Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Zajímavosti ze světa digitálních vizuálních efektů

20. října 2010, 00.00 | Letošní rok byl ve znamení nejen nových filmových titulů, ale i více či méně úspěšných remaků, ve kterých byly k vidění opět o něco působivější speciální vizuální efekty. V tomto článku si některé z nich přiblížíme a na závěr se můžeme sami pokusit podobné vytvořit podle návodů VFX odborníků.

 

 

 

Adobe Acrobat X: nevýrazný upgrade klíčového produktu pro práci s PDF

19. října 2010, 00.00 | Společnost Adobe představila po překvapivě dlouhém otálení novou verzi rodiny svých produktů pro práci s formátem PDF. Acrobat a Reader X přináší nové uživatelské rozhraní a dále nabízí například bezpečnější prohlížení PDF, vylepšený aparát pro automatizaci pomocí akcí, kvalitnější převod z PDF do kancelářských formátů a nové online služby pro výměnu a vytváření PDF dokumentů. Zarážející je ovšem absence novinek spojených s oblastí publikování, zejména pre-pressu. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Aperture 3: Mastery aneb kam s nimi

19. října 2010, 00.00 | Než spustíte import, musíte se rozhodnout, kam a jak budete snímky ukládat. Mastery, neboli originální podobu fotografií, můžete organizovat ručně, nebo to nechat na Aperture.

 

 

 

Adobe Photoshop Lightroom 3.2 CZ: česká lokalizace správce a editoru RAW snímků

18. října 2010, 00.00 | České prostředí editoru RAW fotografií Adobe Photoshop Lightroom je konečně na světě. Přinášíme vám obrazový přehled české lokalizace programu v jeho aktuální verzi 3.2, dokumentující různé importní, katalogizační, editační, publikační a tiskové funkce Photoshop Lightroom.

 

 

 

AppleForum 2010 – přijďte se pobavit o Applech

18. října 2010, 00.00 | Opět po dvou letech jsme pro vás připravili AppleForum, na kterém můžete potkat zajímavé lidi, zúčastnit se praktických workshopů zaměřených na multimedia a jako bonus ještě navštívit Digiforum.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Disco scéna

15. října 2010, 00.00 | V dnešním CorelDRAW tutoriálu si vytvoříme disco kouli, kterou zakomponujeme do sálu s tančícími lidmi. Celý postup vyžaduje pouze několik dobře použitých kroků a zvládnou jej tedy i málo zkušení uživatelé.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (5) – nové OpenGL a shadery

14. října 2010, 00.00 | Pomalinku si uzavíráme vše mimo nové dynamiky a já jsem velmi rád, že jsem se také konečně díky nové grafické kartě dostal k prezentaci nového OpenGL. Je totiž poměrně rychlé a jeho možnosti jsou širší než dříve. Například nám umí zobrazit i IES světla. V druhém videu se zaměříme na nové shadery CINEMY 4D. Ty sice nebourají hranice, ale přesto jsou zásadním přínosem...

 

 

 

Adobe příští týden představí nový Acrobat

13. října 2010, 10.00 | V pondělí 18. října Adobe pravděpodobně uvede na trh Acrobat 10 (možná pojmenovaný Acrobat X), který nejspíš prohloubí podporu mobilních platforem. Jaké další změny lze pak u daného produktu a formátu PDF očekávat?

 

 

 

Perfectly Clear 1.5: automatické opravy digitálních fotografií

12. října 2010, 07.00 | Existují zázračné prostředky na automatické úpravy digitálních fotografií včetně vyvážení barev, korekci kontrastu či nastavení věrohodného tónování snímků? Autoři pluginu Perfectly Clear trvají na tom, že v případě jejich softwarového řešení ano.

 

 

 

Autodesk Maya: Modelujeme telefon s pomocí NURBS (2.)

11. října 2010, 00.00 | Tímto článkem dokončíme dvoudílný miniseriál o modelování pomocí NURBS křivek a povrchů v Maye. Navážeme tam, kde jsme minule skončili, a domodelujeme telefon s použitím dalších NURBS nástrojů a technik.

 

 

 

Strana výpisu

... 41 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: