Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

iMovie 11 - 7. Jak vytvořit trailer

14. března 2011, 00.00 | Nová verze iMovie přinesla velmi zajímavou možnost - vytvoření traileru. Díky jednoduchosti a šablonám můžete mít efektní upoutávku na video za velmi krátkou dobu.

 

 

 

Ohlášena Maya 2012: přehled novinek

14. března 2011, 00.00 | Kolem nové verze hlavních Autodesk programů bylo dlouho – krom oficiálního wishlistu – pouze ticho po pěšině. V úterý však Autodesk oficiálně oznámil nové verze, uvolnil dlouhý přehled novinek a také řadu zajímavých demonstračních videí – pojďme se tedy krátce podívat na to nejzajímavější, co nás čeká.

 

 

 

Altostorm Panorama Corrector 2.0: perspektivní korekce a opravy geometrie obrazu u digitálních fotografií

11. března 2011, 10.00 | Opravy různých optických vad objektivů digitálních fotoaparátů a především panoramatické a geometrické korekce hravě zvládne plugin Panorama Corrector, který je zbrusu novým nástupcem původního zásuvného modulu Rectilinear Panorama. Plugin umí opravit prakticky všechny nejznámější druhy perspektivních zkreslení a kolinearity obrazu a nabízí intuitivní ovládání korekčních linek přímo v náhledu snímku.

 

 

 

Nové beta verze softwaru Adobe pro Flash

10. března 2011, 00.00 | V Adobe Labs se objevila experimentální verze převodníku Flashe do HTML5. A vyšla první beta verze Flash Playeru 10.3 pro osobní počítače s nastaveními integrovanými do předvoleb hostitelského operačního systému.

 

 

 

3D PDF Converter V3: 3D modely v Adobe Acrobatu

9. března 2011, 00.00 | Díky vlastnostem novějších specifikací formátu PDF souborů lze prostřednictvím PDF dokumentů publikovat nejen texty, vektorovou a bitmapovou grafiku, nýbrž i multimediální data a interaktivní 3D modely objektů. 3D PDF Converter je plugin pro Adobe Acrobat, který umí ve spolupráci s aplikací 3D Reviewer prohlížet a konvertovat různé formáty CAD/CAM souborů, vytvářet kusovníky, měřit rozměry objektů a obecně pracovat s daty prostorových objektů a ukládat je v PDF dokumentech s vysokou kompresí.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: deformace obálkou

8. března 2011, 00.00 | Dnešní tutoriál ani tak nebude návodem k tvorbě konkrétní grafiky (i když to vlastně trochu taky), ale hlavně se mrkneme na jednu možná méně využívanou funkci programu – deformaci obálkou.

 

 

 

Adobe Lightroom Develop Presets: nová bezplatná přednastavení pro úpravy digitálních fotografií

7. března 2011, 10.00 | Počet nejrůznějších hotových přednastavení pro rychlé úpravy digitálních fotografií v editoru Adobe Lightroom stále roste. V Adobe Exchange i na několika dalších serverech najdeme celou řadu zajímavých přednastavení interních funkcí a efektů Lightroom, se kterými lze dále experimentovat dle vlastního uvážení. Dnes vám nabízíme několik nových bezplatných sad efektů z oblasti přednastavení pro softwarové vyvolávání digitálních fotografií.

 

 

 

3ds Max: Text animovaný pomocí částicových systémů

4. března 2011, 10.00 | V tomto tutoriálu se zaměříme na tvorbu filmového efektu, jaký jsme mohli vidět například v upoutávce na horror The Wolfman. Vytvoříme nápis, který necháme pomocí částicového systému PCloud proměnit v oblak, jenž se následně působením větru pomalu rozplyne.

 

 

 

Corel VideoStudio Pro X4: zpracování sériových snímků, 3D video a další novinky

4. března 2011, 00.00 | Novou verzi známého editoru pro komplexní zpracování domácího videa uvedla na trh společnost Corel. Některé novinky ve čtrnácté stěžejní verzi VideoStudia Pro jsou celkem zajímavé - například modifikovatelné grafické rozhraní programu s podporou dvou monitorů, skládání stop-motion animací, generování 3D videa, práce s časovými snímky, integrované autorizační funkce pro tvorbu DVD a Blu-ray kompilací, nebo upscaling videa s využitím GPU grafické karty.

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie – pečení textur

3. března 2011, 00.00 | Po díle minulém jsme připraveni na další: vytvoření textur z různých efektů, podílejících se na osvětlení povrchu našeho objektu. Máme UV mapu objektů, a tak opravdu zbývá naučit se péct.

 

 

 

Strana výpisu

... 30 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: