onOne Free Templates & Backgrounds: šablony a pozadí pro fotoalaba a grafické projekty - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photoshop

onOne Free Templates & Backgrounds: šablony a pozadí pro fotoalaba a grafické projekty

21. února 2011, 10.00 | Společnost onOne Software nově nabízí všem uživatelům Adobe Photoshopu různá bezplatná pozadí a šablony grafických projektů, určené k libovolným účelům například v oblasti zpracování digitálních fotografií, designu nebo pro tiskové účely. Sad zdarma nabízených PSD souborů je celá řada a jsou navíc dostupné v poměrně vysokém rozlišení.

Free Templates & Backgrounds je jeden z několika zdarma dostupných projektů společnosti onOne Software, která již řadu produkuje a vyvíjí profesionální zásuvné moduly pro Adobe Photoshop, Photoshop Elements a v poslední době i pro Adobe Lightroom a Apple Aperture.

V případě Free Templates & Backgrounds získáte po bezplatné registraci zdarma dostupné šablony grafických nejrůznějších druhů a typů grafických a především fotografických projektů, které můžete samozřejmě používat i pro jiné účely.

PSD, vrstvy a vysoké rozlišení

Všechny sady pozadí a šablon jsou ve formátu PSD v poměrně vysokém rozlišení (většinou kolem 3 000 x 3 000 bodů či vyšším) a hodí se tedy i pro tiskové účely. U jednotlivých PSD souborů přitom nezískáte pouze kompozitní sloučenou vrstvu, nýbrž u složitějších či komplexnějších grafických šablon dokumenty s až několika desítkami vrstev, se kterými lze pochopitelně libovolně manipulovat. Některé z kolekcí šablon obsahují ve vrstvách jednotlivé varianty pozadí nebo jiných grafických prvků, další pak zase z vrstev poskládané grafické dokumenty například s různými ozdobnými ornamenty a variacemi barevných pozadí.


onOne Free Templates & Backgrounds - některé z graficky složitějších šablon jsou složeny z několika desítek vrstev


onOne Free Templates & Backgrounds - Photo Layout Vol 3 obsahuje v jednom PSD souboru celkem patnáct šablon s různými variacemi fotografií a ornamentů například pro fotografická alba


onOne Free Templates & Backgrounds - v Photo Layout 5 najdeme PSD šablonu (s 18 vrstvami) pro sedm fotografií

Druhy šablon a pozadí

Jednotlivé sady šablon a pozadí jsou rozdělené do několika kategorií, z nichž každá většinou obsahuje větší či menší počet balíčku dle daného tématu. Konkrétně se jedná o předlohy fotografických, stavebních či jiných druhů alb, pozadí pro web, tisk, pohlednice, design apod., ozdobné okraje pro efektové účely a tzv. single layout designy rovněž pro různá alba, přání či jiné podobné účely.

Kvalita většiny šablon i pozadí je velmi dobrá a nebál bych se dokonce slova nadprůměrná. Řada variací designů se sice opakuje například v jiných barvách, díky použitému rozlišení a detailům šablon se ale celkově jedná o poměrně povedené šablony, které jsou navíc k dispozici zdarma.

Všechna pozadí a šablony zahrnuté do kolekce Free Templates & Backgrounds si můžete stáhnout zdarma z webových stránek produktu. V některých případech počítejte s většími objemem dat, v případě všech šablon jsou to řádově gigabajty dat a jednotlivé rozbalené PSD soubory mají i přes 400 MB.


onOne Free Templates & Backgrounds - Camera Edges aneb kolekce ozdobných okrajů


onOne Free Templates & Backgrounds - jedna ze sad PSD pozadí Postcard Backgrounds


onOne Free Templates & Backgrounds - další kolekce celkem jedenácti pozadí sady Wall Backgrounds


onOne Free Templates & Backgrounds - Senior Vol 1


onOne Free Templates & Backgrounds - Photo Layout Vol 4


onOne Free Templates & Backgrounds - jedna ze šablon série Wedding Album pro různá svatební oznámení a fotografie do svatebního alba


onOne Free Templates & Backgrounds - ukázka jedné ze šablon z kolekce Valentine´s Cards

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Photoshop  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: