Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

ImagingShop 2.1: česká správa a úpravy digitálních fotografií

2. listopadu 2010, 00.00 | Pod sloganem "Cesta ke kvalitní fotografii" se ukrývá původní česká aplikace na zpracování digitálních fotografií včetně jejich importu, jednoduché správy, systému hodnocení a především nejrůznějších barvových i obrazových úprav vlastností snímků. Představení ImagingShopu a jeho editoru fotografií najdete v článku včetně řady screenshotů z prostředí aplikace.

 

 

 

Rozhýbejte své vektory v Adobe Illustratoru

1. listopadu 2010, 09.00 | Program Adobe Illustrator je primárně určen k vytváření vektorových ilustrací, ale skrývá se v něm i mnoho dalších zajímavých funkcí pro různá řešení. V dnešním tutoriálu nahlédneme do nitra tohoto vektorového profesionála a ukážeme si, jak vytvořit Flash animaci přímo v prostředí programu. Na jednoduchých ukázkách nastíníme jednotlivé postupy a možnosti exportu do finální animace.

 

 

 

Adobe uvolnilo nové verze aplikací Lightroom 3.3 a Camera Raw (ACR) 6.3

1. listopadu 2010, 00.00 | Společnost Adobe dala veřejnosti k dispozici nové verze programů Lightroom 3.3 a Camera Raw (ACR) 6.3. Jedná se o testovací verze aplikací, čemuž nasvědčuje jejich označení „Release Candidate“.

 

 

 

Sony Vegas Pro 10: profesionální editace a zpracování videa

29. října 2010, 10.00 | Vegas Pro je nejvyšší edice video editoru produktové rodiny Sony Vegas určené pro komplexní zpracování, střih, efektové úpravy a export + publikování videa v SD a HD rozlišení. Aktuální desátá stěžejní verze video editoru dále vylepšuje efektové funkce programu, rozšiřuje funkce GPU akcelerace při zpracování AVC a H.264 HD videa až do filmového rozlišení 4K, přidává speciální filtr pro stabilizaci videa a umožňuje mimo jiné i tvorbu a editaci stereoskopických obrazových materiálů.

 

 

 

Final Cut Express - 4. Střih

29. října 2010, 00.00 | Jednotlivé klipy jsou naimportované ve Final Cut Express a konečěn z nich můžeme začít tvořit film. Přitom se neobejdeme bez střihu.

 

 

 

Aperture 3.1: notná dávka oprav a vylepšení

27. října 2010, 00.00 | Aperture 3 se po třech drobných setinkových verzích dočkal prvního velkého balíku oprav s označením 3.1. Kromě spolupráce s iLife 11 připravili vývojáři přes dvě stovky oprav a vylepšení, takže se aktualizace rozhodně vyplatí.

 

 

 

Adobe představila nástroje Digital Publishing Suite, AIR 2.5, Edge pro HTML5 animace a publikační službu Rome

27. října 2010, 00.00 | Při příležitosti konference MAX 2010 představila společnost Adobe několik zajímavých novinek. Předvidatelné bylo uveřejnění betaverzí nástrojů Digital Publishing Suite, dovolujících vytvářet v nástrojích Adobe mobilní aplikace (zejména magazíny), a to i pro Apple produkty. Rovněž nová podoba platformy AIR a příslušných nástrojů velkým překvapením není. Na svět ale přichází i nová publikační platforma Rome, kterou chce Adobe oslovit uživatele z domácnosti, škol a kanceláří. Zajímavě pak vypadá prototyp nástroje Edge pro tvorbu HTML5 animací.

 

 

 

FILTERiT 4.4 & Xtream Path 1.4: duplikační/deformační efekty a lepší práce s vektorovými cestami v Adobe Illustratoru

26. října 2010, 09.00 | Dva pluginy pro Adobe Illustrator rozšiřují schopnosti editoru například o různé speciální efekty na bázi duplikování objektů a vylepšují manipulaci s křivkami a jejich segmenty. S pomocí doplňku FILTERiT lze poměrně snadno vytvářet například obrysové či reliéfové živé efekty stejně jako různé motion efekty navozené změnou pozice duplikovaných objektům, nebo provádět specializované 2D a 3D transformace a deformace objektů, Xtream Path pak slouží k sofistikovaným úpravám a editaci vektorových cest včetně práce se symetriíí objektů.

 

 

 

Recenze: AutoCAD 2011 for Mac - rýsovací prkno je zpět

25. října 2010, 00.00 | Po osmnácti letech se na Mac OS vrací jedna z nejznámějších aplikací. AutoCAD firmy Autodesk využívá unikatní vlastnosti současných Maců, hojně využívá multi-touch trackpad, Magic Mouse nebo Cover Flow.

 

 

 

25 programů od Autodesku pro studenty a učitele zdarma

25. října 2010, 00.00 | Jakkoli může titulek článku zavánět bulvárem nebo PR, není v něm žádný háček. Až donedávna byly Autodesk programy dostupné pro studenty a učitele za sníženou cenu, a to buď jako standalone licence, nebo formou předplatného na určité období, většinou 1 rok. I přes značnou slevu oproti komerční verzi jste však stále potřebovali celkem velkou sumu peněz, což se nyní změnilo. Podrobnosti o novém, výhodnějším licencování pro použití skutečně zdarma naleznete v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 40 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: