Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Adobe Muse: projekt nového vizuálního editoru webových stránek

19. srpna 2011, 00.00 | Pod kódovým názvem Adobe Muse se až doposud ukrýval projekt nového vizuálního editoru webových stránek, ve kterém vytváříte stránky podobně jako publikace v DTP aplikacích či jako objektovou grafiku v grafickém editoru. Adobe Muse kombinuje editační schopnosti Adobe InDesignu s některými funkcemi Fireworks/Dreamweaveru, ke kterým přidává mimo jiné třeba knihovnu interaktivních widgetů například pro obrazové galerie, slideshow, navigační menu či přehledy novinek.

 

 

 

Adobe Photoshop – simulace malby na plátně

18. srpna 2011, 00.00 | Jsou operace, kdy je nutné opustit nejčastěji používanou aplikaci a pomoci si aplikací jinou. Opustil jsem tedy CINEMU 4D, respektive BodyPaint 3D, a využil Photoshop pro tvorbu přirozené malby na povrchu plátna. Malbou jsou šrafy malované ve společnosti Fokker v druhé polovině „Velké války“. Ručně malované, samozřejmě, se vším, co k ruční práci patří. Náš návod se ale netýká jen tohoto tématu, postup můžeme použít kdykoliv, kdy budeme chtít simulovat přirozenou malbu na ploše.

 

 

 

Final Cut Pro X - 3. Práce s projektem a střih

17. srpna 2011, 00.00 | Jak založit projekt a sestříhat video? Na co si při tom dát ve FCPX pozor v porovnání s předchozí verzí? A jak se pracuje se zvukem? O tom všem ve třetím dílu našeho seriálu.

 

 

 

Zoner Photo Studio 13 FREE: organizér, prohlížeč a editor fotografií zdarma!

17. srpna 2011, 00.00 | Aktuální bezplatná verze známého organizéru, prohlížeče a editoru digitálních fotografií s různými publikačními funkcemi je sice k dispozici v několika lokalizacích, čeština ale mezi ně bohužel nepatří. Existuje ovšem způsob, jak do programu češtinu doplnit, a především proto vám nabízíme přehled jednotlivých funkcí zdarma dostupné edice Zoner Photo Studio 13 FREE.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Cestovatelský kufr

16. srpna 2011, 00.00 | Léto je v plném proudu, a i když letos počasí zrovna moc nepřeje, všichni určitě na nějakou tu cestu, výlet či dovolenou zamířili nebo zamíří. Tak co si udělat ikonku kufru nějakého světoběžníka, která se může hodit třeba na cestovatelský web nebo leták cestovní kanceláře…?

 

 

 

HyperSnap 7: dokonalé snímání oken a obrazovek ve Windows

15. srpna 2011, 11.00 | HyperSnap patří mezi profesionální screen capturingové nástroje a umí sejmout obsah prakticky libovolného okna či obrazovky Windows včetně snímků z her nebo okna přehrávaného videa. Sedmá stěžejní verze programu přináší nové pracovní prostředí ve stylu Ribbon UI, výrazně rozšířené funkce pro editaci screenshotů s podporou průhlednosti, ukládání PDF dokumentů, plugin pro Firefox a jiné užitečné inovace.

 

 

 

Nejlepší Matte Painteři světa (3. část): Alp Altiner

15. srpna 2011, 00.00 | Opět se vracíme k seriálu o nejlepších novodobých matte painterech, abychom si tentokrát představili Alpa Altinera, všestranného umělce, který pracoval na filmech jako 300, Superman Returns, X-Men: The Last Stand či Speed Racer.

 

 

 

Type 3.0: editor vektorových písem za babku

12. srpna 2011, 00.00 | Type je prakticky neznámý, zato však vzhledem ke své nízké ceně až překvapivě funkční editor vektorových písem ve formátech OpenType a TrueType, který může dobře posloužit při úpravách stávajících fontů, jejich konverzi, nebo při designu nových variant písem.

 

 

 

CINEMA 4D – zarovnání více UV map na jednom plátně

11. srpna 2011, 00.00 | Pokud to lze, je klíčem k úspěchu zjednodušování. Například je vhodné, abychom měli ve scéně co nejmenší počet materiálů a proč tedy nespojovat objekty právě podle materiálů. Jenže pokud mají materiály unikátní textury, pak musíme na plátně správně zarovnat UV souřadnice těchto objektů tak, aby se nepřekrývali. Dnes se podíváme na to, jak tuto prekérní situaci vyřešit.

 

 

 

Quark zakoupen investiční firmou: Jaká budoucnost čeká QuarkXPress?

10. srpna 2011, 00.00 | Poměrně překvapivě byla 9. srpna zveřejněna zpráva, že společnost Quark zakoupila kalifornská investiční firma Platinum Equity. Jaký vliv bude mít tato akvizice na budoucnost QuarkXPressu a dalších řešení nabízených dnes pod značkou Quark?

 

 

 

Strana výpisu

... 18 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: