Nenechte si ujít inspirativní snímky - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

Nenechte si ujít inspirativní snímky

18. února 2011, 00.00 | Nabízíme vám možnost zpříjemnit si páteční čekání na příchod vytouženého víkendu pohledem na působivé fotografie různých žánrů. Zdroji našich pravidelných inspirativních obrazových tipů jsou tentokrát vybrané fotografické soutěže a světově proslulý časopis.

Pohled na kvalitní fotografie má v sobě pro fotografa nezanedbatelný inspirační potenciál. Pojďme se proto spolu podívat na některé galerie snímků, kde si v tomto ohledu můžete přijít tak říkajíc „na své“.

Začneme jednou z nejprestižnějších kolekcí fotografií, proslulou soutěží World Press Photo, která nedávno vyhlásila výsledky ročníku 2011. Navzdory některým rozhodnutím poroty soutěže, která jsou pro někoho možná sporná (viz například volba nejlepší fotografie, na níž je vyobrazena v obličeji zmrzačená Afghánka), se vcelku pořád jedná o pozoruhodnou podívanou.

A když už jsme u fotografických soutěží, přinášíme vám ještě tip na zhlédnutí užšího výběru nominovaných fotografií, které budou letos aspirovat na výhru v proslulé fotosoutěži Sony World Photography Award. Ani zde není problém "zavadit" o mimořádné snímky.

World Press Photo 2011 Foto via Worldpressphoto.org


Sony World Photography Award 2011 (užší výběr nominovaných fotografií) Foto via Worldphoto.org

Ten, komu "zrovna dvakrát nechutná" žánr reportážní fotografie, si může spravit chuť třeba pohledem na stránky renomovaného časopisu National Geographic. Zde lze s úžasem obdivovat krásy fauny a flóry kupříkladu v galerii snímků, jež si můžete dát třeba na pozadí obrazovky svého počítače. Ve srovnatelném duchu se nese podívaná, jakou skýtá server Naturescapes.com. Tam si můžete v různých kategoriích prohlédnout nejlepší fotografie pořízené v roce 2010.

National Geographic Foto via Nationalgeographic.com


National Geographic Foto via Nationalgeographic.com


Nature Scapes Foto via Naturescapes.net

Půvab zasněžených scenérií národních parků v USA budete kvitovat na stránkách magazínu The Christian Science Monitor. Krása Yosemitského národního parku vás pro změnu okouzlí při pohledu na dokumentární video fotografa Marka Bostera na serveru novin Los Angeles Times. Dech beroucí podívanou skýtají stránky soutěže 2010 International Conservation Photography Awards, kde se pokocháte vskutku špičkovými ukázkami krajinářských fotografií.

The Christian Science Monitor Foto via Csmonitor.com


Los Angeles Times Foto via Latimes.com


International Conservation Photography Awards (ICPA) Foto via Icpawards.com

Od krajinářské fotografie k jejímu abstraktnímu pojetí se můžeme dostat prostřednictvím výtvarně pojatých snímků Johna D’Agostina, jenž pořídil krásně barevné detaily skel Tiffany. A to je pro dnešek vše. Nezbývá nám proto již nic jiného, než vám nyní popřát inspirující podívanou a v klidu strávený víkend.

The New York Times Foto via Nytimes.com


Zdroje:
Nytimes.com
Latimes.com
Csmonitor.com
Naturescapes.net
Nationalgeographic.com
Worldphoto.org
Worldpressphoto.org

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Design  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: