pohodlně vytvořit skupiny vertikálních a horizontálních vodicích linek s přesně zadanými odstupy pro různé grafické a designérské účely. GuideGuide v podstatě doplňuje Photoshop o chybějící funkci vodicí mřížky a umí navíc vyrábět centrované vodicí linky pro libovolné rozlišení grafického dokumentu.

Tvorba vodicích linek v Adobe Photoshopu je sice sama o sobě celkem dobře vymyšlená, v případě nutnosti vyrobit větší množství vodicích linek je však dost nepraktická a zdlouhavá. Vodicí mřížku nemá ani Photoshop CS5 vůbec, což je určitě škoda, neboť podobná funkce se občas může hodit.

Zdlouhavý proces vytváření opakovaných vodicích linek usnadňuje plugin GuideGuide od Cameron McEfee, který doplní do Adobe Photoshopu nový nástrojový panel pro automatizovanou tvorbu linek. Doplněk využívá skriptovací funkce Photoshopu, samotná pracovní paleta je pak vyrobena ve Flashi/Adobe AIR.


GuideGuide 1.0 - paleta nového nástrojového panelu s funkcemi na hromadnou tvorbu horizontálních a vertikálních vodicích linek v přesně zadaných odstupech od okrajů dokumentu a mezi jednotlivými linkami

Vodicími linkami můžete v Photoshopu částečně nahradit vodicí mřížku, nebo si ulehčit práci s opakovanými linkami v zadaných odstupech. GuideGuide umí stejně jako samotný Photoshop vytvořit centrované vodicí linky pro horizontální i vertikální rozměry aktuálního grafického dokumentu a vyrobit vodicí linky v zadaných odstupech od okrajů dokumentu.

Hlavní funkcí panelu GuideGuide je pak tvorba linek v nastaveném počtu sloupců a řádek a přesně zadaných odstupech mezi linkami – podobně jako to umí funkce Grid v Adobe InDesignu.

Panel GuideGuide si můžete stáhnout zdarma ve verzích pro Photoshop CS4/CS5 pro Windows a Mac OS X.


GuideGuide 1.0 - panel aktivujete v Adobe Photoshopu z menu doplňků


GuideGuide 1.0 - automatizovaným vytvořením vodicích linek můžete v Photoshopu částečně nahradit chybějící funkci vodicí mřížky

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: