Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

iPhoto 11 - 4. Úprava a sdílení fotografií

28. ledna 2011, 00.00 | Nové iPhoto umí, stejně jako předchozí verze, snímky upravovat a také sdílet. Jak na to a jak využít nové funkce ukáže poslední díl našeho seriálu. Příště se můžete těšit na podobně zpracované iMovie 11.

 

 

 

První informace o vlastnostech Adobe Creative Suite 6

26. ledna 2011, 10.00 | AppleInsider získal dokumenty, jež mají popisovat vlastnosti a novinky připravovaného programového balíku Adobe Creative Suite 6, včetně jeho zcela nových aplikací.

 

 

 

Drobný tip pro InDesign: Umístění objektu z Knihovny

26. ledna 2011, 00.00 | Pokud by se vám někdy hodilo umístit objekt z Knihovny v InDesignu na naprosto totožné místo v dokumentu, je to víc než jednoduché. Více podrobností přinášíme v tomto uživatelském tipu.

 

 

 

Krabicový obal v Adobe Illustratoru

25. ledna 2011, 00.00 | Dnešní doba jde hodně dopředu a většinu produktů lze prodávat přes internet. Ke každému zboží však potřebujeme obrázek daného výrobku nebo alespoň vyobrazení jeho obalu. A jak je známo, i design obalu prodává. Proto tento tutoriál věnujeme kreslení pomyslného krabicového obalu.

 

 

 

iPhoto 11 - 3. Prohlížení

24. ledna 2011, 00.00 | V části o třídění fotografií v knihovně pomocí událostí, fotek, tváří a míst jsme si ukázali způsoby, jak lze snímky prohlížet. Buď vidíme mřížku (Events) nebo jednotlivé fotografie (Photos), lístečky s tvářemi a jmény osob (Faces) nebo mapu se špendlíky a následným zobrazením určitých snímků (Places).

 

 

 

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D. Digitální postprodukce a VFX.

21. ledna 2011, 10.00 | Klasický animovaný film „Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D“ představuje nejen trpělivé počínání animátorů samotných loutek, ale také náročnou práci postprodukčních studií, která do pořízených záběrů dodají potřebné digitální úpravy. V tomto článku se dočtete, v čem tyto úpravy spočívají a jak se provádějí s pomocí nástrojů společností jako je Adobe, Apple či Autodesk.

 

 

 

Microsoft Publisher 2010: snadná tvorba publikací v prostředí MS Office

19. ledna 2011, 10.00 | Microsoft Publisher 2010 je nástroj na tvorbu publikací v prostředí balíku MS Office, se kterým Publisher sdílí celou řadu funkcí včetně korektury pravopisu, formátování textů či manipulace s grafickými objekty. Na rozdíl od MS Wordu je Publisher koncipovaný přímo na sestavování různých druhů publikací, bookletů, brožur, zpravodajů a marketingových materiálů, které lze v layout editoru Publisheru rychle skládat prostřednictvím mnoha desítek offline i online dostupných šablon.

 

 

 

Callas Software pdfaPilot 2.3 nabízí podporu PDF/A-2

17. ledna 2011, 00.00 | Známý nástroj pro tvorbu a zpracování souborů v PDF/A, tedy PDF určeném pro archivaci, se nedávno dočkal bezplatného updatu na verzi 2.3. Co vše tento update přináší?

 

 

 

VueScan 9: univerzální skenování s podporou OCR a konverzí RAW snímků

12. ledna 2011, 10.00 | VueScan je alternativní aplikace pro skenování obrázků, dokumentů, filmových materiálů a libovolných jiných grafických, filmových či textových předloh, která je k dispozici pro Windows, Mac OS X a Linux. Aktuální devátá stěžejní verze programu existuje ve 32 bitové i 64 bitové verzi, nabízí českou lokalizaci, české OCR, podporu 1 500 skenerů včetně jejich kalibrace a mimo jiné i možnost importu a konverze RAW fotografií.

 

 

 

Adobe Illustrator tutoriál: „Coffee design“

11. ledna 2011, 00.00 | Káva a spol. v různých podobách je častým námětem tutoriálů a není se čemu divit – takové grafiky jsou potřeba pořád. Na nápojáky, letáky kaváren, jejich weby, jako ikonky atd. Dnes si jeden takový „kávový design“ zkusíme vytvořit v Illustratoru. Jelikož budu používat moji celkem oblíbenou mřížku přechodů, tak nečekejte, že případně vytvoříte podle tutorialu naprosto stejný výsledek. A nakonec to ani není účelem, jen si pěkně s mřížkou zaexperimentujte a tvořte podle sebe…

 

 

 

Strana výpisu

... 34 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: