Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

CINEMA 4D tipy a triky – pokročilé kombinace deformátorů

28. dubna 2011, 00.00 | Před jistým časem se na jednom zahraničním serveru objevil dotaz jak připravit chování vlajky. Nikoliv nějaké vyloženě reálné, ale dost přirozené na to, aby vypadala dobře v animaci. Vynikající téma, protože na tomto tématu, jakkoliv je jednoduché, si můžeme ukázat velké spektrum algoritmů, které můžeme při využití deformátorů potřebovat.

 

 

 

Tři tipy pro Adobe Illustrator

27. dubna 2011, 00.00 | V dnešním článku nebudeme kreslit, ale ukážeme si tři malé tipy pro práci v Illustratoru. Zkušený uživatel je bude zřejmě znát, ale začínajícím nebo mírně pokročilým uživatelům mohou pomoci v práci. Oč půjde? Vytvoříme si vlastní zkosení pro 3D efekt, trochu si pohrajeme s vodítky a také se naučíme přidávat tah pro importované obrázky. Tipy jsou ukázány pro Illustrator CS4.

 

 

 

onOne Perfect Layers 0.9: kompozice fotografií v Adobe Lightroom a Apple Aperture

26. dubna 2011, 10.00 | Společnost onOne Software uvolnila první veřejné preview pluginu pro tvorbu fotografických kompozic formou míchání vrstev a maskování lokálních oblastí snímků. Perfect Layers funguje jako samostatná aplikace, nebo jako zásuvný modul pro Adobe Lightroom a Apple Aperture, ve kterých lze s využitím masek například kombinovat různé expozice snímků, pracovat s kolorizací či kombinovat pozadí a objekty z jiných fotografií. Představení pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – alespoň jednou Xpresso

22. dubna 2011, 00.00 | Od doby co pracujeme především s výukovými videi jsme vlastně ani jednou nezavítali do Xpressa, mého oblíbeného zákoutí CINEMY 4D. Navíc vstoupíme do stejné řeky. Před mnoha lety jsem připravil chování na tvorbu plně automatických hodin. Dnes si připravíme vlastně shodné zadání, i když přeci jen sofistikovaněji a elegantněji. Navíc jej došperkujeme o několik vtipných možností.

 

 

 

Zoner Photo Studio 12 Free: organizace, úpravy a publikování fotografií zdarma

21. dubna 2011, 00.00 | Na rozdíl od české verze je například anglická edice známého správce a editoru digitálních fotografií k dispozici i ve své zjednodušené freewarové verzi. Pokud vám tedy nevadí pouze cizojazyčné lokalizace programu, nabízíme vám podrobnější přehled všech funkcí a vlastností bezplatné edice Zoner Photo Studio 12 s velmi důležitým přídavkem Free.

 

 

 

FontLab TypeTool 3.0: levný editor vektorových písem

20. dubna 2011, 00.00 | Editor vektorových fontů známé společnosti FontLab je určený typografickým nadšencům a méně náročným uživatelům, kteří nevyužijí schopnosti drahého profesionálního FontLab Studia, oproti kterému nabízí TypeTool výrazně nižší cenu 99 USD a celkově zjednodušené funkce pro tvorbu, úpravy a export vektorových písem ve formátech Adobe Type 1, TrueType a OpenType.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Hodiny

19. dubna 2011, 00.00 | Hodiny v jakékoliv podobě jsou častým grafickým prvkem a jejich použití může být velmi různorodé. V tomhle tutoriálu si jedny takové hodiny vytvoříme, procvičíte si práci s gradienty, mřížkou přechodů, cestářem či nástrojem Otáčení. A na závěr možnost využití vytvořené grafiky v imaginárním vizuálu.

 

 

 

Apple představil nový Final Cut Pro X

15. dubna 2011, 00.00 | V Las Vegas předvedl jeho beta verzi, jež přináší přepracovanou vnitřní architekturu, nové uživatelské rozhraní a řadu vylepšených funkcí. Program se začne prodávat v červnu za 299 USD. Podrobné představení novinek přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Velká DTP dílna aneb chci být grafikem

14. dubna 2011, 00.00 | Již příští týden pořádá server Grafika.cz ve spolupráci s IDIFem týdenní intenzivní kurz práce s Adobe Creative Suite. Naučíte se nejen používat jednotlivé aplikace a jejich funkce, ale hlavně maximálně využít jejich vzájemné provázanosti. K dispozici jsou poslední volná místa!

 

 

 

Photoshop Touch SDK: aplikace na mobilních zařízeních spolupracující s Photoshopem CS5

14. dubna 2011, 00.00 | V pondělí Adobe představila novou „meziverzi“ 5.5 svého programového balíku Creative Suite. Vedle povýšení některých aplikací balíku na verzi CS 5.5 uvolnila také novou vývojářskou sadu Photoshop Touch Software Development Kit (SDK). Sada umožní vývoj aplikací pro nejběžnější současné mobilní platformy, jež budou schopné interaktivně spolupracovat s Photoshopem CS5. Jakými způsoby je možno zařízení typu iPadu či Android tabletu použít ke kreativní práci v Photoshopu? A jak vypadají již existující aplikace z dílny Adobe i dalších vývojářů?

 

 

 

Strana výpisu

... 27 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: