Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Další dění okolo Final Cutu Pro X

24. června 2011, 00.00 | Nově uvedený Final Cut Pro X vyvolal jak u uživatelů, tak u recenzentů značně smíšené reakce, některé nedostatky programu by měly vyřešit následné aktualizace. A Automatic Duck vydala exportní doplněk Pro Export 5 pro Final Cut Pro X.

 

 

 

Digital Anarchy Primatte 5.0: rychlé maskování fotografií

24. června 2011, 00.00 | Profesionální maskovací zásuvný modul pro Adobe Photoshop umožňuje automatizované a velmi rychlé maskování objektů na modrém či zeleném pozadí pro jeden či více snímků současně. Nová verze pluginu má zjednodušené pracovní prostředí a dále vylepšuje přesnost klíčování pozadí focených scén, které lze rychleji zpracovat v dávkovém režimu a prolínat odstraněné pozadí s importovanými či překryvnými vrstvami přímo v Primatte.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – Thinking particles, jiná liga částic 1

23. června 2011, 00.00 | To, že má CINEMA 4D více možností, jak na částice, je známá věc; ovšem ne všichni, kdo mají tu možnost, využívají i Thinking particles. Je to jednoznačně škoda, a tak se dnes v této sadě video návodů vrátíme k tématu, které jsme kdysi rozebrali v článku. Obrázek je jako tisíc slov. Video? Asi ještě více!

 

 

 

Začal se prodávat Final Cut Pro X

22. června 2011, 00.00 | V Mac App Store se objevil přepracovaný střihový program Final Cut Pro X, současně s ním se nabízejí též Motion 5 a Compressor 4. Zároveň Apple uvolnil dodatečné aktualizace pro tyto aplikace. Zbývající aplikace balíku Final Cut Studio zmizely a už se neprodává ani Final Cut Express.

 

 

 

Avid Studio 1.1: důležitý bezplatný update editoru domácího videa

21. června 2011, 00.00 | Společnost Avid Technology uvolnila bezplatný update video editoru pro zpracování domácího videa, který je určený náročnějším uživatelům pracujím především s HD videem. Avid Studio 1.1 přináší především opravy zjištěných chyb a nedostatků, které řeší například importní a exportní operace, editaci navigačních menu pro DVD/Blu-ray disky, používání VST pluginů, náhledy efektů, 1080p video se 30 snímky/s, práci s knihovnou souborů a mimo jiné i některé vlastnosti jazykových lokalizací.

 

 

 

TerraRay 3.5 umí vykreslit několikanásobně větší 3D krajiny

20. června 2011, 00.00 | Mezi oblíbené grafické programy patří generátory realistických 3D krajin (často je umí též animovat). Pro Mac OS X se jich najde celá řada, ovšem vedle profesionálních (a obvykle i patřičně drahých) programů existují i docela schopné nástroje pro amatérské nadšence. Právě na takovou skupinu uživatelů se zaměřuje německá firma AvisNocturna, nabízí jim svůj generátor krajin TerraRay, poskytující docela dobré výsledky za nízkou cenu. Bližší představení daného softwaru naleznete v tomto článku.

 

 

 

Conceiva Mezzmo 2.3.2: multimediální DLNA/UPnP server pro Windows

17. června 2011, 00.00 | Počet DLNA či UPnP kompatibilních multimediálních přehrávačů, televizních přijímačů a dalších zařízení schopných přehrávat po síti video, zvukové nahrávky či zobrazovat fotografie velmi rychle narůstá. Mezzmo je funkčně velmi dobře vybavený softwarový mediální server, jehož prostřednictvím můžete na vzdáleném zařízení přehrávat video a audio a také zobrazovat fotografie ze svého desktopu, notebooku či HTPC s Windows.

 

 

 

SWiSH Max4: editor skriptovatelných Flash animací

14. června 2011, 00.00 | Flash animace, interaktivní webové galérie a prezentace, reklamní bannery a další flashové projekty můžete vyrobit v editoru SWiSH Max. Aktuální čtvrtá stěžejní verze programu přináší mimo vylepšeného ovládání, lupy u časové osy a panelu Undo/Redo také několik desítek nových multimediálních efektů, funkce pro morfing objektů, vylepšené skriptování s možností tisku skriptů a podporu exportu Flash animací s GPU akcelerací.

 

 

 

Phase One Media Pro 1: staronový profesionální organizér fotografií a RAW snímků

10. června 2011, 00.00 | Kdysi poměrně známý organizér iView MediaPro a posléze Microsoft Expression Media se opět objevil na scéně v nové verzi, avšak již nikoliv v produkci Microsoftu, nýbrž trochu překvapivě pod hlavičkou společnosti Phase One. Organizér dostal nové pracovní prostředí, obsahuje velké množství funkcí pro práci s metadaty a mimo jiné nově nabízí volitelný engine pro rendering RAW snímků převzatý ze špičkového editoru digitálních fotografií Capture One.

 

 

 

Novinky pro váš InDesign: Active Tables a ID2Office

8. června 2011, 00.00 | Společnost DTP Tools přišla na trh s ostrou verzí svého pluginu Active Tables, jenž dovoluje v rámci Adobe InDesignu provádět různé typy výpočtů ve stylu tabulkových procesorů. Společnost Recosoft pak pro InDesign začala nabízet plugin ID2Office, jenž dovoluje převádět dokumenty InDesignu do podoby dokumentů Wordu či PowerPointu.

 

 

 

Strana výpisu

... 23 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: