Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Adobe Premiere Pro CS5.5: nová verze profesionálního video editoru

7. července 2011, 00.00 | Bez české lokalizace, zato s řadou zajímavých novinek byla před časem uvolněna stěžejní verze profesionálního editoru videa Adobe Premiere Pro CS5.5. Aktuální verze editoru nabízí rychlejší Mercury Playback Engine, vylepšené editační nástroje, rozšířené importní i exportní funkce, přímou spolupráci s Adobe Audition, podporu skriptů Adobe Story a různá další vylepšení týkající se například GPU akcelerace, grafického rozhraní programu či některých efektů. Třešničkou na dortu je navíc zdarma dostupný plugin pro technologii Intel Quick Sync.

 

 

 

CorelDRAW: Nová publikace „CorelDRAW Praktické příklady“

4. července 2011, 10.00 | V dnešním článku Vám představím novou publikaci, která bude již brzy k dostání na pultech. Jedná se o příručku pro ty uživatele CorelDRAW, kteří se řadí k začátečníkům či mírně pokročilým. I zdatnější uživatelé zde však objeví zajímavé typy a nové informace.

 

 

 

Anime Studio Pro 8.0: editor vektorových animací

4. července 2011, 10.00 | Editor na návrhy, kreslení a sestavování vektorových animací Anime Studio dospěl již do své osmé verze, která dále rozšiřuje původní koncepci Moho a je opět k dispozici ve dvou cenově a funkčně odlišených edicích Debut a Pro. Dražší verze Anime Studio Pro přináší například automatizovanou vektorizaci bitmapových objektů, globální renderovací styly, import PSD dokumentů včetně vrstev a filtrů, zajímavý editor postav a jejich vlastností, nebo třeba vylepšenou tvorbu 3D stereoskopických animací.

 

 

 

Apple zveřejnil odpovědi pro Final Cut Pro X

1. července 2011, 00.00 | Nový oficiální dokument odpovídá na mnohé otázky k Final Cutu Pro X, slibuje jeho brzké aktualizace. Postoj mnoha uživatelů přesto zůstává odmítavý a Adobe se toho již snaží využít k přilákání nespokojenců na svůj střihový software.

 

 

 

Apple začal vracet nespokojeným zákazníkům peníze za Final Cut Pro X

30. června 2011, 00.00 | Minulé úterý se počal prodávat Final Cut Pro X, nová verze profesionálního střihového softwaru Applu, avšak zejména ty, kdo se střihem videa živí, tento program příliš nenadchl.

 

 

 

AKVIS MakeUp 1.0 automaticky retušuje portréty

30. června 2011, 00.00 | Portréty (tedy snímky obličejů) v časopisech a jiných publikacích dnes obvykle bývají výsledkem rozsáhlých retuší, většinou prováděných ve Photoshopu. A tak se pochopitelně objevují četné softwarové nástroje, které se to snaží dále usnadnit.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – Thinking particles, jiná liga částic 2

30. června 2011, 00.00 | Minule jsme se podívali na knihovny a předvedli, že jejich využití je většinou velmi snadné. Dnes to bude přece jen o chloupek jiná liga. Vytvoříme si zcela vlastní generátor, generující instance na povrchu nějakého objektu. A velmi sofistikovaně je rozmístíme pomocí textury. Ale nejenom to. Ukážeme si také, že můžeme velmi efektně pomocí tohoto nástroje, a za využití MoGraphu, vytvářet sofistikované „drátěné“ vizualizace.

 

 

 

Em Software DocsFlow: revoluce ve zpracování dokumentů v InDesignu?

29. června 2011, 00.00 | Přinese plugin DocsFlow revoluci ve zpracování textu v InDesignu? Možná ano, neboť dovoluje do dokumentů InDesignu linkovat „cloud“ dokumenty z Google Docs. Jaké jsou výhody a budoucí výhledy daného pluginu, resp. příslušné importní metody?

 

 

 

Nik Silver Efex Pro 2: umělecký svět černobílých fotografií

28. června 2011, 00.00 | Tajuplný svět uměleckých černobílých fotografií můžete znovu objevit s pluginem Silver Efex Pro 2, který existuje ve verzích pro Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture. Plugin umí stylizovat libovolné digitální fotografie do podoby snímků v odstínech šedi s mnoha nastavitelnými parametry včetně simulace vlastností reálných filmových materiálů, manipulace s dynamickým jasem, barevnými filtry, navíc s využitím lokálních editačních ploch definovaných v rámci známé technologie interaktivních kontrolních bodů U Point.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Časovaná nálož

27. června 2011, 00.00 | Také milujete, když se v americkém akčním filmu hrdina rozhoduje, jestli stříhat modrý nebo červený drátek a nakonec to vždycky 1–2 sekundy před detonací správně tipne? :o) Jednu takovou časovanou nálož si dnes uděláme v Illustratoru. Primárním cílem následujícího návodu je možnost procvičení technik a ukázka postupů pro začínající uživatele.

 

 

 

Strana výpisu

... 22 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: